Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szelídítsem meg a nimfa...

Hogy szelídítsem meg a nimfa papagájomat?

Figyelt kérdés
van egy fiú nimfa papagájom fél éve és szeretném valahogy megszelídíteni hogy kiszedhessem a kalitkából de elég félénk.Próbáltam már hogy benyúltam hozzá és lassan közelítettem felé a kezemmel vagy magokat raktam a kezembe és úgy nyúltam be de annyira félt hogy össze-vissza repkedett a kalitkában.Ha a kalitkán kívülről adom neki a magokat akkor elveszi de ahogy benyúlok hozzá egyből megijed.
2012. júl. 20. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is mekkora kalitkában van hogy fél éve nincs kiengedve? Remélem nem egy akkorába amiben épphogy ki tudja tárni a szárnyait hanem egy akkorában ami inkább már egy röpdére hasonlít.


Beszélj hozzá sokat nyugodt hangon és közben úgy pislogj hogy lassan becsukod a szemed majd csukva hagyod egy másodpercig és lassan kinyitod(bizalomnövelő). Etesd sokat rácson keresztül és gyakran csináld azt hogy berakod a kalitka ajtaján a kezed és vársz. Ne nyúlj sehova szinte meg se mozdítsd csak várj. Várj addig amíg meg nem nyugszik és le nem ül az ülőrúdra majd vedd ki a kezed és hagyd magára, ne foglalkozz vele, rá se nézz sőt menj ki a szobából egy kis időre(ne vedd ki a kezed idő előtt mert akkor azt fogja megtanulni hogy ha sokáig repked össze-vissza akkor elmész). Ezzel megtanulja hogy nem akarja bántani a kezed és csak úgy tudja "elűzni" ha megnyugszik illetve nyugton marad.


És ami a legfontosabb ne csinálj feleslegesen olyat amitől megijed. Tehát ne nyúlkálj be a kalitkába azért hogy megpróbáld megetetni vagy megérinteni mert úgyse fog sikerülni csak még jobban félni fog tőled. Ne tegyél hirtelen mozdulatokat a közelében és ne is beszélj hangosan mellette. És ne húzd fel magad mert ha idegesen,mérgesen foglalkozol vele megérzi és ő is ideges,mérges lesz amiből semmi jó nem fog kisülni(tapasztalat).

2012. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi

nagy kalitkában van de nem szokott repkedni csak mászik a kalitka oldalán pedig lenne helye.

2012. júl. 21. 12:33
 3/3 rostasmark válasza:
Az tökre mind1 hogy mekkora kalitkában van akkor is ki kell engedni és már akkor is amikor még nem szelíd
2012. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!