Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű a GÁL vezetéknév?

Milyen eredetű a GÁL vezetéknév?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 19:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
cigány
2010. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

pedig cigány eredetű

és nem cigányozott le téged, kedves kérdező, hanem válaszolt a kérdésre, ugyhogy vegyél vissza

2010. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
bocs az előbbi kirohanásom miatt de ezt honnan tudjátok alátámasztani?
2010. máj. 13. 19:32
 4/18 A kérdező kommentje:
mert én az 1500-as évekig visszatudom vezetni a családfámat
2010. máj. 13. 19:33
 5/18 A kérdező kommentje:
én még egyetlen cigány se zsidó embert nem halottam Gál vezetéknévvel, vagy ha mégis felvett név akkor egy Kohn vagy egy Lakatos állíthatja ezt
2010. máj. 13. 19:49
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem van Gál ismerősöm és ő nem cigány.
2010. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Lehet személynévből képzett családnév. Többféle eredet is lehetséges... származhat a keltáktól, egyébként a magyarba a latinból kerülhetett át. olvastam a neten olyat is, hogy szkíta eredetű. héberül is van jelentése, halmot jelent, de ezt nem tudom elképzelni családnévként.

A 24. leggyakoribb családnév Magyarországon.

Egyébként akármilyen származásút és vallásút hívhatnak Gálnak! Legutóbb a MÁV-ot beperelők között is volt ilyen nevű, de valszeg egy korábbi névmagyarosításról van szó.

Olyan nincsen, hogy cigány eredetű családnév, vagy tévedek? Mivel a cigányok főleg foglalkozás után kapták a nevüket, ill népnév után vették fel neveiket és ezek ugye főleg magyarul vannak, így nem nehéz kitalálni, hogy igen, főleg magyar családnevük van a cigányoknak is.

2010. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Én Gaál vagyok, és faterom mindig azt szajkózta, hogy "a" betű nélkül zsidók lennénk. Nem tudom mennyi igazság van benne, de hátha valamit ezzel segítettem.

(nem mocskolódás céljából írtam)

2010. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Amikor a nevek feljegyzésre kerültek korábban, az összeíró stílusától is függött, hogy ezek milyen alakban kerülnek bele az anyakönyvi kivonatba, urbáriumba, egyéb összeírásba stb... ezzel csak azt akarom írni, hogy a Gál és a Gaál ugyan az. (olyasmi, mint a Takách - Takács)


egyébként meg: [link]

2010. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
20%
A Gál márpedig igenis zsidó név. Izraelben több helyben is szerepel a Gál szó. Régen aki szegyenkezett a zsidó mivolta miatt es megtehette a-t rakott a vezetéknevébe. Mellesleg keveredett generációk után nem lehett megkülönböztető jeleket találni a magyar és zsidó kötört, sőt egy zsidó sokkal.jobban európaibb mint egy vérbeli magyar, egy vérbeli magyar inkább vágott szemű barna bőrű és nem nem fehér a fehér ember a magyar és más európai keverék
2011. dec. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!