Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagájjal lenne kérdésem...

Bubumadar kérdése:

Nimfapapagájjal lenne kérdésem, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1-másfél hónapja nálam van Bubu, egy nimfapapagáj. Hogyan tudnám mihamarabb kézhez szoktatni? Egy ideje már csinálom a kézből etetősdit de nem nagyon akarja.. inkább fél és hátrál...


Honnan tudhatom hogy mennyire fiatal? A kereskedésben azt mondták hogy a csőre színe alapján még fiatal.. (barna a csőre vége)


Honnan tudhatom a nemét? Valahol valami olyasmit olvastam, hogyha a szárnya alja pöttyös akkor fiú, ha csíkos lány... (vagy fordítva) ez igaz? Megfigyeltem és apró pöttyök vannak rajta.


Köszi a segítséget!



2018. okt. 18. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha töltessz ide fel képet, megmondom a nemét.

A szelidítést, kézből etetést kalitkán kívül csinálod?

2018. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kalitkán belül, nem nagyon merem még kiengedni.. képet hogy kell csatolni?
2018. okt. 18. 16:36
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Pl kepkezelo.com

Ne nyúlj a kalitkába, egyedül ott érzi.magát biztonságban. Ha benyúlkálsz, csak rontasz a dolgon.

Kiengedni pedig muszáj, ha szeretnéd, hogy egészséges és boldog legyen. Úgy elég gyorsan szelidülnek.

2018. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként tegnap kiengedtem kicsit, én leültem a székbe de a falnak is neki repült. Aztán amikor már lenyugodott szépen akkot kicsit közelebb mentem és beszéltem hozzá és nem zavarta. De akkor többet fogom kiengedni.
2018. okt. 19. 06:52
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Bele lehet nyúlni a ketrecébe, h..ülyeséget beszél az előző...


Minden nap 1x vedd a kezedbe a papagájt, simizd a hasát és közbe beszélj hozzá(pl. dicsérgesd a madaradat). Garantált a siker, hogy 1 hónap alatt szelíd lesz! Nekem van egy nimfám meg egy zöld hullámosom, őket is így szelídítettem meg. Előttük egy rozellapapagájom volt, őt is így sikerült magamhoz szelídíteni, de sajnos 17 évesen meghalt szegény(általában 15 évig él egy rozi).


(A nimfa és a hullámos többnyire 20 évet ér meg. )



Sok sikert a madarászáshoz!

2018. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5. Hát persze. Erőszakkal gyorsan szelíd lesz...gratulálok!

Sejtem, hogy mennyire értesz a papagájokhoz, ha a nimfát és a hullámost pár nélkül tartod.

2018. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Régebben volt még párban nimfám de valahogy az egyik megfolytotta a másikat és azóta nem gondolkodtam benne..
2018. okt. 19. 16:50
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként kesztyűben fogjam meg vagy puszta kézzel? Egyszer nagyon megcsípett.
2018. okt. 19. 16:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudják egymást megfolytani, valami más történt, ami megelőzhető lett volna.

Ha eléred a bizalmát, szép fokozatosan haladsz vele és nem erőszakoskodsz, nem fog megcsípni. A bizalom kiépítése a fontos, ami lefogással, has simogatással és stresszhelyzettel nem lesz meg.

2018. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy szelídítem most éppen őket(van 2 hím nimfim(Kokó(sárga-fehér) és Szotyi(Vadas), hogy naponta beszélek hozzá, és közbe a kezemből kínálom nekik a magokat. Idővel úgyis kedvük lesz hozzá, mert rájönnek, hogy te nem megeszed őket, csak eteted. :)
2018. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!