Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért okoz ennyi anyósnak...

Miért okoz ennyi anyósnak súlyos gondokat az, hogy a kicsi fia bizony ki fog repülni és összeköltözik majd egy másik nővel?

Figyelt kérdés
2018. aug. 15. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
Ha lesz gyereked, akiért feláldoztad az életed nagy részét, elég nehezen akarod majd te is elengedni. Egyébként előbb utóbb beletörődik mindenki, csak megértőnek kell lenni.
2018. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

1

Ezért nem szabad "feláldozni az életed nagy részét" a gyerekekért, monsom ez többszörös szülőként.

2018. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
A lányos apáknak is nagyon fáj hidd el, csak a férfiak nem mutatják úgy ki az érzelmeiket, mint a nők...
2018. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Mert így szocializálták őket, hogy a másik nőre fújni kell.

Plusz amit az első válaszoló ír.


Leendő anyósomnak a férje nagyon korán halt meg, a három fia a mindene. Ráadásul én a kedvenc fiával vagyok együtt. Próbált egy ideig fúrni-de csak nagyon enyhén, magához láncolni a fiát (költözzünk hozzá stb)

Végül beletörődött. Mondjuk az tény, hogy barátom miatta mondott le több külföldi munkát is, pedig nagyon szerette volna.


Én tisztelettel kezelem, türelemmel.

2018. aug. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

"Ha lesz gyereked, akiért feláldoztad az életed nagy részét, elég nehezen akarod majd te is elengedni."


Ha ez így van - mármint hogy "feláldoztad az életed nagy részét" a gyerekedért -, akkor valamit nagyon rosszul csináltál!!!!

Az egészséges szülöi hozzáállás nem jelent semmiféle feláldozást, és akkor nem is lesz problémás felfogni, hogy a gyerek felnö, leválik a szülöröl és önálló életet él, amibe a szülönek beleszólása nincs.

Ha a gyerek kér tanácsot, akkor lehet véleménytt mondani, de minden esetben a gyerek döntése, hogy a szülöi véleményt elfogadja vagy mégis másként cselekszik.


Nekem négy gyerekem felnött, önálló ember, de egyiknél sem éreztem sem azt, hogy "feláldoztad az életem nagy részét", se nem gond, hogy önállóan élnek és ebben az újabb életben nekem csak mellékes szerepem van.

Éppen ezért van kimondotan jó kapcsolatom mindegyik gyerekkel meg a párjaikkal, engem nem "anyósnakT tekintenek, hanem a párjuk anyjának, akivel jó, közel baráti viszonyban vannak.

2018. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Bizony előttem jól leírták !Az is jó kerdes hogy vajon a kicsi fiu akar-e önálló lábra állni ?
2018. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
1.: igen, pontosan ez az a hozzáállás, amit nagyon önzőnek látok
2018. aug. 15. 16:18
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

1-es, nagyon sajnállak, ha te feláldoztad az életed nagy részét a gyerekedért...

Én nem, hanem ÉLEM az életemet, amiben ő is benne van, de nem vagyok ősmami, hanem bizony SOKSZOR elmegyünk nélküle is ide-oda.

2018. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4%
Barátok, ismerősök, kollégák közt azt látom, hogy nagyon kevés esetben az anyós a hibás. Sokkal inkább a fiatal feleség, aki nem tűri, hogy a párja hazamenjen, stb.
2018. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%

9

Ezt te sem gondolod komolyan. Hogy egy felnőtt embernek megtilthatnak valamit :)

2018. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!