Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom jogi úton örökre...

Hogyan tudom jogi úton örökre megszakítani a kapcsolatomat a vér szerinti családommal?

Figyelt kérdés

Meg akarom szakítani a kapcsolatot azzal a családdal, amibe beleszülettem és felnőttem. Nem egyeztethető össze a személyes értékrendemmel az életmódjuk, azt meg, amiben felnőttem, nem részletezném - agresszió, gyűlölet, házasságtörés, fizikai erőszak. Biztos vannak olyanok, akik szemet hunynak az ilyesminek, és életük hátralevő részében fogcsikorgatva összejárnak az ilyen rokonaikkal - na az nem én vagyok. Saját életem van, férjem, és nem tartok igényt az elődeimre se az azóta is folytatott életmódjukra.


Kihez, milyen jogászhoz forduljak, hogy jogilag is elválasszam magam tőlük? Nem akarok örökölni és utánam sem fognak örökölni semmit. Valamint, meg akarom hagyni, hogy ha érdeklődnek irántam pld. hatóságnál - ne adhassák ki az adataimat, semmilyen esetben. Biztos vagyok benne, hogy jogom van hozzá, és meg szeretném találni a módját. Le akarom zárni a múltat, hivatalosan is. Köszi előre!


2011. aug. 2. 15:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként egy ötletem van, bár nem tudom létezik e ilyen: örökbefogadás. Tehát téged örökbefogad egy másik család. Onnantól az eredetinek semmi köze hozzád.
2011. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó látlelet... ilyenről most igazából nincsen szó. Nem ez volt a kérdés. És szerintem nem is nagyon fordul ilyen elő, hogy rokontartás. Bár azt olvastam hogy Meg lehet tagadni azzal az indokkal is, hogy a tartás a te létfeltételeidet veszélyezteti,tehát ha neked kevés a pénzed,akkor nem vagy kötelezhető arra, hogy eltarts egy rokont
2011. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%
Ja, csak a kevés a pénzem itt azt jelentené, hogy a mindenkori minimálnyugdíj/főt nem haladja meg -ez most 28.500/fő.
2011. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Húú, szegény, neked aztán kemény életed lehetett, ha ennyire elszánt vagy. Csak tippjeim vannak, kérdezd meg a közjegyzőnél, hogy így lehet-e, ha egy csepp szíve is van, válaszol rá. Öröklés: ha te örökölnél, lemondhatsz az örökségről, tudtommal nem kötelező azt elfogadni. Ha veled történne valami: ha van gyermeked, ő örököl mindent, a férjed az ingatlanra holtig tartó haszonélvezetet kap. A felmenőid semmit nem kapnak.
2011. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%

"Egyébként egy ötletem van, bár nem tudom létezik e ilyen: örökbefogadás. Tehát téged örökbefogad egy másik család. Onnantól az eredetinek semmi köze hozzád."


Örökbefogadni csak 18 év alatti személyt lehet. Mivel a kérdező férjnél van, gondolom már nagykorú.

2011. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudtam, írtam is, hogy ötlet. :)
2011. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
7%
Ne szakítsd meg a kapcsolatod velük!A szüleidnek köszönheted hogy megszülettél és most is itt vagy mert ugyebár felneveltek.Biztos fájna nekik ha elveszítenének téged
2011. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként miért akarod megszakítani a kapcsolatot?írd le hátha tudunk segíteni
2011. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ne szakítsd meg a kapcsolatod velük!A szüleidnek köszönheted hogy megszülettél és most is itt vagy mert ugyebár felneveltek.Biztos fájna nekik ha elveszítenének téged"



Hidd el ezt a döntést nem véletlen és nem 1 perc alatt hozta meg a kedves kérdező. Ez nem olyan döntés hogy milyen ruhát vegyek fel holnap.

Gondolom nem a kérdező kérte hogy megszülessen, hanem elvileg két "felnőtt" ember döntése volt.

2011. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a majdnem teljes empátiát ebben a kényes témában.

Hát igazából nem kértem meg, hogy megszülessek, azt sem, hogy azok bántsanak és módszeresen tönkretegyenek, akiknek megvédeni kellett volna. Amikor fizikailag és lelkileg terrorban éltem, mindennapos, szüntelen terrorról beszélek, amit sokan el se tudnak képzelni, nem voltak igazi szüleim. Volt 2 ordítozó, agresszív ember, akiknek mi, gyerekek 'ez' voltunk. Szóval amikor a legsebezhetőbb és legkiszolgáltatottabb voltam, nem volt édesapám és édesanyám. Most már, hogy az életem jól alakult, és nem vagyok tele agresszióval, amit otthonról hoztam, mert egy ember vette a fáradságot és elvitt orvoshoz, most már, hogy egyenesben vagyok, ők pedig öregednek, kellenék. Én annak fogom adni a szeretetem, gondoskodásom, figyelmem, áldozatot azért hozok, aki megérdemelte. Baba koromban sem anyám látott el, hanem az ő anyja, úgyhogy a pelenkázós részt ne hozzátok fel, ha lehet. 4 éves koromig alig látott. Nekem egy hivatalos papír, hogy nem vagyok családtag többé, megnyugvást hozna. Ha ilyesmi nem lehetséges, akkor minden apró lépést megteszek, ami jogilag lehetséges. Nem akarom azt sem, hogy esetleges haláleset esetén értesítsék őket.

2011. aug. 2. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!