Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti ilyen esetben odaköltöznéte...

Ti ilyen esetben odaköltöznétek az anyóshoz?

Figyelt kérdés
Párom anyukája egy 3 szintes házban él, és felajánlotta, hogy költözzünk oda, így nem kell a házra külön gyűjteni. Külön zárható szintünk lenne 3 hálószobával, nappalival, konyhával, fürdővel és 2 nagyobb tároló szobával. Ti belemennétek?
2016. ápr. 6. 09:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom milyen az anyósod. Ha olyan mint az enyém, hogy egy szót sem szól semmiért, akkor igen. Ez inkább tőle függ.
2016. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon függ az anyós személyiségétől. Az előző anyósjelöltem mellett simán laktam volna, tényleg egy tündér volt, de a mostani mellett kevésbé laknék szívesen. Ő is kedves, de tudom, hogy mégsem lenne jó ilyen közel élni egymáshoz.


Aztán fontos, hogy hol van a ház? Ha nagyon kiesik a munkahelyetektől, akkor nem jó ötlet. Lehet, hogy most nem tűnik soknak napi +1 óra, de hosszú távon az lesz. Annak az egy órának igenis van költsége és nem csak benzin, hanem az is, amit csinálhatnátok helyette.


Szintén fontos szempont, hogy valóban szükségetek van erre? Mármint a három háló + két tároló szoba elég nagy. Gyanítom, a rezsije sem kicsi az egésznek, szóval biztos, hogy tényleg spóroltok vele? Vagy spóroltok vele annyit, amiért megérné bevállalni a többi esetleges kellemetlenséget? Később bele fog nőni a család a lakásba, tehát akartok gyereket, akiknek jó lenne az a szoba? Anyóst tényleg "örökbe fogadod"? Ha ti egy házban laktok vele, akkor ne legyenek kétségeid: csak ti fogjátok segíteni, esetleg ápolni, akkor is ha vannak testvérek, hiszen "olyan közel laktok".


Ennek ellenére nyugodtan menjetek bele, nem lebeszélni akarlak, de csak úgy költözz oda, hogy tisztában vagy azzal, hogy ez csak látszólag ingyen lakás.

2016. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%

Az anyóstól is függ. Ha külön bejáratú önálló lakrész van neki is meg nekünk is az lenne, akkor nem sokban különbözik egy társasháztól.

Egyik rokonomék élnek így, náluk működik, de pl. az én szüleimmel ez elképzelhetetlen lenne még az is, hogy szomszédok legyünk. De gondolom, bárki olyan helyen vesz lakást, ahol többen laknak egy tömbben vagy tégla társasházban, ott is megnézi a szomszédságot, mielőtt dönt, hogy oda költözik-e.

2016. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
67%

Mi most felváltva vagyunk 1 hetet nálunk 1 hetet anyóséknál a párom kérésére. Most van a 3ik nap, de már legalább 5 dologért beszólt. Többek között, hogy látta hogy éjfélkor még fény szűrődik ki a szobánk ajtaja alól (ami teljesen máshol van mint az övé, tehát véletlenül nem láthat rá) és mi ezt hogy gondoltuk, éjjel aludni kell...Eltűnt 2 ruhám, amit kimostam magamnak és kitettem a napra száradni. Folyton parancsoló hangon beszél velünk, úgy hív vacsorázni mintha a katonaságnál lennénk.

Én nem tartom jó ötletnek. Nekem nem megy az alkalmazkodás idegenekhez. Saját apám terrorja alatt éltem, isten mentsen hogy alárendeljem magam most anyósnak. Amint lehet elköltözünk saját lakásba.

Persze lehet, hogy valakinél muködik, csak én még nem láttam rá példát.

Sokban függ a felek személyiségétől és egymáshoz valo2 viszonyától is.

2016. ápr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
81%
Anyóstól függ. Ha jó a kapcsolat, le lehet ülni vele és megbeszélni néhány alapdolgot akkor oda. De tennénk félre, hogyha mégsem úgy alakul ahogy terveztük, tudjunk lépni :-)
2016. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%
ismerek egy családot, 3 szintes lakásban laknak, legfelül a szülőpár, alsó kettőben a "gyerekek" családostul. pár éve a nagyszülők meghaltak, így nemrég az egyik unoka költözött be abba a lakásba. ők imádják, jól megvannak. tehát ez nagyban családfüggő. én mondjuk nem költöznék anyósék mellé, bár talán inkább após miatt.
2016. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
84%
Én nem mennék bele. Hasonló módon élünk mi, ha tudtam volna, hogy ilyen nehezen viselem, nem mentem volna bele. Egy telken 2 lakás, egyikben anyósom, másikban mi hárman. Pillanatnyilag amit nagyon nehezen viselek az, hogy anyósomat "szegényt" vigyük el amikor megyünk valahová, mert mindig itthon van. Időnként nem mondom, lehetséges, de én a családommal (férjemmel és a lányommal) szeretnék kikapcsolódni, vásárolni stb, nem kell anyósom púpnak a hátamra. Volt már olyan is, hogy hívatlanul jött velünk, vagyis számára természetes volt, hogy jön, pedig mi meg se kérdeztük, hogy anyuka akar-e jönni. Sajnos a férjem egyelőre nem kezeli túl jól, mert úgy gondolja, ha egyszer megkérdeztük arról, jönne-e velünk valahová, akkor onnantól kezdve kötelező minden alkalommal megkérdezni. Szerintem meg nem így van. Ezt a dolgot leszámítva nincs egyéb gondom vele, nem szól bele semmibe, de ha tehetném emiatt biztosan nem költöznék össze vele, ha elölről kezdenénk az egészet. Emberfüggő, de mint írtam, az enyém alapból normális típus, mégis vannak zördülések és keserűségek. :(
2016. ápr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%
17-es vagyok, azt azért hozzáteszem (elfelejtettem), hogy a tulajdonjogon hárman osztozunk, tehát nem anyósom háza, hanem közös.
2016. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak :)

Szerencsére jó kapcsolatban vagyok vele, és nem egy akaszkodós típus, megvan neki a saját baráti köre. Közel a munkahely, szinte túl tökéletesnek tűnik az ajánlat.

2016. ápr. 6. 11:34
 20/29 anonim ***** válasza:
54%
19. Nekem sem volt semmi problémám, amíg nem költöztünk össze.... Szóval nem akarlak elkeseríteni, de nem garancia az, hogy most jól megvagytok. Most nem láttok bele annyira a másik életébe, mintha együtt laknátok (mégha külön lakásban is). Akkor sok olyan dolog lesz, amiről közös döntést kell hozni vagy rosszabb esetben ő hoz, mert az ő háza.
2016. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!