Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nagyapámnak a születési,...

Nagyapámnak a születési, halálozási dátumát honnan tudhatom meg?

Figyelt kérdés

Édesapám, Mamám és Nagyapám egy sírhelyen vannak, szeretnék csináltatni egy normális fejfát amin a nevük illetve a születési- halálozási dátum van.

A probléma ott kezdődik, hogy a nagyapámat nem ismertem, 1 éves koromban meghalt igazság szerint csak a nevét tudom. (ami volt sírtábla 30 éves semmi nem látszik, de azon is csak név volt) és akiktől megtudnám kérdezni már nem élnek...

Mamám, Apukám dátumai tudom, gáz ha nekik oda van írva és a Nagyapámnak csak név?

Nincs időm jelenleg okmányirodába (vagy ahol ezt intézik...) ücsörögni, viszont nagyon idegesít, hogy a fejfák elrohadtak, a sírtáblák olvashatatlanok...mindenképp meg szeretném csináltatni.


2022. szept. 10. 13:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Temető üzemeltetőinél nincsenek papírok?
2022. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
lassan 30 éve halt meg nem hiszem h ilyennel foglalkozik
2022. szept. 10. 13:21
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Egyeneságú leszármazottja ingyenesen igényelheti az anyakönyvi hivataltól.

[link]

2022. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Most olvasom, időhiányban vagy.

A télen névváltoztatás miatt kellett az anyukámnak, a testvéremnek és nekem anyakönyvi hivatalba, illetve okmányirodába mennünk (kb. hetven éve elírt egy nevet az akkori hivatal).

Telefonos, illetve netes egyeztetés után egyikünknek sem került említésre méltó időbe az okmánycsere, emiatt ne aggódj.

2022. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

A temetőben is meg tudod kérdezni, hisz a jelek szerint megváltott sírról van szó, minden benne nyugvóról a temető irodájában megvannak a papírok.

Én még azt sem tudtam, hogy édesapám melyik temetőben lett eltemetve, csak annyit tudtam, hogy a nagymamája mellé temették. A sírt réges-régen megszüntették, és még agy is megtudták mondani, hogy hol volt, mikor temették és ki volt még a sírban.

A legegyszerűbb lenne kikérni az anyakönyvi kivonatot, csak ahhoz tudni kéne, hogy mikor halt meg pontosan és hol.

Ha ez neked fontos, akkor ne sajnáld rá az időt.

2022. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Valaki élő ismerőse vagy rokona senki nincs aki tudhatja?
2022. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#6 ezt írtam hogy sajnos nincs

Fiai, felesége (mamam) meghaltak..

Sott azóta úgy férje volt mamámnak de már ő sem el.....

Anyukám részéről meg senki nem tudja mivel 1 éves koromban halt meg, szüleim elvaltak nem tudnak ilyen adatot.....

2022. szept. 11. 07:21
 8/22 A kérdező kommentje:

#3,4 köszönöm a segítséget

#5 a temető nem igazán opció mivel nem abban a városban van ahol én és arra nekem időm nincs hogy ott rohangáljak a temetőben valakit keresve,

Nem az hogy fontos... Nem is ismertem soha, mamám újra házasodott nekem úgymond nem ő volt a nagyapám, nem ismertem...

Csakhogy édesapám, mamám is oda vannak temetve és nekik szeretném megcsinaltatni a sirtablát... (ami már kész, a nagyapámé is de azon csak a neve van.) Illetve él még 1 gyereke aki alkoholista, nem tartom vele a kapcsolatot a saját születési dátumát sem tudja.... Ha anyira szeretne ráiratja ő amit kétlek mert mindenhova tartozása, adóssága van...szerintem nem vagyok köteles én megcsinaltatni mikor nem is ismertem. Van még rajtam kívül 2 unoka ha nekik van idejük utána járnak én ennyit tudtam tenni.

2022. szept. 11. 07:30
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted én végigjártam az összes temetőt? Frászt! Kör-emailt írtam az összesnek, és vártam a válaszokat. Neked még ennyit sem kell tenned, mert tudod, hogy melyik temetőben van. Telefonos egyeztetés, aztán levél vagy e-mail... Szerintem csak kifogásokat keresel, nem akarod te ezt igazán.
2022. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó h nem akarom csak millió dolgom van és nem érek rá hivatalba ücsörögni mivel egyetemre járok és dolgozom, semmi időm nincs erre telefonom meg kizárt dolognak tartom h kiadjak
2022. szept. 11. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!