Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektelen negyvenes,...

Gyermektelen negyvenes, ötvenes nők!Vajon tudnátok szeretni a párotok kamasz lányát, ha együtt élnétek családként?A lánynak nincs családja, nagyon szeret titeket, részben azért, mert a halott anyjára emlékeztetitek őt.Tudnátok lányotokként szeretni?

Figyelt kérdés

Vagy csak rivalizálnátok vele a párotok vagyis az ő apja miatt.Irigyelnétek a fiatalságát, szépségét, konkurencia, vetélytárs lenne.Őszintén válaszoljatok légyszi, az oldal anonim!!!!

ÉS KÉRLEK NE RAKJÁTOK EL EBBŐL A TAKEGÓRIÁBÓL, DIREKT IDE RAKTAM KI!KÖSZÖNÖM!



2021. júl. 27. 08:32
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
85%

Én nagyon tudnám szeretni. Örülnék is neki hogy lett egy "kész" gyerekem. Akit nem kellett kihordani, iszonyatos fájdalmak közt megszülni, és átszenvedni a nemalvós első három évet.

Az én mikrokörnyezetemben egyetlen gyerek van, az unokaöcsém, vele is akkor lett nagyon jó és szoros a kapcsolatunk amikor olyan 7-8 éves lett (most 11), addig nem tudtam vele mit kezdeni amíg kicsi volt. Most meg szinte a második anyja vagyok.

2021. júl. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
98%
Miért ne tudnám szeretni? Mi lenne az akadálya? A gyerek is törekszik a családi idillre, tök könnyű lenne a helyzet.Minden adott a sikerhez.
2021. júl. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim válasza:
100%

Én a másik oldalon vagyok, de:

Ha a lány szeretné akkor szerintem az egyik legnehezebb része kipipálva (nem lesz kapcsolatromboló, mint előttem is írták).


Az tény, hogy 40es 50es nőknél már valószínű oka van, hogy nincs saját gyereke, de nem biztos, hogy nem akart. Talán nem jött össze olyan kapcsolat (felelősségteljes volt és nem akarta egyedül nevelni/megkímélte a válás nehézségeitől mert ki tudja mikor ugye egy nem jó kapcsolatban), nem lehetett stb. Így neked kell eldönteni kérdező, hogy te tudnád-e így vállalni.


Vetélytárs miért lenne? Ezt nem értem, ha a lány szeretné nem lenne rivalizálás az apuka figyelme miatt. Ha erre gondolsz.

2021. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
98%

Nekem két mostohaanyám is volt. Az egyikkel ki nem állhattuk egymást, másfél évig tartott, hogy velük éltem, úgy, hogy előtte azt sem tudtam, hogy nem az az apám, akit annak tartottam, olyan kicsi voltam, amikor elváltak a szüleim. Másfél év után apám is belátta, hogy ennek így nincs értelme, vissza kerültem, évekig nem is voltunk kapcsolatban.

Felnőtt fejjel egy iskolai igazolás miatt írt, válaszoltam, beszélgetni kezdtünk. Kiderült, hogy elvált, újra nősült, van egy új testvérem (azóta lett egy másik is). Alkalomszerűen meglátogatom őket. Bár a korkülönbség kisebb az új mostohaanyám és közöttem, akár a nővérem is lehetne (nagyobb a korkülönbség köztem és az ottani tesóim között, mint közte és köztem), de látva a természetét, a nyugalmát, hogy idegenek felé hogy fordul, nem mondom, hogy ha ő lett volna a második felesége apámnak, nem maradtam volna szívesebben velük.

2021. júl. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Tudnám szeretni, ha nyitott lenne rá. Az ő viselkedésétől is függ, hogy milyen lesz a kapcsolatunk, nemcsak rajtam múlik. Hiába akarok én jó kapcsolatot, ha ő nem.
2021. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
94%
Miért lennék féltékeny? Mindig jönnek fiatalabbak, szebbek, nyilván azoké a pálya, nem a 40-50 éves nőké. Bolond, aki versenyezni akar velük.De a család nagyon nem erről szól.
2021. júl. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
88%
Bensőséges baráti kapcsolatot ki tudnék alakítani, sőt, nagyon örülnék, ha a lány nem ellenségesen, hanem ilyen pozitívan állna a helyzethez. Pont úgy, mintha a saját lányom lenne, nem tudnám szeretni, hanem másként. Főleg a kora miatt, mert így kevesebb az idő, alkalom a szoros összekovácsolódásra. Egy kamasz már majdnem kész személyiség, így inkább a baráti viszony adódik.
2021. júl. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
89%
Igaz, még nem vagyok negyvenes (36 éves vagyok, nincs gyerekem), de a világon semmi problémám nem lenne vele, ha a lány normálisan állna hozzám (azaz nem gyűlölne, és nem akarna elmarni az apjától). Teljes mértékben betegesnek tartom, ha egy felnőtt nő "rivalizál" egy kamasszal. Meg aztán most azért haragudnék rá, mert létezik? Ugyan már. Az "élni és élni hagyni" elvet követem, és aki így el tud fogadni, azzal békességben megvagyok.
2021. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
81%
Még csak 30-as gyerekmentes vagyok, de ha idősebb leszek, akkor sem akarok olyan párt, akinek gyereke van. Azért nincs gyerekem, mert nem akarok anya lenni. Se a saját gyerekemé, se idegeneké.
2021. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ha a gyerek nem ellenséges, és ö is akarná, akkor nem lenne probléma.

De te nem pótanya leszel számára, hanem az apja párja, akivel félig-meddig baráti kapcsolatot lehet kialakítani, de nevelni ne akard, az garantáltan nem megy.

Egyedül annyit kell megtenned, hogy kezdettöl tisztázod, mik azok a határok, amikre figyelni kell, nem mint pótanyával, hanem mint lakótárssal szemben.

Viszont ilyen esetben arra is figyelni kell, hogy a lánynak lesznek furcsa megnyilvánulásai, ami nem kifejezetten az apa párja ellen irányulnak, hanem a kamaszkorból, meg ezzel kapcsolatos lázadásból erednek, tehát nem kell mindent magadra venni, ha a gyerek idétlen.


Az meg, hogy ha valakinek ilyen idösen nincs saját gyereke, nem feltétlen tudatos döntés eredménye, hanem vagy nem talált idöben megfelelö, apának is alkalmas partnert, vagy nem lehet gyereke, vagy csak nem jött össze, annak ellenére, hogy akart volna.

És attól, hogy az egyik korábbi válaszoló nem akarna ilyen helyzetet, ettöl még nem igaz az az állítása, hogy aki szerint müködik, az hazudik! Nem mindenki olyan, mint ö, léteznek más embertipusok is.

2021. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!