Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az a papagáj parazita, atkairt...

Az a papagáj parazita, atkairtó milyen? Tényleg használ? Hogyan kell, csak beteszem a kalitkába, mint egy játékot?

Figyelt kérdés

[link]

Még sosem hallottam róla, bocsi, ha hülyeséget is kérdezek! Van ugyanis egy kis hullámos papagájunk, és azt mondta rá a doki, hogy férges. Már kétszer kapott kezelést két hónap alatt. Időnként kifakad a buksija és vérzik is neki, ekkor irány a doki egy kezelésre. Azt mondta használt kalitkától, tartozékától vagy beteg madártól kaphatta el. Minden új, vele vettük, és más madarat utoljára az állatkereskedésben látott (ennek már lassan két éve). Szóval a fő kérdésem végül is az lenne, hogy ez az atka és parazita irtó tényleg jó, és neki is használna?


2011. ápr. 30. 12:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, kíméljetek azoktól a válaszoktól, hogy jó volna beszerezni mellé egy társat, mert egyedül nem jó neki! Tudom sok madár nem tudja megszokni a magányt, de neki semmi baja vele.
2011. ápr. 30. 12:31
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ilyet sem pipáltam. Elég kétkedve fogadom. Mi van, ha fél tőle, a közelébe sem megy. Nem hiszem hogy használna, nekem eszembe sem jutna kipróbálni.

Igen, nagyon úgy néz ki, hogy csak belógatod és kész.


Hát amíg nem derül ki, hogy mi baja van, addig nem is ajánlom, hogy társat hozzatok neki.

Váltsatok dokit, mert úgy néz ki, hogy ő nem tud vele mit kezdeni. Sajnos az állatorvosok többsége csak találgat a madarakkal kapcsolatban. :S

2011. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Társban nem is gondolkozunk, csak azért írtam mert sokan csak úgy tudják elképzelni a madártartást, hogy min. kettő. De ő nagyon jól elvan egyedül, életvidám, eleven kis csicsergi-borsó. Sőt ha társa lett volna... Még a tükrét sem tűri, kezdettől fogva. Nekiment, támadta így elég hamar elvettük tőle, azóta megnyugodott.


A dokihoz meg csak annyit, hogy a környéken ő a legnormálisabb, aki madarakhoz is ért. Amúgy azt mondta rá teljesen egészséges, jól táplált, szép a tolla meg minden. Amúgy mi az amin meglepődtél, amiről még nem hallottál? Ez a atka elleni valami, vagy az, hogy egy madár is lehet férges?

2011. ápr. 30. 13:32
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy főleg az utóbbi időben elég kíváncsi madárka. Nem hiszem, hogy félne tőle. Ha nem is aznap, de hamarosan már ütögetné.
2011. ápr. 30. 13:36
 5/10 Beus35 ***** válasza:

Én ajánlom!

Nekem van a kalitkába,és három havonta cserélem!

Játszanak vele,az se baj!!Jól elszórakoztatják vele magukat.....

Megelőzés miatt raktam be!!

2011. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem egy drága szer, ki lehet próbálni, de én elsősorban egy nagytakarítással kezdeném.

Ki szoktad fertőtleníteni időnként a kalitkát? Ha nem akkor javaslom tedd meg. Az egész kalitkát tedd be kádba és flóraszepttel sikáld át az egészet. Rácsot, rudat, játékot, etetőt, mindent. Hiába a kezelés ha a kalitka még mindig fertőzött.

2011. ápr. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mind a 4 papagájomnak van. A legrégebbi már majdnem 4 éve van nálam és eddig se ő se a többi nem volt atkás. Szerintem használ. Csak be kell lógatni úgy mint egy játékot. Az elején még félni fog tőle mert új de hamar rájön hogy nem bántja ezért kíváncsiságból játszani fog vele.
2011. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beus35 ***** válasza:
Igen,a kalitkát pedig időközönként ki kell jó alaposan mosni,fertőtleníteni!!(zuhany))
2011. máj. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beus35 ***** válasza:

Még valami,én új etetőt is itatót is szoktam venni,és cserélni!!

Műanyagok,,,egy darabig lehet szépen kimosni,de cserélni is kell!!

2011. máj. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 1. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!