Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjem utálja a szüleimet,...

Férjem utálja a szüleimet, javulhat ez valahogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon nehéz nekem ez a helyzet. Van egy férjem, aki a megismerkedhetünk óta egyszerűen gyűlöli a szüleimet. Ez az évek alatt nem javult semmi sajnos...

Nem adtak rá soha különösebb okot a szüleim. A maguk nemében furcsàk persze, ki nem az, de alapvetően jószándékú emberek, és szerintem ez a lényeg, mégis, szinte olyan szintű közöttük az ellentét (a férjem irányából), hogy hozzájuk mindig én megyek egyedül, ő nem jött. Van egy háromévesünk, ővele nagy nehezen néha eljön a szüleimhez, de a béke kedvéért inkább én megyek. Reméltem, hogy hátha majd a születése után jobb lesz a helyzet, de egyre inkább elzárkózik a férjem.


Mindig próbálok békebíró lenni, mediátor a két fél között, de nagyon fárasztó. És elég sokat olvasok gyerek témában, meg ismerősi körben is van, akit gyerekként tönkretett az ilyen ellentét. Próbálok mindent elrejteni előle, szerintetek elképzelhető, hogy nem fog ebben sérülni a kicsi? Nem fogja kérdezgetni, miért nem megyünk anya mamához és pápához gyakran, vagy apa miért nem jön velünk?


Szeretem a gyerekemet, a férjemet, a szüleimet, úgy érzem már szétszakadok...



2022. febr. 10. 19:02
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
95%

Ok nélkül utálja őket a kezdetektől fogva, és te hozzámentél egy ilyen gyökérhez. Hát téged sem az eszedért szeret.

Ki milyen virágot szakított, szagolja.

Normális ember azonnal elküldi azt aki olyan emberek felé utálkozik ok nélkül akiket ő szeret. Nem is értem hogy miféle gondolkodásmódod van. Ha majd valami kis féreg piszkálja meg megveri a gyerekedet akkor te meg fogod hívni hogy ebédeljen veletek, vagy elviszed nyaralni amiért bántotta a gyerekedet? Gondolom nem. Akkor aki gyűlöli a szüleidet, azzal mi a francért kötötted össze az életedet?

2022. febr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
90%

Akinek a családom nem elég jó, az engem sem kap meg, ennyi. Mondjuk nekem van önbecsülésem.

És igen, nyilván a gyerek sérülni fog, olyan szempontból, hogy nem fogja egészséges módon látni a családi kapcsolatokat, a kötődést. Ez meg fog mutatkozni a felnőttkori kapcsolatain is, pont olyan rossz döntéseket fog hozni mint te, mert te vagy neki a minta. Ha te megelégedtél egy bunkó, debil pasival, majd ő is meg fog.

Aztán majd ne lepődjetek meg ha a választottja utál titeket "mert csak".

2022. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
94%

Hú hát nekem is fura ez az egész helyzet.

Én eleve, ha ekkora az ellenszenv a kezdetektől, akkor lezártam volna ezt a kapcsolatot elég hamar, nemhogy még hozzá menjek meg gyereket szüljek egy ilyen bunkónak, aki azért lenézi a szüleimet, mert spórolósak.

Valami van, csak vagy nem mondod el, vagy nem veszed észre te sem.

Amúgy meg kommunikáció! Nem értem hogy hagyhattad, hogy idáig fajuljon.

Milyen villámhárító vagy? Meg miért kell békíteni őket? Azt írod nincs vita, csak a férjed részéről ellenszenv. Kicsit nekem furi ez az egész. Az évek alatt ez hogy nem került szóba?

2022. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
93%
Ennek a kapcsolatnak semmi jövöje, ép eszü ember nem szült volna így gyereket.
2022. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

Villamharitot úgy ertettem, hogy leginkabb uzeneteket adok at oda-vissza, mert nem beszelnek egymással, vagy én szervezem le, amihez mindhárman kellenek. Ő ebbe nem vesz részt, se a szüleim már.

Én csak ennyit láttam mindig... illetve többször voltunk nyaralni együtt, akkor csak a legolcsóbb szallas, étterem semmi, ezt nem bírja a férjem.

2022. febr. 10. 20:05
 16/57 anonim ***** válasza:
68%

"Van egy férjem"

"Van egy háromévesünk"


Azért te sem vagy semmi.

2022. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ez a sztori kicsit gyanús.

Egyrészt hogy vagy te mediátor, ha nincs konfliktus, csak a férjed nem bírja a szüleidet? Vagy ha elmegy, akkor nem bír magával és veszekszik velük? Mert ha nem, akkor nem értem.

Másrészt amikor valaki hangoztatja, hogy "csak ennyi" az oka az ellenszenvnek, akkor én azt hallom, hogy "nem mondom el az igazi okot, csak egy olyat, ami nyilvánvalóan nem elég ilyen mély ellenszenvhez". Rengeteg ember ezt csinálja, több körös foglalkozás után szokott kibukni leghamarabb, hogy hol is van a kutyagumi elásva. Gondolom nem mondok újat azzal, hogy általában kiderül, hogy értékrendbeli különbségek szoktak meghúzódni a háttérben (tehát pl a férj olyat sérelmez, amit a kérdező nem érez reális problémának, ettől még a férj számára lehet az---de semmiképp sem az, hogy a szülők spórolósak, önmagában!).

Az infó kevés ahhoz, hogy épkézláb ötletet vagy tanácsot kapj erre...

A gyerek nagyobb eséllyel sérül a kompenzációtól és a te szorongós "békítésedtől", mint attól a ténytől, hogy apu nem jár sokszor a nagyszülőkhöz. A gyereket meg lehet ám apu nélkül is vinni, ha úgy van.

2022. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
88%

Milyen üzeneteket kell neked oda-vissza átadni?

A férjed megüzeni, hogy "Menjetek a pic.ába szarevő banda, megint olcsó volt a bor"!

A szüleid meg visszaüzenik, hogy "Menj te Béla a pic.ába, örülj, hogy kaptál valamit!" ... vagy hogy kell ezt elképzelni?


Nálunk mondjuk a te "Bélád" jól pofára esne, mert nálunk bort sem kapna. Sem olcsót, sem drágát!

Egyébként mi tartotta vissza a te idióta férjedet, hogy fizessen egy drága szállást, drága éttermet, ne a szüleiden élősködjön?


Eleve egy ilyen kreténhez hozzá sem mentem volna, aki az emberi értékeket az anyagiakon keresztül méri és a szerényebb körülmények között élő szüleimmel csupán ez miatt ellenségeskedik.

Hozzám nem érhetett volna, nemhogy gyereket csináljon nekem az ilyen bugris!

2022. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
95%

Na elő a farbával Kérdező, mi az igazi ok?

Mert ha ez, amit leírtál, akkor a férjed elmebeteg és te vagy a másik fele!

2022. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

#16: Így fogalmaztam, ne ezen akadj fenn.


Mondtam már. Mediátort meg villámhárítót úgy értettem, hogy ha például le kell beszélni közösen valamit, én beszélek mind az én, mind a férjem nevében a szüleimmel. Lehet, nem volt szerencsés szóhasználat, de közvetítő félre gondoltam.

Példa:

Én: Nagymamának születésnapja lesz, XY időpontra menjünk oda a közös ebédre.

Férjem: Mondd meg a szüleidnek, hogy nekünk XY+2 órával később jó vagy aznap nem jó.

Én átadom a szüleimnek... vagy ha aznap nem jó, azt is én beszélek vele időpontot és így keresünk egy későbbi alkalmat, ilyen párbeszéddel.


Értékrendük nem fér össze, erre gondoltam. Szüleim takarékosak, mert nagy szegénységből küzdötték fel magukat. Férjem családja is, ugyanakkor ő ennek pont az ellentéte, drága holmikat vesz magának, drága nyaralás, semmiben nem fogja meg a pénzt. Egyik nem nézi jó szemmel, ahogy a másik él és nem tudják ezt elfogadni. Azért a szüleim se tettek sokat, hogy elfogadják, van, aki többet költ, mint ők az életben és elfogadják, hogy attól még nem sz*r ember (a férjem).

2022. febr. 10. 20:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!