Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjem utálja a szüleimet,...

Férjem utálja a szüleimet, javulhat ez valahogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon nehéz nekem ez a helyzet. Van egy férjem, aki a megismerkedhetünk óta egyszerűen gyűlöli a szüleimet. Ez az évek alatt nem javult semmi sajnos...

Nem adtak rá soha különösebb okot a szüleim. A maguk nemében furcsàk persze, ki nem az, de alapvetően jószándékú emberek, és szerintem ez a lényeg, mégis, szinte olyan szintű közöttük az ellentét (a férjem irányából), hogy hozzájuk mindig én megyek egyedül, ő nem jött. Van egy háromévesünk, ővele nagy nehezen néha eljön a szüleimhez, de a béke kedvéért inkább én megyek. Reméltem, hogy hátha majd a születése után jobb lesz a helyzet, de egyre inkább elzárkózik a férjem.


Mindig próbálok békebíró lenni, mediátor a két fél között, de nagyon fárasztó. És elég sokat olvasok gyerek témában, meg ismerősi körben is van, akit gyerekként tönkretett az ilyen ellentét. Próbálok mindent elrejteni előle, szerintetek elképzelhető, hogy nem fog ebben sérülni a kicsi? Nem fogja kérdezgetni, miért nem megyünk anya mamához és pápához gyakran, vagy apa miért nem jön velünk?


Szeretem a gyerekemet, a férjemet, a szüleimet, úgy érzem már szétszakadok...



2022. febr. 10. 19:02
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
95%

"Azért jutottunk el oda, ahol most vagyunk, mert ilyen a pénzhez való hozzáállásunk."

Kisszivem, az, hogy a férjed megvesz magának drága hülyeségeket, de az szüleidnek nem bír kifizetni egy vacsorát, mert akkor "nektek sem maradna" nem szint, nem eljutás valahova. És kicsit sem "befektetői szemlélet". Ez csak amolyan proli önvakítás.


ÉS nem, az általatok alkalmazott "pénzügyi modell" nem olyan bonyolult, hogy ne értenénk meg, aranyom.

Nálunk például egyáltalán nincs közös kassza, egyedül a rezsi, az élelem és a gyerkőccel kapcsolatos kiadások azok, amit igyekszünk 50-50 százalékban állni, de csak úgy megközelítőleg, nem számolunk el fillérre pontosan. Minden ezen felüli pénzzel külön-külön gazdálkodunk. De ettől még ha mondjuk a párom szüleinek a gyógykezelésére kellene pénz, simán adnék, mert nem vagyok fillérb@szó kötsög.

2022. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
94%

"Kompromisszum kötés, erről szól az életem pontosan. De ebbe hosszú távon eléggé bele lehet fáradni."

Ez nem kompromisszumkötés, te simán csak fejet hajtasz a férjedurad akarata előtt.

Várj, hátha a szótár segít: [link]

Hol van itt engedmény a férjed részéről???

2022. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

#40: Köszönöm, ez nagyon hasznos volt, mert biztos van, amit nem veszek itt észre, és ezeket nem direkt nem írtam le, leírnám basszus, ha tudnék róluk.


Szoros a kapcsolatom a szüleimmel, sokat hívjuk egymást telefonon vagy megyek át hozzájuk (igaz, egyedül vagy a gyerekkel). Férjem szinte sose jön.

De nem értem, ez miért szúrja a szemét? Féltékeny? A szüleimre? Vele vállaltam gyereket, nem ok nélkül, nem a szüleimmel akarok megöregedni.

2022. febr. 11. 09:41
 44/57 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de muszáj megkérdeznem: mennyi ideig voltatok együtt házasság előtt? Éltetek is együtt, vagy csak jártatok?
2022. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:

2 évet, szinte rögtön összeköltöztünk, ahogy megismertük egymást.

Előtte én is egyedül éltem, nem a szülőkkel, nem onnan jöttem el és emiatt nem váltam le róluk.

2022. febr. 11. 09:59
 46/57 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom nem akadt senki más, ezért megelégedtél vele is. Azonnal összeköltöztetek, szinte belemenekültél a kapcsolatba a magány elől, mert úgy érezted hogy ez az egyetlen lehetőséged. Egyszerűen nem tudok másra gondolni, épeszű nő elhajtja az ilyen gyökereket.
2022. febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
87%

#45

Ha féltékeny a szüleidre, akkor előbb-utóbb a gyereketekre is az lesz. Vannak ilyennek. Nekem volt pasim, aki még a cserép virágomat is lelökte "véletlenül", mert locsolás közben kedvesen beszéltem hozzá. Csak én ezt felismertem és nem gyártattam gyereket vele.

Rettenetesen nagy hibát követtél el a választásoddal, de majd magad is rájössz! Nekem 8 évembe tellett.

2022. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
83%
Itt csak a szüleidrõl esik szó!Mi van a férjed szüleivel, te hogyan viszonyulsz hozzájuk?Nem lehet,hogy a férjed szülei háttérbe vannak szoritva a szüleiddel kapcsolatban és ez rosszul esik a férjednek.Hiszen mindig a szüleiddel tervezel mindent?!
2022. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

#46 - ebben sok igaz van. Viszont nem az első kapcsolati próbálkozásom, de nem igazán "kellettem" senkinek, ronda vagyok ami azt illeti.

#48 - Velük is szívesen vagyok, de a férjem a saját szüleire se tart igényt (direkt fogalmaztam így mert furcsállom), szökőévente egyszer, ha megyünk oda. Pedig ők sem rossz emberek, csak a férjemnek nem kell senki társasága.

2022. febr. 11. 12:21
 50/57 anonim ***** válasza:
80%

Én is ronda vagyok, de ezerszer inkább lennék egyedül mint valakivel aki utálja a szüleimet.

Nem szabad annyira elkeseredni hogy az ember beleugorjon valami olyanba ami mindenkinek rossz körülötte. Mert ez a szüleidnek is rossz, a gyerekednek is, és neked is, mert te vagy középen ebben a dologban.

2022. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!