Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak vagy nekem volt...

Anyósomnak vagy nekem volt igazam?

Figyelt kérdés

Anyósom felé mindig szeretetemet kimutatom és eddig azt hittem ő is szeret engem.

Tegnap összeköltöztünk végre a párommal 20km-re tőlük. Az én szüleim sajnos elég messze laknak. Az anyósom nem igazán bírja elviselni, hogy elment a fia, végig sírta a napot sajnos. Persze megértem a ragaszkodását, én is megkönnyeztem kicsit mikor elmentem otthonról, főleg, hogy nekem több száz km-re laknak a szüleim, de tudom, hogy ez az élet rendje és várom, hogy párommal így összeszokjunk, dolgozzak és bízok benne egyszer mi is egy család leszünk.

Nagyszüleim idevalósiak, így ismerkedtünk meg itt.

Nagyim, papóm sajnos meghalt, így szüleim örülnek, hogy lakjuk, majd a házukat. Elég modern nagyszülők voltak ők, jó hűtő, mikró, fürdő, asztal, kanapé, konyha ránk maradt. Így szerencsére oly sokat nem kell költenünk.


Na de a lényeg, hogy az anyósommal sajnos összevesztem tegnap a költözés előtt. :/

Megkérdezte van -e paplanunk és eszembe jutott, hogy igazából az nincsen. Mondta, hogy neki van toll paplanja azt tud adni. De miközben kezdte kivenni, meggondolta magát és csak egyet adott belőle, mikor igazából van belőle kettő. Mondta, hogy csak a páromét adja oda. Aztán mondtam neki, hogy esetleg odaadná -e a másikat is, ha esetleg nincs rá szükségük, mert vehetünk is esetleg újat, de ha nem használják csak jobb lenne egy ugyanolyanból kettő, mert akkor egyféle lenne a vastagsága, a mérete.

Aztán mondta, hogy ő úgy gondolta ő ad egyet a fiának én nekem meg adjon anyám és kérkedőn rám nézett, hogy mi van én nem kaptam semmilyen stafirungot.

Aztán ekkor kicsit mérges lettem, mert anyukámtól sok mindent kaptam. Most kaptunk evőeszközkészletet, pohárkeszletet, turmixgépet, tepsit, fazekakat, plusz nagymamám házába élhetünk, ami felszerelt. Na meg mégis, hogy áll ő ahhoz, hogy anyám nevét a szájára vegye, meg akkor mert anyukámék vettek pohárkészletet, akkor azt párom már nem is használhatja.

Mondtam neki, hogy akkor kérem ne adja oda a párom takaróját se, hanem tartsa meg magának, majd veszünk sajátot, ami két egyforma méretű és vastagságú, mert hogy elvégre miért is ne, egyszer kell megvenni, sokáig kitart.


Aztán azt mondta, hogy én könnyen beszélek, majd úgyis a fia veszi meg. Aztán mondtam neki, hogy jelenleg 100 ezer forintom van, diakmunkákból, ösztöndíjból, most vettek fel, mert most végeztem az egyetemen. Egy hónap múlva jön a fizetésem és természetesen közös kasszán leszünk.

Meg ebből a 100 ezerből is sok mindent vettem már és szeretnék is örömmel.

Nagyon rossz érzés, hogy ő azt hiszi, hogy én majd megtartom magamnak a pénzemet és majd mindent a fia vesz, mert erről szó sincs.


Utólag azt bánom, hogy mondtam, hogy nem -e adná oda a másik takarót is, mert elvégre azaz ők takarójuk, semmi közöm hozzá, szóval utólag illetlennek tartom magamat, de így legalább tudom, hogy anyámat simán képes szidni és belőlem is azt nézi ki, hogy ertartott kívánok lenni, mikor holnap màr kezdem az első munkanapomat.

Én sose szoktam shoppingolni, nem érdekelnek a ruhák, meg úgy semmi szórakozás jellegű sem. Nem szoktam édességeket, sós dolgokat venni, meg semmi feleslegeset.


Azért is bánom, hogy megkérdeztem ezt a takarós dolgot, mert utólag belegondolva páromnak van egy tesója és ő neki is adhatta volna a másik takarót, csak nem értem miért nem mondta azt, hogy ez a fiam tesójáé, ezért nem adom, helyette azzal jött, hogy nem hiszi el, hogy az anyám ilyet nem adott.


Amúgy azóta úgy vagyok vele, hogy nem kell én nekem semmi sem. Mindenünk meg lesz szépen lassan, amire még szükségünk van. Anyukám karácsonyra adta azokat, amiket kaptam, nem is kértem tőle semmit.


Anyósom ő meg ruhákat adott nekem meg pàromnak, mikor azokra nincs is szükségem. :/


Ezek után nem szívesen fogadok el tőle semmit sem..:/


Kérlek írjátok meg a véleményeteket. :(



2022. jan. 2. 14:56
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Hát majd most lesz a szülinapom. Mindig süt rá tortat es készül ajándékkal, majd gondolom most is, de hát így hogy fogadjam el még is szívesen.

Eléggé elszomorít, hogy kb. Engem tesz ki bűnösnek, amiért elviszem a fiát, aki 25 éves! Én meg 24.


Egyébként mindenbe beleszólt sajnos aznap. Megkértem a pàrom, hogy hozza el a téli ruháit, a nyarit meg majd akkor elég később. Hozza el amiket hord és szeret.

Aztán az anyósom nagyon kiakadt, hogy miért visz el ennyi mindent. Elég lenne egy heti adag. Meg adja oda az ingjeit hadd vasalja ki a jövőheti adagot, meg amit ki kell mosni azt ne vigye el, hanem hadd mossa ki. Meg a törölközőjét én vettem a páromnak, amin közös fotó van, lényegében azt sem hagyta el vinni, azt mondta, hogy de azt most használja a párom, az szennyes, azt ki kell majd mosni.


Amikor nem figyelt fogtam és eltettem, mert számomra az egy fontos törölköző, a közös képüni van rajta, kb. 10 ezerért vettem és ne hogy már ezek után ott hagyjam.


Eléggé elszomorított, ahogy viselkedett, mert én sose voltam tiszteletlen felé.

2022. jan. 2. 15:56
 12/33 anonim ***** válasza:
87%

Ez is a te kérdésed, igaz?

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Ott a 29-es válaszoló voltam.


Örülök, hogy sikerült a különköltözés, te kis mimózacsibe. :D Ha minden jól megy, az önállóság majd megerősít. Most nagyon a lelkedre veszel mindent, mindenkinek meg akarsz felelni, magyarázkodsz, sajnálod, mardosod magad. Magamra emlékeztetsz. Én is ilyen voltam, de lassacskán ledobtam, mikor saját életem lett, és hidd el, sokkal jobb érzés így. A magam ura vagyok, meg merem húzni a határaimat, nem akarok jobban megfelelni olyanoknak, akik könnyű szívvel megengedik maguknak, hogy tolakodóak, tiszteletlenek vagy bántóak legyenek velem, és le akarják nyomni a torkomon az akaratukat. Mostmár én is meg merem mondani a véleményem, megmondom hogy mit akarok, kötöm az ebet a karóhoz, és nem magyarázkodom hogy miért. Csak. Mert én döntöm el, és így akarom, azért.


"Mit adott neked anyád?" Rávágtam volna, hogy egy teljes házat fél berendezéssel. Ez a válasz még így sem annyira sértő mint a kérdés, felesleges ennél jobban finomkodni. Kapjon anyuka az eszéhez, moderálja magát, mert olyan szemtelenül viselkedik, mint egy neveletlen csitri. Mikor egy tizenéves beszél és cirkuszol így, a GyK népe előszeretettel pofont emleget, aminek szintén nem vagyok híve, de csendben elnézni sem kell az ilyen hülyeséget, akkor sem, ha egy ötvenes anyós műveli. A kor és a szülői státusz sem mentség, a bunkóság az bunkóság.

Nem lett volna pofátlanság mindkét paplant kérni, de persze könnyű belemagyarázni, hogy biztos nagyon fájt a fogad a régimódi tolldunyhára. Megértem, hogy utólag bánod hogy megkérdezted.


A másik kérdésedben azt írtad, hogy megérted, hogy a párod úgy ragaszkodik az otthonához, mert tényleg nagy "idill van náluk". Nem is értettem miért mondod ezt, mikor az állapotok és a családi viszonyok amiket leírtál (agresszív uralás, érzelmi zsarolás, bűntudatkeltés, rövid póráz, hierarchia), inkább kész pokol, mint idill.

A pasid is elég nyámnyila, és ebben szerepe van annak, hogy ilyen közegben nevelték. A veszekedés hallatán én megjegyeztem volna anyámnak, hogy mostmár hagyjon téged békén, mert ez túllép azon a határon, ami sajnálat miatt elnézhető. Bár dicséretes, hogy ennek ellenére meg merte lépni a költözést. Remélhetőleg rá is jó hatással lesz a távolság.

Anyósoddal pedig még kialakulhat egy távolságtartóbb, de jónak mondható viszony később, mikor lenyugszik, és megszokja hogy a fia felnőtt és kirepült.

2022. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen semmiségen így felhúzni magad, te jó ég! Örülj inkább neki, hogy egyet adott és nem azon felháborodni, hogy miért nem adott kettőt. Ő dolga, nem a tiéd. Vegyél egy paplant és fejezzétek be ezt a hisztit, mert megmérgezi az egész családi kapcsolatotokat!
2022. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
97%

#12 "persze könnyű belemagyarázni, hogy biztos nagyon fájt a fogad a régimódi tolldunyhára"


:)

2022. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha jól értem, neked egy azonnal lakható ház volt a stafírungod, nem tudom mit menőzik az anyóska azzal a negyvenéves tolldunyhájával :D Inkább örülhetne, hogy ilyen fiatalon eltudjátok kezdeni az önálló életeteket adósságok nélkül, meg még albira se kell költeni. Vagy én értettem félre?
2022. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%

Tehát röviden:

Te és a szüleid állnak egy teljesen felszerelt házat, ahová a pici fiacskája beteszi a pucér fenekét és még neki áll feljebb???

A pasid meg nem állítja le az anyját, csak bámul?

Dobd ki a pîcsába, mert ez a ráeső rezsit és kaját se fogja fizetni

2022. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
87%
Inkább örülj hogy nem kell ezer éves szagos toll dunyhában aludnod.
2022. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
7%
Drága, ha anyós nem ad paplant, mikor jut eszedbe, hogy nincs? Este, mikor le kell feküdni? Hogyan lehet így költözni?
2022. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
2%

most vettek fel, mert most végeztem az egyetemen


Melyik egyetemen lehet decemberben végezni???

2022. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
83%

Neked van igazad kerdezo,anyosod pedig eleg bunko volt.Szerintem keruld amennyire csak tudod es mas teendo igazabol nincs ezzel a dologgal.Parod is erdekes azert hogy nem allt ki melletted de vhol en megertem mert ket tuz koze kerult.Tipikus melyik ujjamat harapjam meg mert mindketto faj esete szoval neki se lehetett olyan jo hogy osszeszolalkoztal az anyjaval.En annyit mondok hogy ha ismet lesz hasonlo eset mikor melled kene alljon es nem teszi meg akkor lehet erdemes lesz a szuneten gondolkodnod tehat hogy par hetig nem talalkoztok es attudja gondolni mit is akar.

Ha pedig anyuci pici fia akkor sokra sajnos nem fogsz vele soha menni es szakitas lesz a vege igy is ugy is.

2022. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!