Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam ki úgy a...

Hogyan szoktassam ki úgy a kertbe a macskámat, hogy ne menjen el?

Figyelt kérdés
A cicám 3 hónapos és 1 hónapja él velünk. Nagyon bújós kiscica, például elaludni csak mellettem szokott, mindig hozzám bújik. Ezzel együtt viszont iszonyatosan játékos, kalandvágyó és menne amerre lát. Nagyon nagy kertünk van,viszont csak középen, a ház mellett szoktam elengedni.Ezt a területet hamar fel is fedezte, de ahelyett, hogy hátra menne, vagy igazából bárhova, rögtön kimegy előre és a kerítésen keresztül meglóg. Mindig vele vagyok én, vagy valaki más, de hasztalan, ha mindig kiszökik. Egyszerűen borzalmas, mert egyébként mindig az ablakokban ül, nyávog az ajtó előtt, de minek engedjem ki, ha rögtön elmegy és szaladgálhatok utána az utcán, 3 perc múlva meg hozhatom vissza a házba? Amikor kint van, a kaja nem érdekli, az egyébként imádott jutalomfalatokat még csak egy ránézésre sem méltatja, így még vissza sem tudom csalogatni. Egyébként benti, kinti cicát szeretnék nevelni belőle, de lassan úgy érzem, hogy ez lehetetlen. Értem én, fel akarja fedezni a környéket, de ha elütik vagy nem talál vissza...? Hanyagoljam most a kiengedést és ha már picit felnőtt, akkor kezdjem újra? Minden választ nagyon szépen köszönök.

2016. júl. 23. 11:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Értem én, fel akarja fedezni a környéket, de ha elütik vagy nem talál vissza...?"

Na, azt a macskát még nem találták fel, amelyik nem talál haza. :-))

2016. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a további válaszokat is! :) A környéken az emberek normálisak, régebben is kinti és benti cicák voltak nálunk és ők is sokáig éltek, nem mérgezésben vagy balesetben haltak meg, de soha nem lehet biztosra tudni, hogy milyen emberek költöznek ide, stb. Most már nálunk van ugye egy hónapja, még azon is elgondolkoztam, hogy esetleg benti cica legyen belőle, de egyszerűen annyira keservesen kivágyik a szabadba. Azért félek, hogy nem talál vissza mert még nem volt olyan borzasztóan sokat kint nálunk, egyedül meg pláne nem. Elsőre is visszatalál? Egyébként ahonnan elhoztam, ott udvaron nevelte a mamája, mind a 2 hónapig, gondolom ezért akar annyira kimenni.
2016. júl. 25. 10:11
 13/13 anonim ***** válasza:
Én elõsször a tükör elé tettem ,és utánna kivittem. Csak nemszabad túlsokszor bevinni a házba,mertha nyitva hagyod az ajtót,akkor bemegy. Nekem eleinte mindig elment mindenhova.
2016. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!