Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le erről...

Hogyan szoktassam le erről kiscicáimat?

Figyelt kérdés
Van két 12 hetes nőstény kismacskám. Eddig nem volt velük semmi baj, kezdettől fogva a helyükön aludtak, sosem szöktek el, csak néha mennek ki a kapu elé de egy 10-15 perc után azonnal jönnek vissza. Két hete azonban felvették azt a szokást, hogy bárhová megyek jönnek utánam. Szó szerint úgy kell tőlük megszöknöm. Próbálkoztam már mindennel, juti falatot, vagy valami finomságot teszek eléjük, mielőtt elmennék itthonról, de ahogy meghallják hogy nyitom a kaput már nyávogva futnak utánam. Bezárni nem akarom őket, sose voltak becsukva. Hogy tudnám erről leszoktatni őket? Félek, hogy nem találnának haza, vagy ellopják őket, ne adj isten egy autó alatt kötnének ki. Tippek/tanácsok?
2015. szept. 30. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szeretnek. Nem leszoktatás kérdése. Be kell zárni őket.
2015. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 shocklesz válasza:
Vegyél kutyát
2015. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ügyet Lenke ***** válasza:
mintha az én két cicám lenne...sokszor kellett visszafordulnnunk és bezárnunk őket mert követtek, szólongattak s jöttek utánunk...kinti-benti cicák voltak, bezártuk ilyenkor őket a házba...ahogy kicsit nőttek s elfoglalták magukat az udvaron nem vették észre mikor megyünk, amikor jöttünk haza akkor meg boldogan szaladtak szembe nyávogva :)
2015. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyám volt ilyen kiskoromban, mindenhová utánam jött, ha "lekéste" az indulásomat, akkor órákkal később jelent meg utánam, gondolom a szagom alapján talált meg. Egyszerűen nem volt olyan kerítés, ami megállította volna, végül az lett a megoldás, hogy amíg elmentem otthonról, megkötöttem szegényt.


Szerintem zárd be a macsekot.

2015. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!