Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyosom zaklatt telefonon...

Anyosom zaklatt telefonon tudja hogy nem beszelek vele raadasul meg is fenyegetett sms be. Az unokajaert erdeklodik de azt a fiaval szokta megbeszelni en nem akarok vele targyalni. Ebbol lehet gond ha feljelent?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 16:42
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
nem a ferjem hanem az elettarsam o vele nem tudok beszelni hogy dontottem gondolhatod ha anyosom es aposom elott utott ugy le hogy homalyosan lattam egy ideig.
2014. szept. 7. 19:54
 12/29 A kérdező kommentje:

18:29


sok sok jobol? bar ugy lenne hogy jot kapna. a fianak a csaladi potlekat nem adja oda pedig tudja hogy nehezen elunk jelen pillanatban. semmibe nem segit csak csunyan beszel lehord mindennek a gyerek elott fenyeget engem hogy megolet ilyenek csak azert mert magyar vagyok o meg olah cigany

2014. szept. 7. 19:57
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
" a fianak a csaladi potlekat nem adja oda " És ezt hogy érted? Olyan idős a "párod", hogy még jár utána csp???
2014. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 acelsziv ***** válasza:
100%
"anyosom es aposom elott utott ugy le hogy homalyosan lattam egy ideig." Magyarán a kedves élettársad ütött így meg? És te még vele vagy? És még gyereket is szültél neki? Gratulálok. Ennyi hülyeség után miért sír még itt a szád?
2014. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondom én mindig, ha valaki a fejébe veszi, hogy egy másik kultúrához tartozóval köti össze az életét, alaposan nézzen utána annak a kultúrának.

Hiába élnek itt már évszázadok óta, a cigányok/romák, kinek szája íze szerint az elnevezés, még mindig egy másik kultúra, mint a magyar. A romáknál a nó nem egyenrangú.

Náluk az anyós parancsol a menynek (ezért várta volna a "csicskázást" a házában, és a férfi az úr a háznál. Az asszony nem dolgozik, otthon van, gyereket nevel, sokat szül. Az anyósnak és a férjnek engedelmeskedik. Ha a férj veri, az nem egy extra dolog, inkább bevett. A fiatalon való "házasodás" is, azért idézőjelesen, mert még túl fiatalok ahhoz, hogy tényleg összeházasodjanak, élettársi kapcsolatra lépnek szülői engedéllyel. A rpma közösségben házasként tekintik őket. Egy roma nőnek ezekkel nincs is gondja, viszont annak, akit máshogy szocializáltak, van.

Ha az élettársad ver, menekülj. Ja, és ha ilyen a család, ne lepődj meg, ha lánygyerek esetében már tizenéves korában forszírozzák a gyerekvállalást, a "férjet." Ha az élettársad ver téged, ezt is keresztülverheti rajtad.

Egy magyar nőnek, ha nem mazochista, vagy nem középkori nőfelfogással bír, csak teljesen integrálódott romákkal érdemes kezdenie, a "tradicionális" famíliák fiaival érdemes megtartani a 2 lépés távolságot. Nem rassziszmusból, a nagyfokú kulturális különbségek okán.

2014. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ha apárod olyan korú, hogy még jár utána a csp, akkor ez tipikusan egy olyan család lehet, akik miatt annyian utálják a cigányokat.

Gondolom, te is fiatal vagy még. Dobbants a gyerekkel együtt, mielőtt azon kapod magad, hogy ülsz napközben egy rakat purdéval (nem pejoratív értelemben, cigány szó a gyerekre) a putriban és várod a segílykét, amit majd a drágalátos, téged verő élettársad elkölt, ahogy gondol. Ha szülőként felelősnek érzed magad a gyerekedért és normális életet akarsz neki meg magadnak, lépned kell. Vannak anyaotthonok, segélyszolgálatok, hidd el, nem kötelező együttmradanod egy téged verő "férfival."

Bármennyire szerelmes is legyél, tönkretesz téged is, a gyereketeket is. A gyerek pedig fontosabb, mint a pasi. Kérlek, ne hagyd, hogy olyan véglény legyen, mint az élettársad, akinek bevett nőt verni, és azt se, hogy segélyekből élősködő haszontalan alakká váljon.

2014. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy mikor itt cigányozik a kérdező, meg a hozzáhasonlók, akkor nem tűnt fel nekik, hogy cigány, mikor összejöttek vele? Vagy mi? Vagy mit gondoltál? Csak tudod te is, hogy mi az a cigány, meg milyen, süt minden mondatodból. De akkor mégis min csodálkozol? Te melegedtél össze egyel, te költöztél össze vele és te szültél neki gyereket. Vagy egyik reggel felkeltél és oláh cigánnyá változott a faszid meg a családja?
2014. szept. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
mármint úgy hozzáhasonlók, hogy a hozzáhasonló kérdezők, akik azzal jönnek, hogy milyen szemét szar alak a párjuk, meg annak a családja, meg neki milyen szar élete van velük, és még cigányok is. Hát nem egyik napról a másikra lettek azok.
2014. szept. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
a parom 19 eves en 23 tovabb tanul ihy jon a csaladi ra nem putrisok mellete o dolgozik segedmunkat.en nem vagyok fajgyulolo.csak reszleresebben irtam a helyzetem. ez baj?ha ebbe a csapdaba beleestem nem kerhetek segitseget?hat szerintem mindenki segit anyosanak amiben tud de nyilvan nem ugy ahogy o viselkedik egy honapban egSzer latogatjuk de mas szemetet nekem kene osszetakaritani hat nem.ha jonnek es kupi lesz esetleg akkor hagyom majd ha elmenbek megcsinalom. roma ide vagy oda vannak nagyon normalisak is. de azt nem varhatom el hogy a gyerekem az o elete gondolkodasa szerint nevelje.egy apro peldat irok: udito kell a gyereknek. hiaba mondom neki hogy az orvos azt mondta masfel liter vizet ihyon meg naponta mert beteg marcsak azert is uditovel itattja nah az ilyenek. en csak segitseget kertem nem pedig sirok.
2014. szept. 8. 00:43
 20/29 A kérdező kommentje:
es tobb gyermekunk nem lesz. a kisfiamat sem terveztuk de nem banom mar merr o az eletem. azert annyi eszunk van hohy tudjuk hogy nem tudnank neki biztositani semmitmegegy gyereknek eleg az egy gyerek igy is van hogy nehez de a kaja megvan a babanak mindig.
2014. szept. 8. 00:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!