Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Rolós szúnyoghálók ennyire...

Rolós szúnyoghálók ennyire “áteresztik” a legyeket, poloskákat?

Figyelt kérdés

Tavaly költöztünk családi házba, mindegyik helység ablakán rolós szúnyogháló van, ajtókon mágneses. Nem értek nagyon hozzá, de ránézésre nem gagyik, az ablakok is újak, valószínűleg akkor rakatta az előző tulaj a hálókat is.


Tavaly nyáron volt 1-1 hívatlan vendég (akár nagyobb is), de nem feltűnő mennyiségben és azt tudom, hogy nem 100%os a rolós szúnyogháló, meg úgy nagyrészt semmi. Idén nyáron még kevesebb volt a betolakodó.


Viszont tavasszal, ősszel ahogy enyhébb az idő vagy nem tudom hogy mitől függ pontosan, gondolom menekülnek a hideg elől befelé, de szó szerint tele van a szúnyogháló és az ablak között léggyel, van ahol poloskával. Kiírtom vagy kiengedem őket kifelé, 1-2 napon belül megint tele van 10-20 léggyel, nem lehet ablakot nyitni.


Csak az a kérdésem, hogy ez másnál is előfordul, normális ez?

Ilyen időkben fel kellene húznunk a szúnyoghálót és akkor húzni csak le ha szellőztetünk, hogy ne ragadjanak ott bent a legyek?

Vagy belepetéznek és itt kelnek ki?


Nem tudom mit kellene tenni, hogy élhetőbb legyen. Köszönöm előre is a segítséget vagy tapasztalatot!



2023. szept. 29. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem szagnyomot hagynak maguk után ők is, mint a hangyák, és ahol egy bejutott, ott több is bejut. Másra nem tudok gondolni.

Nálunk is gond ez egyébként, valahol felül a doboznál jutnak át. Mi volt, hogy körberagasztottuk felül széles ragasztószalaggal (sajna tökéletesen nem lehet), illetve néha végigfújom rovarirtóval a háló keretét, hátha egy időre távol tartja őket.

2023. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Az "irt" rövid i.

A szúnyoghálón nyilván nem jutnak át a legyek, poloskák.

Mellette bújnak be. Valahol elengedett a rögzítés, vagy eleve rosszul lett megcsinálva.

Nézd körül, főleg fent, de oldalt és lent is, hogy hol van rés. Ezt kell eltömíteni, a rés jellegétől függő módon.

2023. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem oldalt át tudnak nyomakodni a poloskák.

Illetve a pici legyek átférnek a hálón.

De ha rendes méretű háziléggyel van tele akkor gyanús, hogy valahol rés van.

2023. szept. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Fentiek mellett érdemes megnézni az ajtó, ablak tokozását. Különösen a modern műanyag szerelvényeknél. Sok esetben valamely okból rosszul illesztik őket. Vagy a kereteiket tartó ékek és a fal között nem beton van. Vagy más erre való töltőanyag. Ha kifújják pl.púrhabbal a bogarak átrágják, idővel lebomlik. Ott is be tudnak jönni. Mint a hangyák a közüzemi vezetékek mellett.
2023. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco válasza:
85%
Ott másznak be, ahol a szúnyogháló csúszik a sínben. Ott van egy "szőrökből" álló gát, de az vagy kikopott vagy a poloskák félrenyomják. :-(
2023. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
A rolós szúnyogháló semmirevaló, nézd meg hogy reklámozzák. Csak repülő rovarok ellen jó. Amelyik mászik (poloska) megkerüli a tokban a hálót és már belül is van.
2023. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!