Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon rendetlenek a szobacicák?

Nagyon rendetlenek a szobacicák?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék már egy cicát, de a szüleim folyton attól félnek, hogy rendetlenkedne, szétszedné a lakást. Értem ezalatt a fal- és bútorkaparást, a kanapé összekarmolását, illetve amiatt aggódnak, hogy büdös lenne. Tudom, hogy ez a cica személyiségétől is függ, de tényleg olyan rendetlen egy benti cica?

2015. júl. 29. 22:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Fontos a megfelelő alom választása, lehet fedett cica wc-t is kapni, így nem lesz büdös. A szobacicák nem rendetlenek, bár a bútor kaparás kaparófa mellett is előfordulhat.
2015. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! Tényleg sokat segítettetek vele! :)

A cicák, amelyeket el lehet hozni, mind ideiglenes gazdinál vannak. Mindenképp egy ilyet szeretnék befogadni. Erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy menhelyről hoznék el cicát. Tudom, hogy ezek már hozzá vannak szokva a dolgokhoz, és nem okoznának különösebb problémát, a szüleim viszont még mindig hajthatatlanok. :(

2015. júl. 30. 15:48
 13/17 anonim ***** válasza:

Ideiglenes befogadó vagyok, most egy kb. 3 éves, utcáról mentett macska van nálam. Az első perctől kezdve szobatiszta, ivartalanított, így nem büdös, nem rongál, nem tépi a bútorkárpitot. Néha a játék hevében megvadul, vagy ha bekerül egy levadászható rovar a lakásba, olyankor előfordul, hogy nem nézi, hova lép, de nagy kárt még nem okozott a lakásban.

Az előző macska 8 hetesen lett mentve, kicsit hiperaktív volt, a tárgyakat, könyveket módszeresen dobálta le a polcokról, folyamatosan lopott, és egyég gazemberségeket követett el, egyáltalán nem tudtam kezelni, de annyira kedves volt a zsiványságával együtt, hogy nem tudtam rá haragudni. Azóta már végleges helyén van, egy belvárosi lakásban, és ott is imádják.

2015. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon jó ennyi pozitívumot hallani! Remélem, hamarosan sikerül meggyőznöm a szüleimet. Ezek után tényleg nem mondhatják, hogy olyan sok gonddal járna egy cica. :)
2015. júl. 31. 01:33
 15/17 anonim ***** válasza:

Ez nagyon macskafüggő! Nálunk két cica van, testvérek, egyformán neveltük őket, egyidősek, de teljesen más személyiségek.


Kanapét, bútort sosem kapartak, falat sem szándékkal, csak ha el akartak kapni 1-1 legyet, akkor megesett, hogy a falon landolt a mancsuk sajnos, vagy a rizspapír lámpán. De szándékkkal sosem kapartak, azt mindig vagy a kaparófán vagy a szőnyegen (shaggy szőnyeg, annak nem árt, nagyon szeretik).


Nem "rendetlenek", viszont szófogadatlanok! Amíg ott vagyunk, sosem mennek fel az asztalra, konyhapultra, de ha hátat fordítasz gyakran hallani, hogy felugranak, és ha hazaérünk, bizony sokszor ott a macskaszőr.


Büdös EGYÁLTALÁN nincs, a macska egy nagyon tiszta, szagtalan állat. Ha közelről szagolgatod, konkrétan akkor sincs "szaga", ők ragadozók, a szagtalanság nagyon fontos a préda becserkészésekor.


Az alomból rengeteg fajtát lehet választani, van sok illatos és szag"elnyelő" is. Maximum akkor van nálunk szaga, ha valamelyiknek hasmenése volt, amúgy soha. Bár eleve zárt alom, ami egy félreeső helyen van.


Ami számomra inkább zavaró, hogy nagy lelkesedéssel rágják meg a növényeket, tökmindegy, hogy van-e kirakva macskafű. Lecsórják a pirítóskenyeret, és azt rágcsálják, akkor is, ha van kint macskatáp. Felugrik a tűzhelyre, és kinyalja a kis köcsögje a lábast, ha nem rakom el rögtön... és ilyenek. Macskatartóként csak röhögök ezen, de megértem a szüleidet, ha nem vágynak erre.


Szerintem kevés az olyan macskás háztartás, ahol konkrét "károk" keletkeznek a jószágok miatt, inkább jellemző az, hogy zavaró a szőr, illetve az állatok magatartása néha. De cserébe meg imádnivalóak, barátságosak, szeretnivalók... :))

2015. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem az egyetlen zavaró a macskákban az hogy a szőrük mindig rámegy a telefonomra és azt hiszem hogy karcos a képernyő :D
2015. aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ismét a válaszokat! Öröm hallani, hogy a fal és a bútor többnyire nem tartoznak a cicák érdeklődési körébe. :)
2015. aug. 2. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!