Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szeretem nagyon az anyósom,és...

Szeretem nagyon az anyósom,és nem akarom megbántani. Pár napja küldött nekem egy erős pistás üvegben mogyorókrémet, ami nem volt rendesen kimosva,és a mogyorókrém is átvette az ízét/illatát, és meg is penészesedett. Hogy mondjam el ezt neki?

Figyelt kérdés
Nem akarom megsérteni,mert jóindulatból küldte...viszont nem ez volt az első,hogy úgy küldött le valamit,hogy nem volt rendesen elmosva,és vagy megromlott benne az étel,vagy ki kellett dobni mert olyan gusztustalan volt. Előbb utóbb, fel fog tűnni neki,hogy nem fogadok el tőle semmit, viszont tényleg nem szeretnék összeveszni vele,mert amúgy kedvelem.
2023. júl. 12. 14:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtisztább út az őszinteség. Mondd meg neki,úgy ahogy itt leírtad,ha normális az anyósod akkor megérti és elfogadja. De mind tudjuk,hogy az időseknek (leginkább nagymama,anyós) szívügyük az,hogy ételt adjanak a családtagjaiknak,ez nem is baj,de olykor-olykor ha nem fogadod el,vagy ha közlöd,hogy nem lett túl jó a kaja,akkor megsértődhetnek.


A nehézségek és a sértődések elkerülésében talán ez lehet a legjobb megoldás:

Elfogadod,és ha gusztustalan,akkor kiöntöd otthon. Így örült,hogy adott és elfogadtad,nem lesz sértődés.

2023. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%
Hát akkor felfújja, De legalább a tudtára lesz adva hogy nem jól mossa ki az üvegeket.Ha meg nem tudod neki szépen elmagyarázni akkor továbbra is vedd át tőle a dolgokat de ne egyétek meg. De ezen besértődni nem lehet.Eléggé érzékeny akkor az anyós ha ilyesmit rosszul venne..
2023. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem kellene normálissá tenni azt, hogy ételt dobunk ki! Egyszerűbb megmondani, hogy ez így nem jó, készítse el másképp, rendesen, vagy ne is adjon.


Ha olyan formában mondod el neki, ahogy itt leírtad, szerintem nem lesz baj, megérti.

2023. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%
#13 nem biztos, hogy megérti. Az én nagymamám például állandóan a kajával mutatja ki, hogy szeret minket. Akkora adagokat főz és süt, hogy képtelenség megenni. Hiába szólunk neki, magasról tesz rá. Nem győz levest, másodikat, salátát, sütit készíteni egy szimpla vasárnapi ebédre, és aztán mindig mindenkinek egy csomót elcsomagol belőle. Nem ért abból, hogy NEM kérünk ennyit. Sajnos felesleges vitázni vele, nem működik. Ezért csak csendben elhozzuk, és amikor már unjuk, hogy nem fogy el, kidobjuk...
2023. júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez az a hazugság, ami senkinek nem árt.

Én nem mondanék semmit, ha rákérdez, finom volt, nagyon kedves, köszönjük.

2023. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%
Az én anyósomnak is vannak ilyen dolgai, én mindenre mondom, hogy nem kell, mikor kérdezi viszek-e. Ha a férjem megy és rá tudja tukmálni, szó nélkül kidobom amikor hazaér.
2023. júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
Elmondod ez történt.
2023. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
65%

Mivel a mogyorókrémet nem ő csinálta a saját maga által termesztett mogyoróból, ezért a legjobb lenne egyenesen megmondani neki, hogy a félig ráromlott dolgokat ne tukmálja másra mosatlan edényben.


Ha meg segíteni akar, akkor adja oda az árát pénzben - az nem romlik olyan gyorsan és nincs szaga!

:-)

2023. júl. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%
Csinálj neki valami süteményt a nutellából, amit adott. Ha nem szól, akkor sunnyogtok tovább mindketten, ha szól, akkor megmondod, hogy ez az a nutella, amit ő adott
2023. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

#19 - bravó - ez a legjobb visszacsapás!

:-D

2023. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!