Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyosom zaklatt telefonon...

Anyosom zaklatt telefonon tudja hogy nem beszelek vele raadasul meg is fenyegetett sms be. Az unokajaert erdeklodik de azt a fiaval szokta megbeszelni en nem akarok vele targyalni. Ebbol lehet gond ha feljelent?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 16:42
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
most hogy irjatok ha segely lenne akkor azt is elkoltene a parom szerintem. de koszi osszeszedem minden batorsaagom ha sikerul jo ha nem akkor szerintem meg olhet
2014. szept. 8. 00:51
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Ismered a mondást?: Aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók. HÁt, így jártál. Tudtad, ki a "párod", tudtad, milyen életvitelt folytatnak. Ha bevállaltad, tűrd.
2014. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
89%

Attól még, hogy a párod továbbtanul, ami dicséretes, a leírásod alapján bizony ők egy tradicionális roma család, ahol az anyós csicskáztatná a menyét, a "férfi" meg üti-veri élete párját. Te magad mondtad, mogy leütött a szülei előtt (nyilván, hogy bizonyítsa, ki is ő neked, a férfid, aki urad) és hogy meg is ölhet.

Ne ahhoz szedd össze a bátorságod, hogy beszélj vele, mert nincs értelme. Megint meg fog verni. Nem fogja fel, hogy te is vele egyenrangú ember vagy, mert az ő neveltetése szerint a nő engedelmességgel tartozik a férjének és nem mondhat ellent. Fogd a gyereket és lépj le, lehetőleg úgy, hogy nincs otthon, menj egy másik városban lévő anyaotthonba, onnan kezd újraépíteni az életed.

A gyereked ne úgy nőjön fel, hogy neki ez a kultúra a természetes. Európa közepén ugyanis baromi idejétmúlt már, a cigány nép sikertelensége, hogy szinte soha sehol nem tudtak tömegesen beilleszkedni, csak kevesen, egyénileg, éppen abban áll, hogy a jelentős részük nem mond le erről a manapság Ázsiában bevett kultúráról. Az tör ki, aki megteszi, és csak a nyelvet, öltözködést, népdalokat őrzi, de az életvitelt már nem.

Mindez nem rasszizmus, hanem társadalom-és kultúraismeret. Mielőtt összekötötted volna magad a pároddal, láthattad volna, hogyan élnek anyósodék, meggyőződhettél volna, integrálódott-e a családjuk. A jelek szerint félig az, mert a párod tanul és dolgozik, de ezekhez a cigány hagyományokhoz a nőkkel kapcsolatban ragaszkodnak.

Egy putriból elszármazó cigánylánynak nagy előrelépés lenne a párod, aki nem ragaszkodik hozzá, hogy szüljön egy rakat gyereket, és aki munkából tisztes megélhetést tud biztosítani, de neked nem. A gyereketeknek, aki félig roma, azonban minden esélye meglehet még a teljes beilleszkedésre, ha nem hagyod, hogy ebben a kultúrában neveljék.

Én egyébként ismerek több teljesen beilleszkedett roma családot is, illetve olyan roma nőket, akik szakítani akarnak a hagyományokkal. "Véletlenül" arra az elhatározásra jutottak éppen ezért, hogy nekik csak nem-cigány férjük lehet. A saját családomban is vannak ilyen vegyesházasságok, de a roma fél teljesen feladta a kultúrája számunkra taszító elemeit.

De kellő megismerés nélkül roma férfival olyan összeállni, mint egy arabbal. Utóbbiak is olyanok, hogy van, aki nőelnyomónak szocializálódott, van, aki nem, és ha nem ismered meg nagyon a kultúráját, vallásást, őt magát, akkor lutri neki gyereket szülni, lekötni magad.

2014. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
hat igen ezzel en csapdaba estem mert az elso 2 evunk szep volt semmi ilyen roma kultura betartas nem volt en is uhy jottem vele ossze az elejen hogy ezeket megbeszeltuk de mostanra kijott rajta. erre mondjak a ver nem vallik vizze. anyosommal volt egy kis haboru de most meg nem en hanem o beszel szepen velem. de miert az ki tudja lehet mert tart vagy nem tudom.
2014. szept. 10. 18:03
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyós viselkedésének jelentősége eltörpül amellett a tény mellett, hogy ver a párod.
2014. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
Csak gratulálni tudok!
2014. szept. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
lehet ti tokeletesek vagytok. en nem en ember vagyok es neha vakon hibazok is. nem allt szandekomban atterni masik problemara ha atszeretnek terni a parkapcsolat temakorbe kerdezem meg. csak leirtam de a szovegbe nem hinnem,hogy barmit is kerdeztem volna mas temaval kapcsolatban. szerintem a kiirt kerdes az amire valaszt szeretnenek kapni az emberek,nem komiba.
2014. szept. 22. 18:50
 28/29 anonim ***** válasza:
nem vagy köteles vele beszélni, de a gyerek érdekében próbálj 1 viszonylag normális kapcsolatot kialakitani vele. nem kell vele dumcsiznod, ha átjön ,köszönj neki és tedd a dolgodat. csinálj úgy mintha ellenél foglalva. nézd a férjed szemszögét is, az anyjáról van szó, ha hozzá mentél akkor valamilyen szinten az anyát is el kéne fogadnod. Légy okos, ne teremts feszültséget, mert ez senkinek nem jó. próbáld meg a közép-aranyutat járni. Ha hiv, mond azt hogy éppen csinálsz valamit és majd a fia visszahívja. stb...
2015. jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
57%
költözz el amilyen messzire csak tudsz.Minimum 500 kilométerrel odébb.
2015. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!