Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 3 napos anyósi látogatás,...

3 napos anyósi látogatás, miközben én nem vagyok otthon? Normális?

Figyelt kérdés
Anyósom telefonon szólt, hogy látogatóba szeretne jönni egy bizonyos hétvégén. A férjem jelezte neki, hogy akkor én nem vagyok itthon (egy egész hónapot hiányzok tulajdonképpen). Erre, hogy jaj, csak hát akkor tud jönni (2 hónapja volt itt, tehát nem 100 éve), máskor ki tudja mikor tud még, erre a férjem mondta, hát ha csak akkor tudnak, jönnek, mit csináljunk... Nekem kellemetlen azonban a gondolat. Én a vendégekre fel szoktam készülni a magam módján. Én nem mennék vendégségbe, ha nincs otthon a háziasszony, még a fiamhoz sem, mert szerintem ez nem normális, hogy nincs aki erre itt rendesen felkészüljon, majd itt tesz-vesz a konyhámban össze-vissza és ha nem találnak valamit, engem fognak zargatni telefonon. Túlreagálom, vagy anyósom kissé arcátlan? Vagy lehet, hogy csak nem gondolta ezt át, hogy ez a gyakorlatban hogy is fog működni?
2019. máj. 6. 14:26
 81/121 anonim ***** válasza:
80%
Semmi rosszat nem látok benne! Miért ne látogathatná meg a fiát?! A férjem 7ből 6 nap 12 órában dolgozik. Szóval a szüleink ne jöjjenek hozzánk, mert ő nincs itthon?! Nem hiszem, hogy fognak zavarni, hogy hol a sajtreszelő :D Nálunk úgy van, hogy ha otthon vagyok ők "vendégek" kínálom őket stb. Ők olyankor unokáznak. Viszont, ha jönnek vigyázni a kicsire és én dolgozok övék a terep. Nincs az, hogy ez csak Anyósommal van így, hanem Anyukámmal is. Nem tervezve lett, de most, hogy belegondoltam mi így vagyunk. Havonta kétszer jönnek mindkét részről, kétszer meg mi megyünk általában.
2019. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/121 anonim ***** válasza:
88%

"És nem az utcáról sétál be, hanem 600 kilométerről jön látogatóba. Ezért is mondom, hogy vendég, nem családtag, ritkán jön (az én ízlésemnek túl sűrűn) és nem olyan közeli a kapcsolat, hogy a konyhát használja stb."

A férjednek a családja!az anyja! Ennél mit legyen közelebbi kapcsolatban már?

Amúgy áruld már el, hogy mi van abban a konyhában, hogy senki nem használhatja?!

2019. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/121 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem teljesen normális, hogy a férjed nem ül egy hónapig egyedül a lakásban, hanem vendégeket fogad. És igazából ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy az anyja látogatja meg, vagy a haverok mennek át meccset nézni.
2019. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/121 anonim ***** válasza:
78%
Biztosan kupi van a konyhaszekrényekben és nem akarja, hogy az anyós meglássa.
2019. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/121 anonim ***** válasza:
34%

Túl reagálod.

Most ha belegondolok, ebben a helyzetben úgy lennék vele, hogy jöjjön akkor, ha már eddig nem mondtam, hogy ne, aztán max.egyszer elpakolok utána, gondolom nagy károkat nem fog csinálni.

A férjemnek megmondanám, hogy alapvetően ő legyen otthon és inkább ő pakolásszon meg rakosgasson, illetve hogy ha máskor ilyen adódik, inkább mondja meg, hogy az a hétvége nem jó, inkább máskor jöjjön. (nyilván amikor én is otthon vagyok, de ezt az anyosnak nem kell tudnia.)

Ha pedig emiatt ilyen szinten nem tudok nyugodni, megkérném a férjem, hogy hívja fel az anyját, hogy az a hétvége mégsem alkalmas, jöjjön 2 héttel később, vagy amikor tud.

2019. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/121 A kérdező kommentje:
85-ös, ez a legnormálisabb, leggyakorlatiasabb és a témával kapcsolatos, lényegre törő komment, köszönöm szépen!
2019. máj. 6. 21:50
 87/121 A kérdező kommentje:
Ez az egész ott kezdődött, hogy a férjem 40. születésnapjára jelentkezett (volna) ide be. Tényleg azt képzelte, itt akarunk unatkozni MEGINT a nappaliban velük négyesben, ezen a klassz születésnapon, amire mi már tavaly óta egy baráti haveres grillezést beszéltünk meg, nem családi látogatást. A végén úgy alakult, hogy akkor megyünk éppen szabadságra, ezért miután megint mondta, hogy jön a születésnapra, és megtudta a férjemtől, hogy itthon se vagyunk, keresett egy közeli időpontot, mert ezt nem akarja kihagyni. Az akaratát mindenáron végig akarja venni, erre vonatkozott a kérdésem, hogy nem tartja szem előtt, meg van-e hívva vagy itthon vagyunk-e mindketten, ő csak jönne, amikor eszébe jut. De ennek ellenére nem mondtam egy szóval se, hogy NE, csak nem értem, mégis mire gondolhat.
2019. máj. 6. 21:55
 88/121 anonim ***** válasza:
83%
Lassan kiderül, hogy mindegy mit akar anyósod az nem lesz jó! Úgy néz ki, hogy kimondottan nem szereted őt!
2019. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/121 anonim ***** válasza:
80%
El akar menni felköszönteni a fiát a 40. születésnapján? Pfffej, a vén banya, ez már tényleg a pofátlanság netovábbja. Simán küldhetne táviratot is, mint a jól nevelt, illedelmes emberek. Hihetetlen egyesek mit meg nem engednek maguknak.
2019. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/121 A kérdező kommentje:
Nem jó hát, mert nem tud viselkedni. Mi az, hogy meghívja magát? Nem is azzal kezdte, milyen terveink vannak az eseményre, hanem hogy ő majd jön akkor hozzánk. És nem szeretem, mondtam is, van sok előzménye ennek, most nem tudom itt kiteregetni a szennyest... De még egy szabadság erejéig is a nyakunkba varrta magát, én, akit olyan rossznak állítanak be itt sokan, benne voltam, mert sose volt tengeren és gondoltam na majd milyen boldog lesz, tegyük meg ezt érte... Na, akkor utáltam meg igazából, mert tönkretette az egész nyaralást.
2019. máj. 6. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!