Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi történhetett...

Szerintetek mi történhetett vele gyerek korában?

Figyelt kérdés

A páromnak állandóan rém álmai vannak gyerek korából.Igazából nem emlékszik nagyon rá,csak arra hogy a szülei otthon hagyták és félt be bujt az asztal alá,hogy valaki el ne vigye,meg ha betörő jönne, kB olyan 6éves lehetett, az apja verte mindenért mindig ő kapott ki ha valami rossz történt vagy ha a nővére követet el, mindig ő volt az áldozat az anyja meg nem védte meg. Ilyeneket álmodik:

hát mint mindig hogy valaki bejön és az ajtót nem tudom becsukni amúgy akkor épp elment és kimentem, hogy utána kiabáljak most azért már bátrabb voltam a végén legalábbis.


2010. júl. 26. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"az apja verte mindenért ....az anyja meg nem védte meg. "

EZ.

2010. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyeneket álmodik:

hát mint mindig hogy valaki bejön és az ajtót nem tudom becsukni amúgy akkor épp elment és kimentem, hogy utána kiabáljak most azért már bátrabb voltam a végén legalábbis."


ez most komoly? ez egy álom összefoglalása??

2010. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igen ilyeneket álmodik,hogy valaki be akar jönni egy sötét árnyék és nagyon fél tőle, de nem lása az arát csak az árnyékát.Rettenetesen fél és kiabálva sír álmában és mikor fel kell akkor is még nagyon sokára nyugszik meg.De azt meg figyeltem, hogy amikor össze kapunk valamin akkor jön elő.

lehet lelki okai vannak?

2010. júl. 26. 09:37
 4/9 anonim válasza:
51%
Te úristen, ez a kérdező nem semmi :D
2010. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az álomsorozatok mindig azt jelzik, hogy valamit nagyon tudatosítani akar a tudattalan.

Így hirtelenjében azt gondolnám, hogy ebben az esetben a tudattalan valamiféle változást sürget az életszemléletben, a gondolkodásmódban. Bejön valaki a becsukhatatlan ajtón. Ez egy új gondolat lesz, valószínűleg az, hogy foglalkozni kell a rossz gyermekkori élményekkel. Fel kell dolgozni azokat, hiszen megvannak a tudattalan mélyén, és bármelyik pillanatban előtörhetnek, akár fóbia, akár pánik vagy egyéb lelki baj formájában, amely aztán pszichoszamatikus betegséget idézhet elő, mondjuk, mint esetleg a magas vérnyomás. Rendet kellene rakni a tudattalanban, s az álom kijelöli az utat is, eredményességet vázol a távozással és a feltámadt bátorsággal.

A pszichoterápia segít feldolgozni a lelki sérüléseket okozó történéseket. Mert bár a múltat megváltoztatni lehetetlen, a hozzá való viszonyunkat lehet, és létrejön a lelki béke.

Az integratív pszichoterápia a lelki orvoslás új és hatékony, tehát legrövidebb idő alatt eredményt produkáló ága, vagyis leginkább pénztárcát kímélő. Mert sajnos, a terapeuták tiszteletdíját az egészségügy nem fizeti - csak a gyógyszereket tukmálja és finanszírozza részben, mint a hiábavaló és többségükben felesleges, mert gyógyulást nem hozó, csak tüneteket szüneteltető kedélyjavítókat.

Itt most nem térek ki arra, hogy az integratív pszichoterápia némely esetben nem alkalmazható, és arra sem, hogy a gyógyszereknek bizonyos esetekben létjogosultságuk van.

2010. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
SZerintem beszari.
2010. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

9:53 nem jól fogalmaztam lehet, de csak azt írtam le amit ő mondott nekem szó szerint.

:):)

2010. júl. 26. 10:18
 8/9 A kérdező kommentje:
10:18 igazi vagány vagy :D de ez nem vicc nagyon fél és szinte kiabál, szerintem a szülei miatt van, legalábbis én ezt gondolom.
2010. júl. 26. 10:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, ez világosan látszik. Valahogy fel kéne dolgozni a múlt sebeit. Kibeszélni.


Van egy könyv:

Vissza önmagunkhoz


A bennünk élő gyermek felfedezése

John Bradshaw


"pszichológiai és pszichiátriai szakrendeléseken jelentkezők nagy száma bizonyítja hogy sok embert gyötörnek lelki panaszok. Nem vagyunk egészségesek. John Bradshaw-t saját személyes sorsán túl ez is ösztönözte öngyógyító módszere kidolgozására. A szerző arra a pszichológia tudományában jól ismert elméletre Eric Werner tranzakció-analízisére - építi módszerét, amely szerint felnőttkori személyiségünk három részből áll: gyermeki, felnőtt és szülői énből.


E részek kölcsönhatásban vannak egymással, alakítják egymást. A felnőttkori lelki zavarok a legtöbb esetben gyermekkori sérülésekre vezethetők vissza. Ezért elsősorban annak megismerésére és meggyógyítására van szükség ahhoz, hogy felnőtt illetve szülői énünk kiegyensúlyozott lehessen. Hogyan tárhatja fel és elemezheti valaki önmaga is gyermeki énjét, annak sérüléseit? Hogyan adhatja meg számára mindazt, amiben egykor hiányt szenvedett, amit sem a család, sem az iskola nem adott meg annak idején?


A közérthetően, szellemesen megírt könyv, melyet az USA egyetemein tankönyvként használnak, ezt a folyamatot írja le. A végeredmény egyértelmű. A felnőtt, illetve szülői én által megadott elégtétel révén a személyiség alkalmassá válik arra, hogy helyrehozza felnőttkori rossz beidegződéseit, leküzdje lelki bajait, és egészséges életet éljen a földön."

2010. júl. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!