Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A covid után feltűnően keveseb...

A covid után feltűnően kevesebben fognak gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdést, ahol mindenkit leidiótáztak aki gyereket akar a mai világban. Meg volt aki mindennek elmondta azt, aki a covid után még gyereket vállal. Eszembe jutott, hogy lehet, hogy a covid után feltűnően, nagyszámmal kevesebben fognak gyereket vállalni, vagy aki akar gyereket annak eztán is lesz és nem fogja befolyásolni a covid?


Amúgy meg miért kell leszólni azt aki gyereket akar? Ok, hogy túlnépesedés van, de az afrikaiakat, meg az ázsiaiakat, sőt még a cigányokat sem érdekli, akkor is potyogtatják a gyerekeket. Ráadásul a legtöbben szeretnének gyereket, még a túlnépesedésre való tekintettel is, ismerőseim közül kb majdnem mindenki, sőt körülöttem egyre többször látom azt, hogy 3 vagy akár 4 gyereket is vállalnak. De ettől még miért lennének idióták? Van aki nagycsaládot akar, ez az álma, csak azért ne legyen neki mert "rossz ez a világ"? Attól még ugyanúgy rossz lesz, mert nem lehet mindenkit meggyőzni, hogy ne vállaljon gyereket, főleg, hogy a többség akar, tehát ha valaki nem vállal attól még a többi fog. Inkább elkéne fogadnia az embereknek, hogy ez mindenkinek a saját dolga, de ezért nem kéne elhordani mindenkit mindennek, csak azért mert gyereket akar. Bocsánat, kicsit eltértem az eredeti kérdésemből más irányba, de annyira felbosszantottak az ilyen emberek, akik másnak akarják megmondani, hogy mit tegyen és ha nem úgy tesz, akkor hülye. És őket pontozzák fel, azt meg aki leírja, hogy ez legyen mindenkinek a saját dolga hány gyereket vállal lepontozzák.



2021. jan. 24. 13:35
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
88%

De ha elfogy az ivóvíz, senkit nem érdekel, hogy a magyarok kevesen vannak. Amúgy nem vagyunk kevesen. Nem értem, hogy miért a mennyiségre megy mindenki a minőség helyett. Nem lenne jobb mondjuk 5 millió magyar, de mindenkinek élhető bér, reálisabb ingatlanárak? Jobb egészségügy?


Mert így is fogyni fogunk, mert elmegy mindenki külföldre, maradnak a nagycsaládosok, az öregek meg a cigányok, és mutogathatnak egymásra, hogy ki tartson el kit.

2021. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Wycara ***** válasza:
41%
az afrikaik nem csak azért szaporodnak mint a nyulak mer jajszegénynek nincs elég oktatás. Egyrészt milyen oktatás kell ahhoz, hogy lássa, hogy éhenhalnak? de most komolyan. Rengeteg helyen a gyerekeket küldik el melózni, mert felnőttként vagy nem kapnak munkát vagy eleve az a trend hogy a gyerek melózik és kész. A gyerek könnyebben tud a külföldi turistától tarhálni. Nekem senki ne mondja, hogy egy átlagos afrikai országban ahol se kaja se víz, kizárólag az oktatás az oka annak, hogy 1 nőre jut 10 gyerek. nyilván ez is benne van, meg az is, hogy pont nemérdekli hogy éhenhal, mert mielőt éhenhal addig is tud kávét szedni a starbucksnak vagy a bányában a szűk járatokban kapargatni ékkövet vagy aranyat, esetleg valamelyik fastfashion üzletnek, akár New Yoreker de kb bármelyik megteszi, alapanyagot gyártani óránként kb 50 ft-ért. öszintán kétlem, hogy akkora költség lenne mondjuk fogamzásgátló injekciót adni nekik, ami miatt kivitelezhetetlen, csakhűt a kedves afrikai szülő inkább héderel, mert gyerekként Ő is bányában tolta, most meg pihenget, a gyerek meg csak éli az ott megszokott mindennapokat, a nyugati multiknak meg nagyon ktg hatékony, hogy szó szerint semmi pénzért termelnek nekik. ennyi a történet, szerintem. Szóval pont mindegy, hogy szülsz vagy felcsinálsz-e valakit, nem sokat oszt-szoroz az összképben, pláne nem a magyar emberek szaporodása. Egyetértek, hogy butaság szekálni a másikat, tök mindegy honnan nézzük.
2021. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
87%

10 afrikai gyerek ökolábnyoma nincs annyi, mint egyetlen magyar gyereké, szóval ne áltassa magát senki.

A nyugdíjrendszer meg jelenlegi formájában már rég nem fenntartható, nem lesz nyugdíjunk, ez biztos. Igen, ennek az is az oka, hogy nem születik elég gyerek, de az sem segít, hogy minden befizetést és uniós támogatást szó szerint zsebretesz, azaz ellop a kormány. Meg kellene reformálni a rendszert, részben elvinni az öngondoskodás irányába, de a szocializmusban nevelkedett nemzet még nem nőtt fel ehhez, a kormány meg mindig csak 4 évben gondolkodik, és soha senki nem áldozná be a népszerűségét a hosszútávú megoldások miatt.


Okos ember a 0. perctől félretesz a nyugdíjára függetlenül attól, mekkora a fizetése, és nem abban bízik, hogy majd mások gyereki kitermelik neki 20-40 év múlva.

Egyébként Kérdező, azzal, hogy te szülsz x gyereket, még semmit nem tettél a közösbe, csak kivettél. Az a gyerek elköltözhet külföldre az első adandó alkalommal, amikor meglátja, milyen nagyszerű lehetőségek vannak hazánkban, meg milyen létbiztonság van... Aztán lehet egy tanulatlan, léhűtő, aki minimálbéren vagy közmunkán tengődik, aki szintén nem tesz bele szinte semmit. Aztán lehet, hogy ő is csak szülni fog, tehát adót alig fog fizetni. Az is lehet, hogy beteg lesz, esetleg meghal.

Majd akkor mondhatod, hogy a te gyerekeid beletettek a közösbe, ha azt a 20+ év támogatást, amit kivettek, amíg felnőttek már visszafizették adó formájában és billen is a mérleg nyelve. Amíg csak megcsináltad őket, ne verd a melled annyira.

2021. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
78%
Ebbol is latszik, hogy tenyleg nagyon buta nep a magyar, semmit nem vagytok kepesek felfogni. Azt dobaljatok ide amit az interneten ossze-vissza olvastok, viszont onallo velemenyt nyilvanitani es gondolkozni mar nehezetekre esik. Pedig azt kene a gyerekpottyantas helyett. Tajekozodjatok egy kicsit meg mielott kinyitnatok a szatokat :)
2021. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Más nép is potyogtat gyerekeket, kb mindegyik. Akkor elítélitek a németeket, franciákat...az ÖSSZES népet, mert mindenhol a többség vállal gyereket, és csak nagyon minimális számú ember nem vállal gyereket? Akkor ennyiből ők is hülyék, ugye?
2021. jan. 25. 16:44
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem itt senkinek nem a gyerekvállalással van baja önmagában, hanem az ész nélküli gyerekvállalással.

Igen, régen sokat szültek, de alacsony volt az átlagéletkor és nem is maradt életben mindegyik gyerek. Ma ha nem gondolkozol, csak szülsz 3+ gyereket, akkor csak hozzájárulsz a népességrobbanáshoz, ami már nemcsak hosszú, de rövidtávon is tarthatatlan. Kíváncsi vagyok, aki nagy vígan szüli sorra a gyerekeket, az belegondol-e, hogy a gyerekeinek nem a nyugdíj lesz a legnagyobb baja, hanem az ivóvíz.

Egyébként nyugatabbra is egyre kevesebb gyerek születik, ez a tendencia. Nincs ezzel semmi baj, nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos. Nem kell ész nélkül szaporodni, felélni az erőforrásokat, szennyezni a környezetet. Annyit kell vállalni, amennyit tisztességgel fel tudunk nevelni (iskoláztatás, jó minőségű élelem, életben elindítani valamivel), és nem terheljük vele feleslegesen a Földet.

2021. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
26-os, na így már értem és ebben egyetértek veled. Csak eddig úgy értelmeztem, hogy ha mondjuk én 1 vagy 2 gyereket szeretnék akkor lehurrognak, hogy ne szüljek 1-et sem. Nem ítélem el azt, aki 4 gyereket szül, de én nem akarnák annyit azért, és nem a népesség miatt, hanem főleg azért, mert több gyereket sokkal nehezebb eltartani, meg felnevelni. Szerintem idegileg nem bírnám, ha 4 vagy 5 gyerekem lenne, és mindegyiknek enni kell adnom, mosnom rájuk, takaítanom. Nekem egy öcsém van, de anya velünk is alig bírt, amikor még kicsik voltunk. Szóval az ő pélájából kiindulva bőven elég a 2 vagy 1 gyerek. Köszi, hogy ilyen érthetően leírtad.
2021. jan. 25. 17:56
 28/40 anonim ***** válasza:
81%
Covid után ,szerintem nincs összefüggésben a gyermekvállalási kedvvel.
2021. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
76%
Én egyenlőre nem tudom merek-e majd vállalni,igaz van pár évem mert nem szülök 30 alatt de nekem csak azért fáj a szívem mert nem szeretném hogy a gyermekem szenvedjen és max 30 éve legyen az életből, mert bizony vagy az ivóvíz/ táplálék hiány vagy az idojaras viszi el majd az emberek oke addigra én már idős leszek de ha nem lesz 8-10 éven belül jó irányba változás valami csoda folytán inkább lemondok róla..hiába szeretnék
2021. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez itt a K**VA NAGY baj, hogy mindenki a másikra mutogat, hogy bezzeg az afrikaiak, meg a kínaiak... Miközben halomra potyogtatja a purdékat, köszönhetően a törpediktátor szülesztő politikájának. Persze hogy csinálnak 3-4-et is, mert mocskos sok pénzt kapnak érte. Az meg hogy mi lesz a Bolygóval, lesz-e egyáltalán mit enni-inni, tiszta levegő, stb, le van szarva, mert "úgysem rajtunk múlik, mert az afrikaiak meg a kínaiak... "!

Hát a nagy büdös szart nem!!! Egy fejlett országba pottyanó purdé évente 56t (tonna!!!) plusz CO2 kibocsátást jelent, és 6 éves takony koráig emészt fel annyi erőforrást, mint egy afrikai ember egész életében!

Akkor miről is beszélgetünk?? Nekünk turulvérű szittyahun nemzethy magyaroknak is K*VÁRA vissza kéne fogni a szaporodásunkat, mert mi is ugyanúgy felelősek vagyunk a Bolygónk tönkretételéért!!

Nem a kanapén terhesen pöffeszkedve sápítozni, hogy "jajj szegény kipusztuló állatok", miközben 2-3 purdé már ott csörömpöl körülötted a sok környezetszennyező műanyag játékával... amilyenje egy afrikai gyereknek valószínűleg egy sincs...

A bölcs angol mondás szerint: Think global, act local!

Ezt kéne mindenkinek követnie, mert a covid valószínűleg csak valami könnyed kis figyelmeztetés volt a Bolygónk részéről, hogy itt a lóf*sz vége, eddig és nem tovább!!

Ajánlom figyelmedbe az alábbi link elején található videót. Nagyon megfogja a lényeget...

[link]

2021. jan. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!