Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rendezhető még ez a helyzet?

Rendezhető még ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Ballagási ebédet tart anyósom a párom öccsének. Párom már elköltözött otthonról, együtt élünk egy távolabbi településen.

A koronavírus egészen addig nem izgatta anyósomat, amíg nem jött a második hullám, akkor jött a giga pánik. Utána lehetett jelentkezni az oltásra, amit először nagyon ellenzett és engem is hülyének állított be, mert én akartam az oltást. Utána már ő is akarta, meg is kapta, mostmár az oltáselleneseket szidja.

Hétvégén lesz a ballagás. Jelenleg nem rossz a vírushelyzet annyira. A hétvégén anyósom finoman célozgatni kezdett rá, hogy én veszélyt jelentek mivel pénztárosként dolgozom. Tegnap este fel is hívta a fiát, hogy az lenne a legbiztonságosabb, ha én inkább nem mennék a ballagásra. Felfognám a helyzetet és elfogadnám, ha lenne értelme. De nincs... Be vagyok oltva, kesztyűben-maszkban dolgozom. Pár meghívott rokon még oltást se kapott, van aki ráadásul orvos. De őket szívesen látja, csak engem nem. Szóval utál mint a fene. Nem igazán tudom hogyan kellene lereagálnom ezt a helyzetet. Valakinek van ötlete?



2021. jún. 14. 11:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%
A párod erre mit mondott? Mindketten maradjatok otthon, ennyi. Párod öccsének pedig mondjátok el a helyzetet és gratuláljatok.
2021. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Mi ezzel a gond?

Ha ilyen a viszonyotok, akkor a helyedben még örülnék is, hogy nem kell elmennem. Sőt, ez lehet ürügyed a sértődésre, hogy a jövőben se menj hozzá, vagy ne fogadd az otthonodban.

Felfogod, hogy milyen szerencsés vagy?

2021. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
90%

Szia!

Őszintén? Én örülnèk neki,ha nem kellene látnom az anyósom megkeseredett,kétszínű pofáját:) Nálunk is ez megy,anyósommal oda-vissza utáljuk egymást,szóval én ezt úgy oldom meg,hogy a férjem és a lányom megy hozzá,én nem. Ha a párod ezt elfogadja,és nem problémázik rajta,szerintem ne erőltesd a találkozást anyósoddal.Nyugodtabb lesz a te életed is.Egyébként erre a férjed mit reagált? Legalább melléd állt vagy bólogatott a kedves mamának eme "csodás" ötletéért,hogy a menye ne menjen a ballagásra? Mert ha a férjed nem áll ki melletted,akkor pláne nem törném magam,hogy menjek.

2021. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
A párod nem veszélyes? Elvileg együtt éltek, nem? Akkor a párodnak kéne azt mondani, hogy drága anyuka, ha a ő nem jöhet, akkor én sem megyek. Ennyi. A srácnak küldenék ajándékot, gratulációt és kész.
2021. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Az a szomorú, hogy eddig jóban voltunk. Kedveltem őt. Már lassan 7 éve ismerem és nem volt ilyen sosem. Most derült ki számomra, hogy ő így érez irántam. :( Bánt a helyzet. Párom kiállt mellettem, úgyhogy előtte nap elvisszük az öccsét kajálni valahova és másnap a párom sem megy a szüleihez.
2021. jún. 14. 11:40
 6/23 anonim ***** válasza:
22%
Én amúgy csak azért is elmennék, nem adnám meg az örömöt hogy elérte a célját :D
2021. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Én nem is akarnám rendezni. Ha ekkora tahó - és nyíltan vállalja -, akkor számomra ennyi volt anyós, a továbbiakban megkímélhet a jelenlététől.
2021. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Ezt most nem ellened írom, de hogy lehet az, hogy eddig nem derült ki, hogy utál? Minden kérdésben ezek vannak: eddig nem volt ilyen, stb, stb. Max. te nem vetted észre, nem?
2021. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Férjem tesoja gyerekének első aldozása volt. Messzebb élnek.

Ők mind oltva vannak, én nem, férjem se.

Emiatt csak a templomba hívtak meg, utána az ebédre nem.

Én nem bántam, nem lett oda egy nálunk és a pénzünk is megmaradt.

Ugyanis én azt éreztem ki a szavukból, hogy ez csak egy ürügy volt, valójában nem làttak szívesen.

2021. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#8 Soha egy rossz szava nem volt, kedves volt, várt mindig minket, érdeklődött hogy mi van velem, sok közös programot csináltunk. De mióta ez a vírushelyzet bejött, azóta kapok néha megjegyzéseket. Ez a mostani volt a legfájóbb helyzet.
2021. jún. 14. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!