Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A rendszeresen oltott macska,...

A rendszeresen oltott macska, harapása és karmolása nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Csak lakásban van tartva.
2017. jan. 17. 08:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem veszélyes.

Ugyan az én macskáim már kiskoruk óta nevelve vannak, szóval soha nem jutott eszükbe se karmolni se harapni, balesetek itt is előfordultak már.

Még kisebb korában az egyik úgy megijedt az ölemben valamitől, hogy a mellembe kapaszkodva akart elrohanni, de lecsúszott, olyan mély sebet hagyva rajta, hogy azóta is megvan a heg :D

Sosem szoktam fertőtleníteni a sebeimet, így ezeket sem, mégsem történt még soha, semmi baj velem. Nem lettem se férges, se veszett, nem kaptam toxoplazmózist sem, pedig ők rég kaptak utoljára oltást.

Igaz, én nem is félek ilyesmiktől, nem tömöm, kenem magam hülyeségekkel és nem fertőtlenítem ész nélkül a környezetem sem, szóval az én szervezetem stramm amúgy is.


Érdekes macska lehet, amelyik a saját ürülékében mászkál, az enyém már akkor lábujjhegyen guggol az alomtálca szélén, ha csak egy "pisiguriga" van az alomban. Az, ha netán maga az alom mocskos, nem a macska hibája, egy normális alom higiénikus, nyugodtan trappolhat benne akkor is, ha már vannak benne használt részek, talán nem a legolcsóbb cirmi alommal kéne operálni., kedves első.

2017. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

Kedves T.B.Y., festek, több hangszeren játszom, és diplomám is van.

Ezek közül mindre képes vagy, vagy hivatalosan kijelenthetjük, hogy okosabb vagyok nálad?

Nem szoktad hülyének érezni a kutyád, mert nem tud repülni, mint a madarak? Esetleg magad?

Tudsz még hasonló okosságokat mondani? :D

2017. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
11%

# 12/12


Hagyjuk :D

Erre már nem is reagálok, alapvető fogalmakat, és rendszertani besorolásokat keversz.

Tudod mit csinálj a diplomáiddal...

Sok sikert!

2017. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

Kedves T.B.Y.!


Csak úgy dől belőled a sok "okosság", ne hagyjuk!


Neked azért buta egy macska, mert az nem kutya? Érdekes... Az almát vajon a körtével hogyan lehet összehasonlítani? A kutyád szokott patkányt fogni, netán egeret??

Neked sokeszűkém, NEM VALÓ semmilyen állat, nem, hogy cica! A cicákat szeretni kell, te meg kifejezetten macskagyűlölő vagy!

Csak azért nem pusztítod el őket, mert neked is van egy! Undorító vagy..........

Legszívesebben lecsapnám a fejedet, és odaadnám a gyerekeknek, hogy azzal focizzanak!

2017. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Áh, én már el sem olvastam a valószínűleg nekem címzett irományát, mert annyira sötét, hogy nem is fárasztom magam vele.

Az ilyen szerencsétleneknek még válaszolni se kell, hadd higyje azt a drága, hogy neki van igaza.

Neki lesz egy dicsőséges jó napja - ilyen hülyén ritka dolog lehet szegénynek -, te meg nem idegesíted magad feleslegesn :D

2017. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%

Na jó, mégis elolvastam, kár lett volna kihagyni, mert jót röhögtem.

Valóban keverem a besorolásokat, elnézésedet kérem, láthatóan te lejjebb vagy nálam :D

Édespöttyöm, a macska akkor szerinted egyenlő a kutyával? :D

2017. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%

A sok off után: a macskákat általában nem az emberek védelmében szoktuk oltani (kivéve a veszettség elleni oltás, de annak a veszélye egy szobacica esetében nullával egyenlő).

Oltásokat olyan állatról állatra terjedő betegségek megelőzése miatt adatunk be, amik az emberre nem veszélyesek.

Vannak állatról emberre terjedő betegségek (zoonozisok), amiket a macskák is hordoznak, pl. a toxoplazmozis, ami egy parazita, és szájon át fertőz. Karmolással az un. "macskakrmolási betegség" (felinosis) terjed, de tudtommal ez ellen nincs oltás.


Az lakásban tartott macska karmolása, harapása annyira veszélyes, mint bármely más sérülés a bőrön, fertőzéskapu lehet. A vitához, hogy tiszta-e a macska, vagy sem, annyit tennék hozzá, hogy különbség van a fertőzés veszélye szempontjából, hogy egy steril eszközzel sérted meg a kezed, vagy a macska karmol meg, amelyik öt perce kaparta el az ürülékét az alomban, meg egyébként is mezítláb mászkál ott, ahol én cipőben. Az enyém például szereti a körmét élezni a lábtörlőn, ahová a sáros cipőm talpát törlöm. Belátható, hogy egy macska talpa, körme minden, csak nem tiszta.

A kérdésedre válaszolva: nincs összefüggés a macska oltottsága, és karmolás, harapás veszélyessége között.

2017. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző megkérlek, hogy csak a magad nevében beszélj! Ne általánosságban! Meg is lepődtem, hogy azt írod: ott ahol te cipőben vagy, a macsek tappanccsal mászkál a lakásban. Milyen lakás az olyan, ahol te cipőben vagy? Aztán odaröfizted, hogy ja bocs: a lábtörlőn szambázik és ott élezi a karmait. Mintha, ez valami általános tendencia lenne máshol is.

Hát nem. Az én cicám például még életében nem tette le a pici tappancsát a lábtörlőre, mert lakásban tartott cica, és nálunk a lábtörlő nem házon belül van, hanem kívül! Amikor pedig bejön valaki, rögtön leveszi, nincs összemászkálva! Tehát a cicám a makulátlanul takarított otthononban van, ahol mindig rend, és tisztaság van! Nálatok életetekben nem volt olyan tisztaság, mint amilyen nálam van.. És az én cicám körmei - bármikor meg lehet nézni nagyítóval is -, makulátlanul hófehérek, és tiszták!!! Semmivel sem jelent nagyobb problémát egy sima sérülés, mint bármi más hasonló karcolás!!

2017. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Oké, oké, akkor csak a magam nevében beszélek. Tegnap jött a vízóra leolvasó, előtte meg a tévészerelő, és az Istenért sem voltak hajlandóak a lépcsőházban hagyni a cipőjüket. Igaz, én sem. Csúnya dolog, de én bejövök a lakásba, és idebent veszek csak papucsot, de ez itt megint teljesen off.

Ami a macskámat illeti, hát ő is pont olyan elvetemült, magára semmit nem adó, igénytelen állat, mint én. Belelép az alomtálcába. Mezítláb! Az ott elhelyezett produktumot elkaparja. Szintén mezítláb. Nem húz hozzá kesztyűt, és még csak kezet sem mos vécézés után. A fenekét néha meg szokta tisztogatni. A nyelvével. A magam macskája nevében továbbra is azt mondom, hogy a macska lába és szája minden, csak nem tiszta.

Minden más macskatartóé nyilván steril.

2017. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Platypus ***** válasza:
Nyilván nem tiszta se a lába, se a szája. Ahogy a világ jelentős része sem tiszta. Ha egy faág, vagy egy kődarab sérti fel az ember bőrét, azt is ugyanúgy fertőtleníteni kell. De ha történetesen egy frissen kibontott steril valamivel vágod meg magad, akkor is ugyanez az eljárás, mert a bacik a bőrről, sőt a levegőből is bekerülhetnek a sebbe. Összességében, az emberi környezetben előforduló mindenféle apró sérüléshez viszonyítva a macskakarmolás semmivel sem veszélyesebb az átlagnál.
2017. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!