Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Igaz az, hogyha egy ember...

Igaz az, hogyha egy ember megsimogat egy őzgidát akkor azt az anyja e miatt elhagyhatja?

Figyelt kérdés

Elég sokan mondják, hogy igaz, de már olyat is hallottam aki szerint nem. Mi az igazság?

Nem akarok őzgidákat simogatni csak kíváncsi lennék rá.



2017. jan. 12. 20:59
1 2
 11/12 anonim válasza:
57%

Változó. Sokmindentől függ (pl a suta milyen ,,kapcsolatban" van az emberrel)

Nem biztos, hogy otthagyja, de sajnos van rá esély. Jobb nem simogatni.

2017. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Az őzeknek igenis jó szaglása van,gondolom egy,két érintéstől nem hagyja hátra borját az őz...de hosszab interakció után már nagyon valószínű.

Szaglásukra egy példa: vidéken élek,rengeteg őz megfordul a lakóhelyem környékén. Telepítettem egy gyümölcsöst,meg is találták,aggancsaikat tisztogatták rajtuk...ezzel a fákat letörve,megsebezve.

Egy öreg helybeli vadász tanácsára kértem a fodrászomtól emberi hajat,majd a területen szétszortam.

Ez megoldotta az őz problémámat.

Nyilván ezt az eljárást időszakosan ismételni kell.

Azóta már más módszereket is próbálok..bomló fehérje szagát szem birják..tej..tojás..stb

2020. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!