Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy üldözzük el ezt a macskát?

Hogy üldözzük el ezt a macskát?

Figyelt kérdés

A szomszédnak van 5-6 drb. macskája (jól tartsa őket, szóval ezzel nincs gond). Ám van egy fekete-fehér macska, aki folyton bejár a kertjébe és idegesíti a ő macskáit.

Egy hete halt meg a kutyám, s azóta többször jár be az a macska hozzánk és hozzá is. (Mikor a kutyám megvolt, akkor a szomszéd macskái átjártak a kutyámhoz és úgy védték meg magukat attól a gonosz macskától).

Tegnap előtt találtam egy sovány kóbormacskát, akit befogadtam. Mára már az én macskámat (akit befogadtam) is terrorizálja, ezért én el szeretném tüntetni.

De ha az a macska észrevesz, akkor egyből elfut (szóval lelocsolni nem tudjuk soha). Gondolunk arra, hogy elfogjuk , dobozba tesszük, elmegyünk 25 km-re (egy városba) és ott kitesszük, de sehogyse tudjuk megfogni.

Mit tegyünk?


2015. júl. 30. 09:51
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Már hónapok óta rajtunk élősködik, nagyon vad, mindent szétkarmol (s ezt csinálja a szomszédnál is).

Voltunk már megfigyelésén. Biztosra tudjuk, hogy senkié se. Macskaspré és ilyenek nem kellenek nekünk.

10-es: Ha valóban a tiéd volna (kár hogy nem az), akkor kérlek neveld meg, mert ahány macskával találkozott mindent szétszedte...

2015. júl. 30. 13:40
 12/12 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos tenyleg nem az enyem. Ha viszont tenyleg senkie, akkor tenyleg marad 3 megoldas:

megszelidited: ez egy elegge hosszu folyamat, de messze nem lehetetlen. (Nekem pont hasonlo esetben ez hozott megoldast, hogy nekialltam etetni, igy nem kellett terrorizalnia a sajat macskaimat azert, mert ehes)

: Valahogy elkapod, es tenyleg elviszed valahova, ahol masnak okoz gondot, es nem kizart, hogy a 3. lehetoseget valaszzak ott.

: valahogy hinyirod...


En biztos, hogy az 1 megoldast valasztanam, mert szeretem a macskakat, es nem hiszem azt, hogy egy allat "gonosz" lehet. Lehet ehes, torekedhet nagyobb teruletre (mert az tobb etelt jelent), vagy ivaros kandurkent rivalizal a tobbi kandurral - ez utobbi ivartalanitassal kezelheto, a "gonosz" macskanal, vagy a sajatoknal (is)


Akarhogy is, a lelkiismeretedre bizom, hogy megprobalsz segiteni annak a nemszeretem macskanak (is) vagy inkabb persona no grandanak nyilvanitod, olyan dolgok miatt, amirol nem tehet, mert a macska termeszet resze..

2015. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!