Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudom jogi úton örökre...

Hogyan tudom jogi úton örökre megszakítani a kapcsolatomat a vér szerinti családommal?

Figyelt kérdés

Meg akarom szakítani a kapcsolatot azzal a családdal, amibe beleszülettem és felnőttem. Nem egyeztethető össze a személyes értékrendemmel az életmódjuk, azt meg, amiben felnőttem, nem részletezném - agresszió, gyűlölet, házasságtörés, fizikai erőszak. Biztos vannak olyanok, akik szemet hunynak az ilyesminek, és életük hátralevő részében fogcsikorgatva összejárnak az ilyen rokonaikkal - na az nem én vagyok. Saját életem van, férjem, és nem tartok igényt az elődeimre se az azóta is folytatott életmódjukra.


Kihez, milyen jogászhoz forduljak, hogy jogilag is elválasszam magam tőlük? Nem akarok örökölni és utánam sem fognak örökölni semmit. Valamint, meg akarom hagyni, hogy ha érdeklődnek irántam pld. hatóságnál - ne adhassák ki az adataimat, semmilyen esetben. Biztos vagyok benne, hogy jogom van hozzá, és meg szeretném találni a módját. Le akarom zárni a múltat, hivatalosan is. Köszi előre!


2011. aug. 2. 15:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen megértelek.

Csodálkozok egyébként hogy ennyien melletted állnak, azt gondoltam itt szétszednek, mert hogy "így nem lehet szülőről beszélni" mert fel nevelt, meg megszült, bla,bla,bla.

2011. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Szamárság, hogy nekem nincs jogod lerúgni a vér szerinti családodat és hogy köteles vagy őket eltartani. Nincs ilyen.


Először is, döntsd el, hogy komolyan le akarod és te is tudod-e rúgni őket. Nem elég az, hogy az ember bevágja maga mögöt az ajtót, és azt hiszi, hogy ezzel vége, mert azok a kötések, amik benned vannak, a lelked mélyén, velük kapcsolatban (hiszen ott nőttél fel), nem vághatóak át minden következmény nélkül, csak ukk-mukk-fukkra. Ehhez szükség van legalább a kezdeteknél egy pszichiáter vagy pszichológus segítségére.


Minden cuccodat hozd el tőlük, és amikor elköltözöl, semmiféle címet ne adj meg. Ha durvák, és várhatóan kötözködni fognak, akkor semmiképpen ne menj egyedül, kérhetsz segítséget valakitől, végső esetben a rendőrségtől is. Ha elmúltál 18 éves, senkinek sincs többé beleszólása az életedbe.Azt teszel, akit akarsz.


Jogi úton nem lehet magad kitagadtattni, de vannak lehetőségek, amelyekkel élhetsz:


- lakcímváltoztatás, és a cím meg nem adása, ha mégis megtudják valakitől és megjelennek, nem kell őket beengedni;

- leveleket olvastalanul és bontatlanul visszaküldeni;

- telefonszámot lecserélni, titkosíttatni,

- és ha úgy gondolod, teljes névváltoztatást is kérhetsz (vezetéknév + keresztnév vagy csak vezetéknév) egy kérvényben a Köztársasági Elnöknél. (A KE hivatala biztosan szívesen felvilágosít arról, hogy mit tegyél és hogyan, ha ezt választod, fenn vannak a neten is.)

- eltartásra senki sem kötelezhet téged; különösen akkor nem, ha te voltál abban a családban a szüleid nem megfelelő magatartásának szenvedő alanya, és ezt rohadtul könnyű bizonyítani;

- ha pedig örökölsz, és a közjegyző értesít, akkor írsz egy levelet (egy ügyvéd bármikor szívesen segít megfogalmazni, potom pénzért, de nem hivatalos szöveg is megteszi), hogy amint megnyílik az örökség előtted (ez a jogi szövege annak, amikortól az ember örökösként van számomtartva), akkor írni kell egy örökségről lemondó levelet (az örökség teljes és feltétel nélküli visszautasítása).


Ha gondold, írhatsz nekem privátban, én lerúgtam a családomat, a saját életem védelme érdekében. Semmiféle kapcsoaltom nincs többé velük.)

2011. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen írnék, de a hsz-ednél nem jelent meg a kis kék link, ami általában meg szokott, hogy privát mail küldése.


Ilyen döntést az ember évekig mérlegel. Ez nem azért van, mert 'nem engedtek ilyen v olyan pólót hordani', vagy nem engedték, hogy lilára fessem a hajam, és dacból... a legtöbb embernek ez jut az eszébe. Fizikai és lelki terror, mindennapos, állandó. 12 éves koromtól szuicid gondolataim voltak. Elköltöztem 20 évesen, még előtte karácsonykor is meg akart verni az 'apám' a rokonaim előtt, mert nem maradtam velük 1 csoportban az állatkertben, hanem kimentem wc-re, meg enni a saját pénzemből, ugyanis az valahogy kimaradt. Ordított, jött felém karácsonykor mindenki előtt, és szólt, hogy takarodhatok. Megtettem. Hosszú évekig látogattam őket, mint önálló kereső.... nem tudom miért, megszokásból. Semmit nem váltzoztak, anyám lopott tőlem pénzt is, apám diáklányokkal hetyegett, és csak annyi érdekelte őket hol és mennyi pénzem van, mert nekik 'szarul megy'. Piára persze volt, apám alkoholistát csinált anyámból, anyám 9 évig részegen fetrengett. A többibe nem mennék bele, nem kenyerem a panaszkodás, ezeket már! tényszerűen meséltem, indulatok nélkül. Azt akarom, hogy válasszanak el tőlük, nekem kevés az, hogy lakcímcsere, a névcsere megvolt, olyan könnyen, mint a pinty. Végtelen megértőek voltak. Van olyan, igenis létezik, hogy szülő kitagadja a gyerekét az örökségből, láttam erre példát. Kötve hiszem, hogy fordítva nem létezik. Papírt szeretnék, hogy nincs, és nem is lesz vér szerinti családom.

2011. aug. 3. 07:57
 24/25 anonim ***** válasza:
Ha sikerül úgymond hivatalosan "kitagadnod" őket Írd meg légyszíves hogy hogyan sikerült!
2011. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyenen mentél keresztül, és megértelek! Nálam csak 1-2 felmenő van, akitől irtózom.
2018. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!