Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam ki úgy a...

Hogyan szoktassam ki úgy a kertbe a macskámat, hogy ne menjen el?

Figyelt kérdés
A cicám 3 hónapos és 1 hónapja él velünk. Nagyon bújós kiscica, például elaludni csak mellettem szokott, mindig hozzám bújik. Ezzel együtt viszont iszonyatosan játékos, kalandvágyó és menne amerre lát. Nagyon nagy kertünk van,viszont csak középen, a ház mellett szoktam elengedni.Ezt a területet hamar fel is fedezte, de ahelyett, hogy hátra menne, vagy igazából bárhova, rögtön kimegy előre és a kerítésen keresztül meglóg. Mindig vele vagyok én, vagy valaki más, de hasztalan, ha mindig kiszökik. Egyszerűen borzalmas, mert egyébként mindig az ablakokban ül, nyávog az ajtó előtt, de minek engedjem ki, ha rögtön elmegy és szaladgálhatok utána az utcán, 3 perc múlva meg hozhatom vissza a házba? Amikor kint van, a kaja nem érdekli, az egyébként imádott jutalomfalatokat még csak egy ránézésre sem méltatja, így még vissza sem tudom csalogatni. Egyébként benti, kinti cicát szeretnék nevelni belőle, de lassan úgy érzem, hogy ez lehetetlen. Értem én, fel akarja fedezni a környéket, de ha elütik vagy nem talál vissza...? Hanyagoljam most a kiengedést és ha már picit felnőtt, akkor kezdjem újra? Minden választ nagyon szépen köszönök.

2016. júl. 23. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

először is fontos lenne tudni,hogy milyen környéken laktok? van forgalmas út a közelben? kóbor kutyák? őrült emberek,akik szándékosan mérgezik más állatait? ha ezek közül bármelyik fent áll, csak benti legyen.

de ha biztonságos a környék, akkor lehet kinti-benti. nagyon fontos viszont az ivartalanítás. nem tudom lány,vagy fiú,de mindkét esetben fontos, már most. úgy kevésbé fog elcsatangolni. és várjál még 1-2 hónapot, még nagyon kicsi. fokozatosan engedd ki, legyél kint vele. legyen hova visszajönnie(pl macskaajtó) a macskák jól tájékozódnak nem nagyon tévednek el, ettől ne félj. de tényleg várj még egy kicsit,hogy nőjjön.

2016. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
A macskák vadászó állatok, ezért nagy területet bejárnak. Majd ha éhes lesz, akkor hazamegy.
2016. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Szoktasd rá a macskahámra és pórázra, tudnak úgy sétálni, mint bármelyik kutya. Nem vicc! Valamikor régen volt olyan ezüstcirmosom, amelyik sima madzaggal is szépen sétált a forgalmas utca járdáján, a szomszédok legnagyobb örömére. A hasukat fogták, mert még soha nem láttak ilyet. Nem kellett tanítani se.
2016. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2016. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Engem se tudnál rászoktatni, hogy ne mászkáljak el, egy átlagos macska még sokkal önfejűbb s nevelhetetlenebb. Ezt nem fogod tudni elérni.

Igen, megvannak a kockázatai, de a macskát vagy bezárod, vagy elmegy, érdekes 3. lehetőség a már írt póráz. Nem tudom, milyen eséllyel szokja meg egy macska, tuti nem mindnek fekszik a dolog, de azért sokszor találkoztam már ilyennel (ha nem is személyesen), úgyhogy van remény.

2016. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
jó lenne, ha még pár hetet bent maradna, hogy felfogja, hogy ott van az otthona vagy hámmal kivinni pár hétig és utána levenni, kivinni ott lenni vele kicsit kint
2016. júl. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az ivartalanítást már megbeszéltem az orvossal, ő azt mondta, hogy érdemes megvárni a 6 hónapot, így novemberben kerül majd rá sor. Egyébként fiú. :) A pórázt/macskahámot már próbáltam, de lehetetlenség rárakni, utálja. A környékünk biztonságos, ezért is szeretném, ha kint is lehetne, futkározhatna. Igazából már a szüleim is szeretnék ha kint is lenne a cica, mert nem lehet nyitva hagyni a bejárati ajtót, nem lehet szellőztetni, ha abba a szobába van a cicus, szóval ez nem állapot. Akkor még szerintem várok szeptemberig, és majd akkor lassan ki-kiengedem. Köszönöm a segítséget! :)
2016. júl. 24. 08:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem akkor várd meg az ivartalanítást és ha biztonságos környéken laksz, akkor (ahogy csináltad is) hámmal ki tudod szoktatni. Ha nincs nagy autóforgalom, kutya stb akkor haza fog menni a cica.

Te tudod milyen emberek laknak a környèkeden, nekem mindkettő benti, pedig kertesben lakom, mert egy messzebbi lakó előszeretettel rak ki egérmérget ès nem szeretném ha bajuk lenne a macskáknak...

2016. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
A macskák önálló és önfejű állatok, egy kutya hű a gazdájához és a házhoz, macsek pedig nem.
2016. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges összehasonlítani egy olyan fajt amelyik falkában él, egy olyan fajjal amelyik magányosan vadászik. Ennek semmi köze nincs a hűsèghez vagy a hálához, 2 teljesen különböző fajról beszèlünk.
2016. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!