Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy a halál...

Hisztek abban, hogy a halál után van valami?

Figyelt kérdés

Most lesz 3 hónapja, hogy meghalt apukám, és 2 hónapja, hogy megszületett a kisfiam. Sajnos, apukám váratlanul halt meg 51 évesen. Nagyon várta az első unokáját, s tervezte, majd hogy fogja megtanítani minden hangszeren játszani és festeni. Művész volt. Alig várta, hogy megszülessen az unokája és nem érte meg...

Mióta ez a tragédia bekövetkezett, annyira fáj nekem, egy nap sem megy ki a fejemből, s rettenetesen hiányzik. Azt hittem, mikor megszületik a fiam, jobb lesz, de nem, sokkal rosszabb, mert annyira aranyos a kisfiam és mikor rám nevet, mindig arra gondolok, apu miért nem látta.

Azóta annyira foglalkoztatnak ezek a kérdések. Vajon lát minket fentről? Vajon találkozok még vele valaha? Úgy érzem, nem teljes a családom nélküle, mert ő már nincs. Úgy szeretném mégegyszer megölelni, megmutatni neki a kisfiamat. Felemészt a bánat.



2021. aug. 9. 15:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén direkt csinálod vagy tényleg ennyire nem megy értelmezni, de megpróbálom utoljára szájbarágósan.


Azt mondják végtelenül jó és mindenható.

Na szóval ha végtelenül jóságos, akkor minek az élet amiben van rossz és szenvedés is, úgy overall miért a pokol, hisz ha végtelenül jó, hogy engedhetné, hogy bárki oda jusson szenvedni, bár kezdve ott, hogy ha végtelen jó, akkor annyi szenvedést se akarhatna, mikor egy kisgyerek leejti a fagyiját.

Ebből jön a másik része, hogy ha mindenható, na akkor a végtelen jósággal és a mindenhatósággal miért nem töröl el minden rosszat, még magát a poklot is.


Tessék lehet ezekre egyszerű és tömör választ adni.

2021. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
16%

Most miért teszteli Isten az embert, ahelyett, hogy a mennyben tartaná? Azért, mert az ember más, mint a többi teremtménye!!!!!!!! Tudattal és szabad akarattal ruházta fel!!!!!!!!!!!! (Még mindig nem érted????)

Ez a szabad akarat lehetővé teszi, hogy az ember gonosz legyen. Tehát ahhoz, hogy lássa, vajon az ember méltó -e a mennyországba, amelyet végső nyereménynek tartanak, először őt kell tesztelni.

100 év múlva jó nagyot fogok röhögni rajtad!!!

Szia!

2021. aug. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
59%

Te vagy nagyon bigott vagy, vagy nagyon sötét vagy a kettő együtt....

Miért MINDENHATÓ? Miért nem csettint egyet és hopp eltűnik a rossz?

Erre adjál már választ a kertelés helyett, ha totál jóságos, és mindenre képes akkor nem szórakozik tesztelgetéssel, hisz semmibe se telik nekik 100% jó embereket alkotni.

2021. aug. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
16%

Nem akarok belepofázni, de kettőtök közül a hitetlen barátunk az “agysebész orvosprofesszor”, mert előtte már mindent leírt a vallásos gyerek!

A mindenható pedig azt csinál amit akar! Ha már itt megpusztulsz a gyötrelemben, akkor annyit is érsz! Le van írva a szent könyvben, hitetleneknek a Pokol tüze a lakhelyük tetszik vagy sem! Rossz pedig mindig is lesz itt, mert Ő ezt akarja, s mert már le lett írva, hogy vállalva lett a lelkek által egy teszt 50 ezer évvel ezelőtt a világ megteremtése előtt, illetve azért, mert neki ez a világ nem ér semmit!

Nem kerül neki semmibe. Igen, nekem sem kerül semmibe, hogy igyak egy pohár vizet. Mégsem teszem minden egyes ezredmásodpercben.

Ki teremtett, ki adott neked tudatot??

Isten pedig totál jóságos és, azokkal, akik követik az utasításait! Hitetlenekkel biztos, hogy NEM!

Veled SEM!

Viszont haladékot kaptál a halálod napjáig!

Egyébként elég érdekes megfigyelni, hogy a hitetlen, akinek nincs hit a szívében, az SOHA nem változik meg!

2021. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
76%

Legalább ne próbáld beállítani úgy mintha más lennél öreg :D :D


tehát amradjunk anyniban, hogy bigottan kapaszkodsz a dolgokba de vakhittel :D

2021. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
16%

WTF…?? ez az ember beteg! Nem is én írtam a 34. hozzászólást!

Ami a második részt illeti:

Inkább leszek “vakhitű bigott”, mint egy hitetlen kutya!

2021. aug. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
54%

Tudod, azt még be lehetne nyelni, hogy véletlen ugyanannyi a %, de hogy a stílusotok és az írásképetek is egybevág. :D :D

Szóval tényleg ne erőlködj.

2021. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Csak remélni tudom, mert sok szerettem távozott és a teljes megsemmisülés gondolata is riasztó számomra, viszont jómagam nem hiszek benne.
2021. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Érthető a fájdalmad. Pont úgy fogjuk érezni magunkat száz év múlva, mint száz évvel ezelőtt. Én ezt valahogy el tudom képzelni és nekem ez a semmi megnyugtató. Ettől még apukád veled van a gondolataidban, amíg emlékszel rá. Vannak könyvek a gyászfolyamatról, nekem pl. nagyon érdekes volt a Túszok a tárgyalóasztalnál, ahol nagyon szépen és tanulságosan ír a gyász ciklusról, valamit érdemes lenne elolvasnod a témában.
2021. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!