Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Oroszlán vs. tigris, melyik...

Oroszlán vs. tigris, melyik nyerne?

Figyelt kérdés
2021. dec. 19. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

A tigris szerintem 100ból 98x nyerne. Az oroszlánok többen vadásznak, és akkor is többnyire a nőstényeket küldik, a hímek meg lustálkodnak az árnyékban.

A tigrisek sokkal több tapasztalatot szereznek így. Vannak tigrisek akik egyedül levadásznak krokodilokat. Oroszlánoknak ez sokszor falkában sem menne, vagy ha igen, legalább egy komoly serült lenne.

2021. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
7%
Az igaz hogy az oroszlán falkában vadászik, de nem mindegy hogy hím vagy nőstényt nézünk. A hím egyáltalán n vadászik, de rendszeresen egyedül megharcol más hímekkel, így igenis tapasztaltnak mondható. Emellett hiába kisebb, nem mindig csak ez számít. Az oroszlánnak van sörénye, ami pont a nyaknál, a gyenge ponton baromi nagy védelem, a tigrisnek nincs. Szerintem mindkettő esélyes a győzelemre, és az hogy melyik nyer vagy melyik veszít több mindentől függ (mert ez nem egy olyan egyértelmű dolog, hogy egy egér és egy víziló harcában melyik nyerne).
2021. dec. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Meton ***** válasza:
51%

A tigris kicsit valóban nagyobb, de a kérdés, hogy hogyan találkoznának és miért harcolnának? Eleve a macskafélék nem harcolnak hobbiból, mert nem veszélyeztetik a testi épségüket. Ez különösen a tigrisre igaz, hiszen ha megsérül, akkor nem tud vadászni. Az oroszlán mondjuk őrzi a nőstényeket, de nem tudom, hogy egy tigris mit akarhat a nőstény oroszlánoktól?

Arról nem beszélve, hogy a tigris a dzsungelben él, sőt még más földrészen is, szóval aligha találkoznának. A tigris magányosan vadászik magányos állatokra. Ezzel szemben az oroszlánok falkában vadásznak csapatban élő állatokra. Még a táplálékuk sem azonos.

2021. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
0%
Eccerű: futásban az oroszlán, úszásban és mászásban a tigris (súlyemelésben nem tudom...) Amúgy, szeretni és tisztelni kéne az állatokat, nem de? Azonkívül e kettő "vadállat", nem harci-kutya...
2021. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!