Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek egy családban mi...

Szerintetek egy családban mi számít természetesnek és mi túl intimnek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. mostanában sokat olvasok itt arról, hogy rányit a gyermek a szülőkre, vagy fordítva. Vagy hogy ti mennyire szoktatok otthon meztelenül mászkálni? Nekem anyukám egyáltalán nem csinál ügyet ebből, fürdés előtt/után vagy ha épp olyan kedve van, simán egy bugyiban (vagy még abban sem) mászkál itthon. Én mondjuk már megszoktam és nem zavar h ő így csinálja, de én nem szeretek/szeretnék így lenni azért. Meg hogy ti pl. mennyire szoktatok bemenni egymáshoz fürdésnél? Van, akik be is zárják olyankor az ajtót és az a természetes nekik, vannak akik meg simán bejárkálnak és csinálják a dolgukat közben. Nekem is bejárkál anyukám hozzám kopogtatás vagy kérdezés nélkül, de én azért jobban örülnék legalább egy kopogtatásnak. Oké, hogy egy család vagyunk meg minden, de szerintem azért mindenkinek van egy intimszférája. Ti mit gondoltok?
2012. ápr. 18. 14:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk nincs egymás előtti meztelenkedés, meg benyitogatás. Tiszteletben tartjuk az intimszférát.


Kulcs van a mosdóban, wc-ben, zárjuk, de kopogunk is, be nem nyitunk a szülők szobájába este, mindig kopogunk. Meztelenkedés meg abszolúte nincs és nem is volt egymás előtt.

2012. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Bár már külön lakunk párommal,de amig anyámékkal laktam,addig legalább egy hálóing,pizsama volt mindig mindenkin,fürdőt belülről zártuk.


Párommal ketten vagyunk,meztelenól nagyjából mindig mert meleg van,igy oké a ruhanélküliség.

De szülők előtt nem tenném.

26/N

2012. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

anyukám rendszerint járt otthon meztelenül, engem irtózatosan zavart


A párommal külön lakunk így esténként meztelenkedünk,de ha lesz majd nagy gyerekünk akkor biztos, hogy nem lesz ilyen.


Ami nekem még nagyon intim a wc-zés és amik ott történnek pl .tampon csere

2012. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekkoromban szüleim sose mezelenkedtek, max. anyu melltartóját láttam, mikor öltözött.

Én magam elég szégyellős vagyok, eszembe nem jutna pucérkodni itthon, a max. az, hogy míg én fürdök, a lányom fogat mos. Wc tabu.

Szexelni sose szexelnék úgy, hogy sanszos hogy meghallják, meglátják.

Ha nincs ezer fog, a páromra is rászólok, hogy ne gatyában futkorásszon itthon.

Asztalnál felsőruha is kötelező nálunk. :)

2012. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Hárman lakunk a férjemmel és a kislányunkkal. Sosem meztelenkedünk a gyerek szeme láttára, amíg ő nem volt, addig is az intim helyzeteket leszámítva mindig ruhában voltunk itthon. Az ajtókban van kulcs, de sosem zárjuk. Egymásra a vécén sosem nyitunk rá - vagy ha muszáj, pl. szól a telefonom, amikor vécén vagyok, és a férjem beadja -, akkor csak beadjuk az ajtó résén, szóval nem látjuk egymást ilyenkor. Ha fürdéskor rányitunk egymásra, előtte kopogunk.

Amíg a szüleimmel laktam, akkor is mindig viseltünk itthon ruhát, és nem nyitottunk rá egymásra. Kislánykoromban volt, hogy rányitottam a szüleimre, nem szidtak le, csak mivel senki más nem csinálta, leszoktam róla.

2012. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%
1. vagyok, mi most már férjemmel lakunk együtt, és nálunk a meztelenül császkálás sem divat most sem. Mármint el sem tudom képzelni, hogy pucéran járkáljunk napközben. Oké, ha öltözni kell az más, de pl. akármilyen meleg van, itthon ruha akkor is van rajtunk.
2012. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

nálunk amikor gyerek voltam, akkor néha mászkált anyu meztelenül, néha apu is. de csak mondjuk fürdőből ki a szobába, vagy nem tudom. egy idő után aztán abbahagyták, illetve apu a bátyám előtt mutatkozott, meg anyu előttem, de fordítva már nem. szóval valahogy ügyesen megoldották, mert mielőtt kínos lett volna, észrevették, h abba kell hagyni. ha én szülő leszek, kb így fogom tenni. nem akarok kínosan ügyelni és karótnyelve öltözködni még akkor is, ha a fürdés előtt már levetkőzve át akarok menni a WCre, mert előtte elfelejtettem. nem fogok ezért felöltözni, mert jajjj meglát a gyerekem.

de a kopogás alap lesz. mi pl soha nem mehettünk be anyuék hálójába. nem volt divat, igényünk sem rá. de ha akartunk is valamit, kopogtunk, és vártuk, amíg szólnak, hogy tessék, gyere. akkor is csak benyitottunk, de az ajtóban elmondtuk mit akarunk. kulcsrazárás nem volt, de talán nem is jó, mert akármi baj lehet. tűz, rosszullét, nem tudom. de ha tiszteletben van tartva a kopogás szabály, nem is kell kulcs

2012. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nagyon furcsa ez a pucéran mászkálás.Nálunk szerencsére nincs ilyen.Amúgy már attól is rosszul vagyok,ha apádat meglátom köntösben:S
2012. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Nálunk anyukám nem szégyelősködik, engem ez zavar. Egyidőben a a fürdőajtót se zártam be, megkértem hogy kopogjanak. Nem tették. Bezártam az ajtót. Most meg mindenki kint vár addig amig végzek.
2012. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi bemegyünk egymáshoz akkor, ha a másik tusol, mert a fürdőn keresztül lehet eljutni a wc-hez, de egyébként én ezt nagyon utálom. 19 éves lány vagyok, még olyan 13-4 éves koromban nem zavart, ha bejöttek, de most már nagyon is. Mindenki kedve szerint járkál, miközben fürdök..

Én nem szoktam bemenni ha valaki fürdik, max akkor ha sietek valahova és 2 percem van az indulásig, és muszáj bemennem valamiért a fürdőbe, de egyébként nem megyek be.

Nálunk még a kopogást se tartják tiszteletben, pedig már szóltam ez miatt, akkor utána ezzel piszkáltak, hogy hangosan amikor fürödtem beszólogattak, hogy "jaj nehogy bemenj mert a XY fürdik, és nem szereti", de mindezt ironikusan, és rosszindulatúan, mintha én valami különc lennék. Egy idő után megint elkezdtek bejárkálni, és én még egyszer nem szólok. Próbálok akkor fürdeni, ha nincsenek itthon, vagy lefeküdtek. Szégyenlős vagyok, ezért nagyon zavar, meg nem szeretném ha rám nyitnának pl szőrtelenítés közben, elég gáz lenne.

Ha nekem saját családom lesz, én azt szeretném hogy ne járkáljunk be egymáshoz.

2012. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!