Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tigris vs oroszlán?

Tigris vs oroszlán?

Figyelt kérdés
Valahogy mintha a tigris gyorsabban mozogna.

2013. júl. 21. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

A legelterjedtebb vélemény, hogy a tigris jön vagy jönne ki győztesen a legtöbbször a harcokból


A tigris nagyobb, nehezebb, ez biztos... amúgy nagyjából közel állnak egymáshoz. Fürgébb, robbanékonyabb is. Talán a harapása is erősebb. Egyébként nagyon hasonlítanak, nem véletlen hogy lehet közös kölykük is... az oroszlán jobban hozzá van szokva hogy mindenféle állatok ellen harcol, hiénák, gepárdok, leopárdok, krokodilok, bivalyok, gnú, stb.. a prédái is nagyobbak... Valahol azt olvastam a hím oroszlán harcosabb, mint a tigris, meg akarja mutatni hogy ki az úr, emiatt vadabb, kitartóbb míg a tigris inkább elkerüli a felesleges harcokat... ráadásul a sörénye is védi a nyakát. Valahol viszont éppe az elenkezőjét, vagy legalábbis hogy a tigris egyből nyakra megy, ölni akar. A tigris amúgy is magányosan él, nem harcol annyit (talán) inkább vadászik.... Állítólag a saját testméretéhez képest a jaguár a legerősebb a nagymacskák között, mivel izmosabb mint a többi, és a tigris nagyon hasonló felépítésű. Itt nagyon sokat írnak róla, de angolul van (valaki egy ilyen kérdést tett fel és arra válaszoltak, úgyhogy ezek inkább szubjektív vélemények, nem tudományos tények):

[link]

a feljegyzések viszont a tigris javára döntenek. A wikipédiában is írnak róla, itt azt hogy amikor harcoltak egymás ellen, legtöbbször a tigris jött ki győztesen (állítólag olyan is volt ahol egy ütéssel nyert, mert a karmai fontos vénákat vágtak át):


[link]


itt is írnak róla:


[link]


De ezek angolul vannak.Ha valaki berjí hogy tiger vs lion, akkor sokat lehet olvasni róla. A google translate lefordítja annyira, hogy érthető legyen (gondolom).

2013. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Bár furcsa, mert az oroszlán nagyobb.
2013. júl. 21. 21:24
 3/13 gas72 ***** válasza:
Tudtommal a tigris a legnagyobb vadmacska (bengáli, szibériai). Ráadásul az oroszlán csoportban vadászik, a hímek csak bunyóznak a másikokkal, akik kb. azonos súlyúak. Én tigrisre szavazok
2013. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a tigris es az oroszlan csontozata,izomzata es minden egyes darabja megegyeznek.Egy him oroszlan egy him tigris ellen hat.... 10-bol 5/5 lenne vagy a tigrisnek 6/4
2013. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy a tigris győzne, de egy kis érdekesség (bocs a rossz felbontásért): http://www.youtube.com/watch?v=D_PHs-kbypo
2014. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-esnek, persze, hogy megegyezik a csontozatuk, izomzatuk, de szerintem ez az összes többi macskafélére igaz... méretben viszont különböznek...


a te izomzatod is megegyezik Klicskóéval, a csontvázatok is ugyanolyan...

2014. dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Oroszlán jobb 1-1 ben mint a Tigris( hím oroszlán) ez nem az én véleményem, hanem leírások vannak hogy a Római arénákban verekedtették ezt a 2 fajt egymás ellen és ott az oroszlánok ölték meg jobbára a tigriseket.. az Oroszlánnak a sörénye védi , ha rá is harapnak a nyakára kifordul belőle pont a sörény miatt.. egy hím oroszlán meg egy hím tigris közel azonos méretű súlyú.. a Tigris jobb vadász ez biztos meg vadabb is .. de 1-1 ben a Hím oroszlán a jobb.
2016. szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A tigris sokkal nagyobb.
2017. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Felettem levo h***e a tigris nem SOKKAL nagyon******* 7 neked teljesen igazad van mindig az oroszlan jott ki gyoztesnek a verekedesbol!!

Az oroszlan erosebb!

2018. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 swedman válasza:
El vagytok picit tévedve. Nem egyezik meg sem a csontozatuk, sem az izomzatuk. Persze, mivel nagymacska mindkettő, ezért hasonló, de nagy különbségek vannak nagymacskák között. A szibériai tigris konkrétan a 2. legnagyobb testű szárazföldi ragadozó a Földön (Jegesmedve után, igen, termetre nagyobbra nőhet a többi medvefélétől) A legtökéletesebb felépítésű nagymacska a puma, és a legerősebb (fizikai erő szempontjából) pedig a jaguár.
2018. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!