Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások! Nem provokáció, de...

Macskások! Nem provokáció, de miért szeretitek a macskákat jopbban mint a kutyákat? Ne vegyétek sértésnek, de a kutyák agya úgy működik mint a miénk, illetve igazi hű társak, ennek ellenére egyesek mégis cicát választanak kutya helyett.

Figyelt kérdés
AZt értem ha valakinek van cicája is, mert pl egere van, vagy csak tetszik neki, de miért választ egy ember kutya helyett macskát, ha van kutyusra is lehetőség? A macska soha nem lesz valódi társ, nem fog megmenteni téged ha bajba kerülsz, illetve nem véd meg.
2018. márc. 22. 17:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%

Nálam az indokok:

- a kutyaugatás idegesít

- utálom, ha egy kutyának folyik a nyála, vagy összenyal, felugrik a ruhámra

- félek tőle, hogy megvadul és megharap, vagy a gyerekeimet/vendégemet harapja meg (vannak kutyás ismerőseim, akiket már megharapott a saját kutyája valamilyen okból)

- volt már 3 kutyánk életem során, nem mondom, hogy nem szerettem őket, de valahogy nem álltak olyan közel hozzám, mint a macskáim

- a macskák jó illatúak, tiszták

- nem kell sétálni vinni őket, hogy el tudják végezni a dolgukat, a kertben sem kell utánuk felszedegetni a "termést"

- szeretem hallgatni a dorombolásukat

- szelídek és kedvesek (általában).

Egyik macsekommal jókat lehet "beszélgetni" (válaszol nekem), úgy néz rám és a páromra, mint az Istenre (egy kutya is megirigyelhetné azt az odaadást, rajongást). Bármelyik szobába megyek, hamarosan az összes cica utánam jön. Ha megyek aludni, egy kivételével mind rajtam/mellettem alszik, meghatározott helyen - egészen megszoktam már :) Mindegyiket imádom :)

2018. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
A kutyának tisztább a nyála mint neked
2018. márc. 23. 23:10
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy tisztább a nyála de attól te nyálas leszel. Nem mindenki szereti ha a ruhája, vagy a keze nyálas lesz. Ezenkívül én még nem találkoztam olyan kutyával (legyen az bármilyen ápolt eb) aminek nem volt jellegzetes kutyaszaga. Itt most nem arról beszélek, hogy büdös a kutya, hanem egy alapszagról. Ezért is más mint a macska, hisz a kutyáknál fontos a szag, így azonosítják egymást, a macska zsákmányállat tehát elrejti a szagát. Ezért mosakszik annyit, és ezért kaparja el az ürülékét. Egy benti macskán max. az öblítő szagát érzed.
2018. márc. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

azért ennyi marhaságot egy kérdésben összehozni..

a kutyák agya úgy működik, mint az embereké???? az enyém macskaként működik, szeretek és tudok egyedül lenni, nem szorulok másokra, önálló, független vagyok.

a kutya nem hű, és a macska nem hűtlen - a kutya falkaállat, neki kell a főnök, a macska nem - ő ezt nem tudja értelmezni, hogy a gazdája felette van.

és ha már itt tartunk, a cica is bizony valódi társ, és ha akarod, hű is - az enyém csak engem fogad el, mindenki mástól fél, pedig a tesóm jár etetni, mikor nem vagyok itt - mégse szereti.

sok olyan történet van, amikor cica mentett embert, pl jelezte a tüzet.

megvédés: saját sztori: szomszéd cicát simogatom, odakap, az enyém ezt látva kirohan, s elkergeti. mi ez, ha nem szeretet és megvédés?

sötét vagy, mint az éjszaka.


amúgy, pl. a tesóm azért szereti kevésbé a kutyákat, mert azok izgágák, rádugrálnak, összenyálaznak, hangosak. a cica meg nyugodt, ha közelít, azt nyugodtan teszi, elegáns.

2018. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtti, a macska nem zsákmányállat, nem azért rejti el a szagot - hanem azért, mert egyedüli ragadozó, és hogy ne találják meg őt, és a zsákmányát. a kutya meg pont azért szagos, mert azzal jelzi a többieknek, hogy hol van.
2018. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
19-es: nem, egy orosz kék :)
2018. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
100%

Ez nem igaz a kutya és a macska is ugyan olyan okosak mint az ember naggyàból például a macska tudja az isten létezését a kutyák nem.

Én macskás vagyok ezért nagyon megsértettél! 😿😿😿😿

2018. ápr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
100%

A macska sok betegséget megyógyít a dorombolásával!

❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️

2018. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
100%

[link]

Méghogy a macskák nem akarják meg menteni a gazdájukat😾

2018. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérem szépen ne sértődjön meg senki!

Szerintem a macskák hálásabb állatok. Sokkal jobban megérthetőek.

Addig nem is szerettem a kutyákat, amíg a páromhoz nem költöztem, akinek van egy tacskója (vagyis az anyukájáé). Kutyák közül is ők voltak azok akik a legjobban irritáltak. De imádom a kis szarost. Nagyon megszerettem, s mindenképp szeretnék majd cicát ha elköltözünk külön, de ő meg egy tacsi családot (fiú és kislány) szeretne. Bele is egyeztem, de a kedvenc cicafajtámról nem mondok le.

Bocsánat kicsit eltértem a kérdéstől😅

2022. jan. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!