Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű a GÁL vezetéknév?

Milyen eredetű a GÁL vezetéknév?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 19:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy Gaál - Gall, francia eredetű, hospesek hozták be.
2012. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%
A Gál kelta eredetű név, kelta nyelven kakast jelent! A kelták vezető törzse a "Gaelion" a kakas törzse. Ha felmész a wikipediára és kelta nyelven akarsz olvasni, azt látod ott: "Gaelige" Se nem zsidó, se nem cigány.. sok hülyeséget olvastam itt :D Jót nevettem. Ha hasonlóságot vélsz felfedezni a "Gall" és a "Gál" szavak közt, az nem hiábavaló! Egyéb ismert alakjai: Gallus, Gál, Gaál...
2012. jún. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Előző kommentelő vagyok:

[link]

egyrészt,


másrészt:

[link]


Tisztán kelta eredetű. A kárpátokban igen jelentős kelta népesség élt, ezért valószínűsíthető, hogy őshonos a név itthon. A középkortól fogva ismert...

2012. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Igazabol elegge sok minden ben van igazsag amik mar elottem le voltak irva. A Gál név es a Gaál kozott csupan annyi a kulombseg hogy a Gaál teljes magyarsaggal van leirva, mig a Gál iras esetenkent arra utal hogy a nevet viselo nem vette fel a magyar helyes iras szerinti nevet. En ezt onnan tudom hogy Gaál a nevem, a csaladom megsem magyar, csupan generaciokkal ezelott a letelepedes miatt a Gall lett megvaltoztatva. A név igazabol tobb agrol is eredhet. Egy Szent Gallen nevu helyen a magyarok meg Italiai hadjarataik alatt egy meszarlast tartottak es a név ennek a meszarlasnak az emleket is orizheti, mint azok akiknek a felmenoik ebben reszt vettek. Ugyanakkor lehet kelta eredetu is a nev mivel a Romaiak a keltak es a gallok kozott nem tettek lenyeges kulombseget, hisz nagyon sok helyen a nyelv amit beszeltek is egyezett. Ami nagyon fontos hogy mielott ciganynak, zsidonak,magyarnak vagy esetleg kelta eredetunek titulaljuk a nevunket elosszor meg kell tudni hogy a csalad pontosan honnan valosi. Ezek utan lehet akarmilyen kovetkeztetest levonni, mivel ne felejtsuk el mint emlitettem a nev lehet hogy magyarra lett cserelve az orszagban tartozkodas miatt es ez esetben az eredeti irasmod az ami megadja hogy a nev az illeto eseteben honnan is ered.
2012. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 gcp12 válasza:
A Gál a kelta gallus-ból ered, / gallokhoz tartozó/ a jelentése. Okt. 16. Gál, Gálos, Gallus. Híres gálos pl. HUSZÁR GÁL református püspök /16. század /. Romáknál, zsidóknál felvett név.
2016. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%

Semmi köze cigányokhoz és zsidókhoz, és amit az előttem szólok is mondtak, csak megerősíteni tudom. Jómagam is Gál vagyok, sem zsidó, sem cigány nincs a családban, de még a távolabbi rokonságban sem, és nem is ismerek egyetlen személyt sem, akit Gálnak hívnak és roma vagy metélt.


Az első két hozzászólónak pedig azt üzenem, hogy ne merjék besorolni ezt a nevet a tipikus cigány nevek közé, mert ilyen okfejtéssel aki fára mászik az majom.

2016. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
A Gál és a Gaál név is idegen eredetű, 5000 éve kerültek a földre egy távoli pusztulófélben lévő bolygóról. Akkoriban a földlakók fejlett technológiai szinten voltak és elhozták a Gálokat. Egyébként annyi a lényeg, hogy a Gálok a him a Gaálok pedig a nőneműek voltak kezdetben de ezt összekeverték, mert itt csak a férfiak neve öröklődik és fenn akarták tartani mindkét nevet. Ezeknek az ős embereknek különleges képességeik voltak amik a hosszú évek folyamán kikoptak de még mindig fel-felismerhető egy-két furcsaság. Pl világit a körmük a sötétben ha akarják vagy a fehér foguk nem veri vissza az UV fényt. Ha ismertek Gált vagy Gaált, legyetek velük szkeptikusak.
2019. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 makarszka válasza:
Tehát ha itt bármilyen kérdést tesznek fel,arra a válasz csak cig..ányozás,meg zsid..zás..szánalmas.Én is Gál vagyok,apám,nagyapám is Gál. Nem cig.. és nem zsid..A felmenőim alföldiek,és szláv származásúak,és a keresztneveink is ugyanazok,és szláv eredetűek.
2021. okt. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!