Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások! Nem provokáció, de...

Macskások! Nem provokáció, de miért szeretitek a macskákat jopbban mint a kutyákat? Ne vegyétek sértésnek, de a kutyák agya úgy működik mint a miénk, illetve igazi hű társak, ennek ellenére egyesek mégis cicát választanak kutya helyett.

Figyelt kérdés
AZt értem ha valakinek van cicája is, mert pl egere van, vagy csak tetszik neki, de miért választ egy ember kutya helyett macskát, ha van kutyusra is lehetőség? A macska soha nem lesz valódi társ, nem fog megmenteni téged ha bajba kerülsz, illetve nem véd meg.
2018. márc. 22. 17:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
30%
Ez egy nagyon összetett kérdés. Külsőre a macska aranyosabb, kecsesebb, törékenyebb, viszont időnként eléggé alattomos és hálátlan. Nem igazán szereti a gazdáját, inkább csak megtűri. A kutya ezzel szemben pont az ellenkezője: kevésbé cuki, esetlenebb, és időnként hajlamos a vadulásra, viszont feltétel nélkül szereti a gazdáját, hűséges és már-már megalázkodó. A természet igazságos volt velük: a tulajdonságaik nagyjából kiegyenlítik egymást, így nehéz eldönteni, melyiket szeressük jobban. (Én azért alapvetően inkább macskás vagyok, ezért is tartok egyet itthon.) :)
2018. márc. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
MIért akarsz bárkit is megtéríteni? Hagy döntse el mindenki maga , mjlyen állatot akar.
2018. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
88%
hadd*
2018. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Sokban egyetértek a kilencessel.

Kutyám is van, macskám is van.

Számora a macskám is igazi társ. Azt hiszem, amíg nem élsz együtt egy macskával, nem tudod megérteni mennyire lehet ő is társ.

Reggelente elkísér a fürdőbe, nézi amikor főzök, "együtt" tanulunk, takarítunk stb. Az ágyazást imádja legjobban, totál bezsong tőle. Szeret a társaságomban lenni, érdekli, hogy mit csinálok.

Szuperül kommunikál. Szól, ha éhes, ha másik szobába akar menni, ha simit akar.

Más a testbeszédük, "nyelvezetük", mint a kutyáknak, de ők is nagyszerűen meg tudják értetni magukat.


Ezek az érvek, amit felsorakoztattál a kutyák mellett, hogy a cica nem ment meg, nem véd meg. Én a macskám és a kutyám GAZDÁJA vagyok. Nem azért vannak, hogy megvédjenek.

Egyébként meg cicák is mentenek meg családokat a gázszivárgás okozta biztos haláltól, több olyan eset is volt, hogy tűzvész esetén ébresztették fel a gazdikat.

2018. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
44%
A német juhászt vizslát Jack Russelt Shu tzhut Mopszot kedvelem .
2018. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlöltem a macskákat. Úgy gondoltam, hogy a kutya az igazi, ő a legjobb háziállat, a macska pedig egy buta élőlény, akit csak a kaja érdekel.

Vett anyum egy fajtatiszta cicát (ez azért fontos, mert a fajtára jellemző az a ragaszkodás, amiről később beszélni fogok). Na akkor jöttem rá hogy mekkora hülyeség is az, amit eddig gondoltam. Esküszöm jobban ragaszkodnak a cicáim hozzám, mint a kutyám. Kísérgetnek mindenhova, bújnak hozzám, keresik a társaságom.

2018. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel azt is megkérdezhetted volna, miért tart valaki nyulat, tengerimalacot, lovat, akármit kutya helyett.


Nekem van macskám is, kutyám is, mindkettőjüket ugyanúgy szeretem.

2018. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%
Sosem értettem, hogyan lehet szeretetről észérvek alapján dönteni, gondolkodni. A szeretet nem észérvek kérdése. Legyen az akár párkapcsolat, arra is vonatkozik (most nem a szerelemre gondoltam, a szeretetre).
2018. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%
16.-os, had tippeljek: Egy sziámi? :P
2018. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez nettó provokatív kérdés, azt ugye tudod?


Lássuk:

- kisebb

- szeretem, ahogy kinéz (hegyes fülek, hosszú farok)

- imádom a szemét, ahogy világít a majdnem-fekete bundája közül

- puha

- bizony nagyon bújós, szinte mindig a nyomomban van, de nem tolakszik, mint a párom mamlasz - amúgy szerethető - kutyája :D

- a legmegnugtatóbb hang szerintem a dorombolása - főleg, mikor rajtam fekszik, és még "rezeg" is közben

2018. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!