Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy a halál...

Hisztek abban, hogy a halál után van valami?

Figyelt kérdés

Most lesz 3 hónapja, hogy meghalt apukám, és 2 hónapja, hogy megszületett a kisfiam. Sajnos, apukám váratlanul halt meg 51 évesen. Nagyon várta az első unokáját, s tervezte, majd hogy fogja megtanítani minden hangszeren játszani és festeni. Művész volt. Alig várta, hogy megszülessen az unokája és nem érte meg...

Mióta ez a tragédia bekövetkezett, annyira fáj nekem, egy nap sem megy ki a fejemből, s rettenetesen hiányzik. Azt hittem, mikor megszületik a fiam, jobb lesz, de nem, sokkal rosszabb, mert annyira aranyos a kisfiam és mikor rám nevet, mindig arra gondolok, apu miért nem látta.

Azóta annyira foglalkoztatnak ezek a kérdések. Vajon lát minket fentről? Vajon találkozok még vele valaha? Úgy érzem, nem teljes a családom nélküle, mert ő már nincs. Úgy szeretném mégegyszer megölelni, megmutatni neki a kisfiamat. Felemészt a bánat.



2021. aug. 9. 15:58
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
44%

Nem mondanám konkrétan, hogy hiszek, de valaminek egyszerűen lennie kell.

A furcsa tapasztalások, amiből mellesleg nekem is jutott, az emberek, akiknél első találkozáskor van az a megmagyarázhatatlan érzés, hogy mindig is ismerted. És pont olyan közvetlenül is tudtok beszélni egymással...

Szóval reinkarnáció, és két élet közötti szellemvilág. Valami ilyesmit képzelek.

2021. aug. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
51%
A reinkarnációt tudom a legjobban elfogadni. Én sem tudom elképzelni, hogy 30 évvel ezelőtt nem léteztem, a nagy ürességet. Nem mellesleg, rengeteg kisgyerek mesélt már az előző életéről és némelyik esetében ijesztő dolgok derültek ki. Nem tudhatta mégis részletesen tudta. Nekem is voltak olyan emlékeim, mindig ugyanazt álmodtam ovis koromig.
2021. aug. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nincs a halál után semmi, csak az üresség.


A biológiai halál után a tudatunk is megszűnik.

2021. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
59%

#13

Aki lepontozott, az ugyan próbálja már meg ezt megcáfolni...


Az, hogy valakinél megállapították a *klinikai* halált (majd mégis újra tudták éleszteni), és látott valamit, az még nem feltétlen bizonyít semmit. A klinikai halál nem egyenlő a biológiai halállal.


Klinikai halál esetén oxigénhiány lép fel, aminek következtében látomásai, "földönkívüli" élményei, álmai lehetnek az embernek.

De talán az a legreálisabb, amikor valaki azt írja, hogy nem érzett semmi különöset, mert klinikai halál esetén az agyműködés is leáll.

2021. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
41%

Soha nem hittem benne :( De három hete, tragikus balesetben meghalt apukám. Azóta remélem, hogy van 🖤


Együttérzéssel gondolok rád, ismeretlenül is.

2021. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
69%
Én hiszek benne, remélem, igazam van.
2021. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
68%

#14 valaki kiéli a lepontozási hajlamait :D

Úgy hogy pontozz ellene :D Én is így tettem :D

2021. aug. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
68%
A hitetlenek szerint nincs semmi, akinek meg van egy minimális hite, hisz benne.
2021. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
13%

#18


Mégis miért higyjünk, ha már a templomokra is villámhárítókat szerelnek?

2021. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
21%
Tudni ugy se tudja biztosra senki és nem si fogja.
2021. aug. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!