Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rendezhető még ez a helyzet?

Rendezhető még ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Ballagási ebédet tart anyósom a párom öccsének. Párom már elköltözött otthonról, együtt élünk egy távolabbi településen.

A koronavírus egészen addig nem izgatta anyósomat, amíg nem jött a második hullám, akkor jött a giga pánik. Utána lehetett jelentkezni az oltásra, amit először nagyon ellenzett és engem is hülyének állított be, mert én akartam az oltást. Utána már ő is akarta, meg is kapta, mostmár az oltáselleneseket szidja.

Hétvégén lesz a ballagás. Jelenleg nem rossz a vírushelyzet annyira. A hétvégén anyósom finoman célozgatni kezdett rá, hogy én veszélyt jelentek mivel pénztárosként dolgozom. Tegnap este fel is hívta a fiát, hogy az lenne a legbiztonságosabb, ha én inkább nem mennék a ballagásra. Felfognám a helyzetet és elfogadnám, ha lenne értelme. De nincs... Be vagyok oltva, kesztyűben-maszkban dolgozom. Pár meghívott rokon még oltást se kapott, van aki ráadásul orvos. De őket szívesen látja, csak engem nem. Szóval utál mint a fene. Nem igazán tudom hogyan kellene lereagálnom ezt a helyzetet. Valakinek van ötlete?



2021. jún. 14. 11:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Én megmondanám az öcsinek, hogy ez a helyzet, miért nem megyek a ballagására és a családi ebédre. Átadnám amit vélek ajándékot és ennyi.

Anyós jelöltnek meg megmondanám,hogy innentről nem kívánkozok semmilyen családi összejövetelen részt venni arra hivatkozva nehogy megfertőzzön valaki az oltatlanok közül.. 🙃

2021. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
27%
Én elmennék, a párod tesója miatt. Biztos rosszul esne neki, ha otthon maradnátok. Ez az egész esemény róla szól, őt ünneplitek, nem az anyóst.
2021. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#12 Írtam, hogy az öccsét előtte nap elvisszük étterembe ketten, ott megkapja az ajándékát is. :)

Semmiképp sem akartuk hogy rajta csattanjon.

2021. jún. 14. 12:52
 14/23 anonim ***** válasza:
41%
En elvinnem a gyereket elotte levo nap vagy hetvegen enni valahova, odaadnam az ajandekot, es elmagyaraznam neki a helyzetet. Ennyi. Mentetek is meg nem is.
2021. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
24%

#12 vagyok

Szerintem az nem ugyanaz, mint ha a közeli családtagok eljönnek a suliba, látjáj, higy hova járt 8 évig, hol tanult, nézik, amint végigballag az iskolán. Kit érdekel az ebéd meg az étterem? Itt a ballagás a lényeg.

2021. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
#12 Sulis rendezvény nem lesz, csak egy otthoni családi ebéd. Így ünneplik a ballagást. Bocsánat, ha ez félrevezető volt.
2021. jún. 14. 13:31
 17/23 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%

Azzal amúgy nincs problémája, hogy előtte nap viszitek el?

Anyós kicsavart logikája szerint te megfertőzheted az öcsit, aki következő nap pedig megfertőzi őket.

Vagy ilyenkor nem számít neki? Mert akkor tényleg azért csinálta, hogy veled kiszúrjon.

2021. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A logikát én sem értem!

A párod (aki veled él) nem jelent veszélyt, csak te?


Az h előtte való nap elviszitek a gyereket nem gáz? 🤔


Nem nem mennék el, de a párommal küldetnék egy kiló cukrot meg lisztet, hogy boltba se kelljen járnia, nehogy eljapja a vírust (úgy h oltva van)

2021. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#17 #18

Az egyetlen logika benne az, hogy én nem leszek ott. Le fogok ülni vele beszélni valamikor, hogy mi változott meg kettőnk közt, mert ez nem egy ideális helyzet. :(

2021. jún. 14. 16:53
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a tapasztalatom h még te leszel hülyének beállítva (üldözési mániád van, beképzeled stb)
2021. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!