Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet abból konfliktus, ha...

Lehet abból konfliktus, ha leendő anyosomék kutyája hozzánk nem jöhet, mert én nem szeretem a kutyákat?

Figyelt kérdés

Összeköltözést tervezünk a párommal, igazából jóban vannak az édesanyjával, de azért annyira mégsem, mert az anyja újra férjhez ment és ott lett még két gyermek, akik a párom féltestvérei, de ő igazából mindig kívülállónak érezte magát ott. Ott van egy kutya (szobakutya).


Lehet ebből baj, ha hozzánk a kutya nem jöhet, mert én nem szeretem a kutyákat? A lakás, ahova költözünk, az enyém, ráadásul lesz cica is, mert a párom cicát tart.



2022. dec. 8. 23:09
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Akié az ingatlan az hozza a szabályokat, vészhelyzetben persze lehet engedékeny, de ezt nem illik kihasználni és rendszeressé tenni.
2022. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Lesz elég vita anélkül is.
2022. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
79%
Én sem engedném hogy valaki az én házamba az ölebét hozza. Én sem vagyok kutya rajongó, főleg ezeknek a patkány öleb kutyáknak. Macskárol ne is beszéljünk, azt is kivágnám a házból. Mindkettőnek az udvaron a helye.
2022. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
98%

Én a családomhoz mindig viszem, mert szeretik. A kutyás barátaimhoz mindig viszem, a nem kutyás barátaimhoz nem viszem, csak ha kérik, de álltalaban mindig külön kérik, hogy vigyem.

Ha nem kérnék, nem haragudnék meg.

De nekik ezt már mondtam is, kibírom a kutyám nélkül egy ideig.

Azért egész napra nem hagynám egyedül itthon, fél napig simán itthon hagynám.

Viszont az én környezetem nagyon szereti a kutyámat, illetve elképesztő kutya imádók, kb mindenkinek van kutyája, pár barátomat kivéve. Van olyan barátom is, akinek cicája van, és a cicája imádja az én kutyámat így mindig külön kérik hogy vigyem, mert konkrétan játszanak az allataink.

Amúgy, az én kutyám nagyon jól nevelt, aranyos kis közepestestü, ráadásul hipoallergén is, nem hullik a szőre.

Kanapéra, ágyra nem megy fel, ebédnél nem kérődzik hiszen erről levan tiltva itthon is...


De, azért belegondoltam abba, mi lenne, ha mondjuk anyósomhoz nem vihetnénk a kutyánkat, az azért nagyon megterhelő lenne mert messze lakik, igaz autóval vagyunk de ettől még egy egész napos program, addig hová tegyem a kutyám? Vagy vihetném, de csak a kertben lehetne, mondjuk ezzel megelégednék. Ha nem lenne kert, de a kutyát se vihetném, akkor velem ritkábban találkozna. Nem azért mert haragudnék rá, egyszerűen azért mert és bár lehet furcsa, de én egyedül egész napra, úgy hogy senki se tudja levinni, nem fogom a lakásban hagyni a kutyámat. Így is rugalmas lennék, mennék én is, de hamarabb hazajönnék.

Ha tudnék intézni valakit, aki vigyáz rá, akkor no problema.

Nem eroltethetem a kutyám valaki olyanra, aki nem szereti őt.

2022. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk sem hozhatja senki, az hozzá a szabályt akié az ingatlan, persze illik megbeszélni a vele együtt lakóval.

Volt aki megpróbalta hogy had jöjjön a kis ölbekutya, mert pont nemmtudja hol hagyni, és épp etetés van amikor nálunk van. Egyszer engedtem volna, ha a kutya nem megy fel a bútorokra, nem eszik az asztalról le semmit, nem dobálnak neki random kaját miközben eszünk, nem rág meg semmit és nem piszkálja a nyulaimat, akiket addig hajlandó vagyok ketrecbe zárni.

Nem tetszettek nekik a feltételek, nem jött az ölbekutya. Ők mentek haza etetni, túlélték.

Ők elfogadják hogy nálam ez van, én meg elfogadom hogy náluk más a szabál, hiába nem értek vele egyet.

2022. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ebből balhé? Hozzánk sem lehet kutyát hozni, tök mindegy mennyire jól nevelt vagy nem az. Itt is van macska, akire egy szobacirkáló is lehet veszélyes. De ha konkrétan nem is bántaná, akkor is stresszelné, hogy valaki betolakodott a területére. Nem teszem ki a saját állatomat a saját otthonában ennek. Ahol meg nincs állat, ott nyilván nem véletlen nincs, biztos nem akarnak szőrt takarítani.

Meg amúgy is, tényleg mi a tökömnek mindenhova vinni a kutyákat? Nálunk a Fressnapfbe szeretik valamiért nagyon behozni őket, azok meg ugatják egymást, feszítik a pórázat, kergetőznének. Múltkor az egyik meg oda pisált a boltba. Engem mondjuk nem zavar, ingyen cirkusz legalább, de az eladó helyében odaadtam volna Fifike gazdájának a kezébe a felmosót. Szerintem ez valamilyen szinten már feltűnési viszketegség, hogy mindenhova kutyával kell menni. Az állatnak is jobb lenne ha elvinnék inkább rendesen sétálni vagy egy kifutóba, mint hogy boltokban meg ismerősöknél korzóznak vele.

2022. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

"Miért lenne ebből balhé"


Azért, mert vannak bunkók, akik nem értik meg, hogy nem illik odavinni máshoz az állatukat.


Persze, nem tudhatjuk, a kérdező anyósa melyik kategória.

2022. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
90%
Pár órát kibír a kutya egyedül is. Én úgy szoktam, hogy ha 8 óránál hosszabb programra megyek, akkor vagy viszem magammal a kutyáimat, vagy nem megyek el. Szüleimhez pl. mindig viszem őket, mert 3 óra oda az út. De általában ott is alszunk legalább egyet.
2022. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Nyilván nem töltenének itt sok időt, mivel egy városban élünk. Az én családom pénze van abban a lakásban, nálunk meg senki sem csípi a kutyákat.
2022. dec. 9. 22:33
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Nálam volt ilyen probléma.

Tavaly a rég látott unokatesóm jelentkezett be látogatásra,mert a környéken járt.

Persze,mondtam neki bármikor jöhet.

Viszont mondta hozná a kutyáját is,mivel nem vagyok egy nagy kutya mániás, megemlítettem neki hogy a lakás nem kutya barát.

Szóval úgy megsértődött erre,hogy letiltott Messengerről, Facebookról és azóta se beszélünk:D


Annyira igazából nem zavar,hogy válaszoljak a kérdésre lehet belőle konfliktus.

2022. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!