Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjem utálja a szüleimet,...

Férjem utálja a szüleimet, javulhat ez valahogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon nehéz nekem ez a helyzet. Van egy férjem, aki a megismerkedhetünk óta egyszerűen gyűlöli a szüleimet. Ez az évek alatt nem javult semmi sajnos...

Nem adtak rá soha különösebb okot a szüleim. A maguk nemében furcsàk persze, ki nem az, de alapvetően jószándékú emberek, és szerintem ez a lényeg, mégis, szinte olyan szintű közöttük az ellentét (a férjem irányából), hogy hozzájuk mindig én megyek egyedül, ő nem jött. Van egy háromévesünk, ővele nagy nehezen néha eljön a szüleimhez, de a béke kedvéért inkább én megyek. Reméltem, hogy hátha majd a születése után jobb lesz a helyzet, de egyre inkább elzárkózik a férjem.


Mindig próbálok békebíró lenni, mediátor a két fél között, de nagyon fárasztó. És elég sokat olvasok gyerek témában, meg ismerősi körben is van, akit gyerekként tönkretett az ilyen ellentét. Próbálok mindent elrejteni előle, szerintetek elképzelhető, hogy nem fog ebben sérülni a kicsi? Nem fogja kérdezgetni, miért nem megyünk anya mamához és pápához gyakran, vagy apa miért nem jön velünk?


Szeretem a gyerekemet, a férjemet, a szüleimet, úgy érzem már szétszakadok...



2022. febr. 10. 19:02
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
26%

Milyen volt az első találkozása a férjednek a szüleiddel?

Mikor és miért kezdte el pontosan utálni őket?


Különben én bele is pusztulnék, ha minden nap beszélnem kéne a szüleimmel, te atyaúristen. Kb negyedévente találkozunk, ami pont elég. Igaza van itt valakinek, a te családod a férjed és gyereked! Csak másodlagosak a szüleid!

2022. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
24%
15 - semmi étterem? És a férjednek kellett főzni? Miért nem vitt el mindenkit egy étterembe?
2022. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:

#51 - már elég régen volt, de rendesen feszengett rajta mindenki.

#52 - ezt a kérdést nem értem. A nyaralásra gondolsz? Ott főztünk az apartmanon mindannyian.

2022. febr. 11. 13:27
 54/57 anonim ***** válasza:
91%

"Az a mi pénzünk, mi dolgoztunk meg érte, nem a másik, akit meghívunk belőle."

A szüleid pénze meg nem a tiétek és főleg nem a férjedé, hogy megmondja, hova költsék a szüleid.

2022. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem itt te vagy a hunyó.

A férjed és a szüleid teljesen különböző értékrendű emberek.

Ez nem.is okozna ekkora gondot, ha te nem ragaszkodnál ennyire a közös programokhoz.

Minek kell összeereszteni a szüleidet és a férjedet egy olyan költséges helyzetbe, mint a nyaralás.

A férjed drágább dolgokat akart, de nyílván nem a szüleidet akarta jól tartani, a szüleid meg spórolósak és megelégedtek az egyszerűvel.

Mindkettőnek igaza van, a saját értékrendje szerint.

Neked nem kell a közös bulikat forszírozni.

Akik egy ilyen fontos kérdésben, mint a pénz ennyire különbözően gondolkodnak, azok tuti, hogy más területen is eltérő nézeteket vallanak.

A gyerekednek nem lesz semmi baja, ha az apja nem megy a nagyszülőkhöz. Sokkal gázabb az elfolytott feszkós jópofizás, hidd el.

Amúgy nekünk is van egy kőgazdag (több ingatlan kiadva albérletbe, földek, brutál fizetés, jutalmak, stb) rokonunk, de olyan szarrágó, és ebből következően számomra fura értékrendű, hogy én sem szívesen vagyok vele egy helyiségben sem, nemhogy elhívjam magamhoz. :D

Beszélgetni sem tudunk miről, mert nincsenek élményei. Engem meg a filkérbaşzó sztorijai nem érdekelnek.

2022. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
90%

Nehez lehet így élni, hogy folyton idomulni akarsz. Lehet, hogy így neveltek, de változtathatsz rajta, ha neked így nem jó.

És kérlek, szeresd magad jobban annál, hogy azt gondold, tartozol a ferjednek, amiért hajlandó volt elvenni, a “rondaságod” (?) ellenére.

Az egészben a legfontosabb, hogy neked mi volna a jó. Nemcsak ebben a sztoriban, hanem úgy általánosságban.

2022. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm!
2022. febr. 12. 22:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!