Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 3 napos anyósi látogatás,...

3 napos anyósi látogatás, miközben én nem vagyok otthon? Normális?

Figyelt kérdés
Anyósom telefonon szólt, hogy látogatóba szeretne jönni egy bizonyos hétvégén. A férjem jelezte neki, hogy akkor én nem vagyok itthon (egy egész hónapot hiányzok tulajdonképpen). Erre, hogy jaj, csak hát akkor tud jönni (2 hónapja volt itt, tehát nem 100 éve), máskor ki tudja mikor tud még, erre a férjem mondta, hát ha csak akkor tudnak, jönnek, mit csináljunk... Nekem kellemetlen azonban a gondolat. Én a vendégekre fel szoktam készülni a magam módján. Én nem mennék vendégségbe, ha nincs otthon a háziasszony, még a fiamhoz sem, mert szerintem ez nem normális, hogy nincs aki erre itt rendesen felkészüljon, majd itt tesz-vesz a konyhámban össze-vissza és ha nem találnak valamit, engem fognak zargatni telefonon. Túlreagálom, vagy anyósom kissé arcátlan? Vagy lehet, hogy csak nem gondolta ezt át, hogy ez a gyakorlatban hogy is fog működni?
2019. máj. 6. 14:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/121 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem kicsit túlreagálod.

Legalábbis, ha anyósomékhoz megyünk, én is segítek, ha anyósom épp félig lóg kis a mosogatásból vagy a sütőből. Nem csücsülök karba pakolt kézzel, és várom meg, hogy egyedül befejezze. Ahogy ő is segít teríteni, ha hozzánk jön, nem ül és várja, hogy elé rakodjunk mindent, meg a gyereket tisztába teszi, ha épp az ő kezében tojja tele a puttonyt. Amíg nem rendez át semmit, addig miért ne használhatná az eszközöket? Vagy fordítsunk a dolgon:

Miért nagyobb dolog használni egy tányért meg egy kanalat egy ebédhez, mint egy fakanalat egy leves összedobásához? Vagy hol a határ? Szendvicshez még vághat magának paprikát, de ugyanazt a deszkát, kést és paprikát főzéshez már ne használja? Egyébként más se jöjjön a férjedhez abban a hónapban? Vagy csak anyós ne?

2019. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/121 anonim ***** válasza:
85%

Párom elment nemrég a barátnőjéhez bulizni, addig pedig eljött az én anyukám hozzánk aludni, hogy másnap kettesben elmenjünk állatkertezni. Hihetetlen, de férfiként képes voltam vendégül látni anyumat. :O Döbbenet, mi? Sőt, még jól is esett nekünk, hogy kettesben voltunk.

Mondjuk mi 2019-ben élünk, itt nincs háziasszony, hanem két önellátó ember. Én főzök, mosogatok, takarítom a konyhát, párom a wc-t, fürdőt és közösen a szobát.

Nem reagálod túl, ha mondjuk 1970-et írunk. 25/F

2019. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/121 A kérdező kommentje:
Mindenhol más a felállás, nálunk ő VENDÉG. Nem ő főz, amikor itt van, hanem én, mert akkor ő szabad és pihenni jön és amikor mi megyünk hozzájuk, akkor én pihenek és ő főz stb. És ne cselédezzetek már itt, olyanról még nem hallottatok, amikor egy házban a nő csak a konyhával és a takarítással foglalkozik, a férfi meg a kerttel, udvarral, kutyával stb.? Ha nem jön be a konyhába a férfi, akkor már nem is csinál semmit, és a nő cseléd? Én speciel szeretek is főzni. De a férjem is tud. Mágis a konyha csak az én váram. És mielőtt megkérdeznétek, igen, dolgozom, nem vagyok háztartásbeli, most is delegációba megyek, miközben anyós látogatóba jön és belekavar a konyhámba, mert nem fognak étterembe menni, mert k...a drága helyen élünk és nem úgy megy az. És ő nem is szeret étterembe menni és nem is értékeli, egy egyszerű asszony. Itt az lesz, hogy a férjem ha akar is főzni, anyuka majd leveszi a terhet a válláról és ő fog a konyhában sürögni-forogni, és nekem ez nem egy kellemes gondolat. Én különös figyelmet fordítok a vendéglátásra és jönnek is vendégek sűrűn, de senki se akkor, ha én nem vagyok itt. Van itt, aki értette, mit mondok.
2019. máj. 6. 15:35
 34/121 anonim ***** válasza:
67%
De ez mind tök mindegy, mert ha te elmész, a férjed van otthon. Ha normális lenne, helyre tudná tenni az anyját, hogy ő nem otthon van, csak vendég. De nálatok a felállás az, ha nő van a környéken, inkább azé a konyha, mint a férjedé. Ami szerintem gáz.
2019. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/121 anonim ***** válasza:
92%

En értem pontosan, a konyha a te "körbepisilt" területed (abszolút nem gúnyból írom nehogy félreértsd!!!), és nem szereted ha más garázdalkodik benne. Anyám is pont ilyen, úgy érzi területet veszt vagy nem is tudom....

Nálam siman mehet bárki mehet a konyhába és azt csinál amit akar.

2019. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/121 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

"ő fog a konyhában sürögni-forogni, és nekem ez nem egy kellemes gondolat"


Olyan vagy, mint az anyósom volt:)

Ne féltsd a konyhádat az anyóstól és ne félj attól, hogy a férjed jól érzi magát a távollétedben is. Jól fogják magukat érezni, lehet, hogy szükségük is van arra a pár napra, amit kiélvezhetnek, mint anya-fia. Ha nem érsz rá, nem veszed fel a telefont, ha ráérsz, megmondod, hogy bal szerény 4. fiók. Legyél lazább és ne akarj mindent kontrollálni. Érezd jól magad a kiküldetésben és hagyd, hogy jól érezzék magukat a férjedék is. Lazíts!

2019. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/121 anonim ***** válasza:
90%
Azért annyira nem vendég az anyukája mintha a külföldön elő régi osztálytárs lenne , vagy egy ismerős. Mondjuk én nem is tudok úgy fogalmazni hogyha anya jön hozzánk hogy vendég... vagy csak nekem fura ez? Szomjas vagyok kinyitom a hűtőt és öntök magamnak inni, legyek apanal anyanal vagy ok nálam. Ugyan ez a kajával is , ha nem közösen eszünk kiszolgálják magukat és enis náluk. Maximum amire felkészül ilyenkor az ember ágynemű csere ha ott alszik . Tisztaság megvan "vendég" nélkül is. A másik dolog az eszedbe se jut hogy nem hozzad megy ?! Lehet szeretne kicsit kettesbe lenni a fiával ( úgy látom nem nagyon szokott ha te így fent vagy akadva rajta ) mi a probléma ezzel ? Kiskoromban is volt olyan dolog amit csak anyával beszeltem meg vagy anyával először azért mert annak a háznak te vagy az asszonnya attól független ő pelenkázta, etette itatta sok sok évig a férjedet. Már bocs de remélem nekem nem ilyen menyem lesz aki azt hiszi körülötte kell forogjon minden , meg a fiam látogatásához fel kell dekorálni a házat vagy nem tudom mit értesz készülődés alatt.... 10dkg felvágottal többet kell venni .... vagy külön engedélyt kell benyújtani nálad?
2019. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/121 anonim ***** válasza:
16%

Én megértelek, a konyha nálunk az én "területem", a garázs, műhely, udvar a pàrom része.

Én nem megyek a műhelybe szerelgetni, ő nem pakolàszik a konyhàba, azt se tudja mi hol van :)

Mi is sűrűn làtunk vendégeket, nyàron itt is alszanak, de nem szeretem amikor a hölgy segíteni akar, hogy mosogat vagy bàrmi.Az egész hàzat körbejàrhatja bàrki, felőlem a padlàson is màszkàlhat, de a konyha az én területem.

Beszéld meg a férjeddel, hogy téged zavarna, inkàbb menjen ő az anyjàhoz.

2019. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/121 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nem jó a viszonyom az anyósommal, nálunk mégis akkor jöhet-mehet, amikor akar. Milyen alapon korlátoznám, hogy a férjem hol és mikor találkozhat az anyjával? Az otthonunk az ő otthona is, akkor fogadja ott az anyját vagy bárki mást, amikor neki tetszik! Az ő konyhája is, azt csinálnak a konyhában, amit akarnak. Miért ne lehetne egy anya a fiával kettesben? Miért kéne nekem mindenáron ott lenni közöttük, mint egy kápó, és felügyelni mit csinálnak, mit beszélnek? Én teljesen másképp látom ezt, mint a kérdező. Lehet, azért élek már több mint 3 évtizede boldog házasságban.
2019. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/121 A kérdező kommentje:
Vannak itt, akik egyáltalán nem értenek egyet velem, mégis kulturáltan el tudták mondani a véleményüket, köszönöm nekik, a válaszukon még el is gondolkozok!
2019. máj. 6. 16:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!