Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem szeretem...

Mit csináljak, ha nem szeretem a gyerekeket, mégis lesz egy testvérem?

Figyelt kérdés

Eleve féltestvér lesz és csak ritkán fogom látni, de akkor is félek. A családban lévő többi kisgyerektől (1-4 évesek) is undorodom valamiért, nem tudom miért. Sosem szerettem a gyerekeket, mindig felmegy tőlük a vérnyomásom (ezt szó szerint kell érteni)...


Apám és a jelenlegi felesége vállalt be egy gyereket (apám most 55 éves).

Előtte mikor ketten nyaraltunk külföldön akkor azon morfondíroztunk (persze csak elméletben és abszolút poénból), hogy hogyan lehetne elhallgattatni a melletünk lévő pár gyerekét a strandon. Ő is utálja a kicsiket, engem sem szeretett annyira mikor pici voltam.


Lehet ilyenkor tenni valamit? Ahogy ismerem magam folyton borzasztó dühös leszek a poronytyuk miatt. Nagyon sokat kell majd tanulnom eleve, az pedig nem fog így menni.


Viszont folyton azt mondják, hogy ha nem megyek hozzájuk segíteni, akkor kitagadnak majd...



2021. aug. 16. 12:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
54%
Látom tegnap megint nagyon aktív volt. :D
2021. aug. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
93%

"Apám ezt úgy vezette le, hogy minden kapcsolatot megszüntet velem, kivesz a végrendeletéből ő és a nagyszüleim is arról az oldalról, valamint felveteti velem anyám nevét (amit nem is bánnék, eleve tervben van)"


Szíves tájékoztatásodra közlöm, hogy ebből egyedül a minden kapcsolatot megszüntet veled megvalósítható.

A végrendeletéből kivehet, már ha van egyáltalán neki, de a köteles rész mindenképpen jár. Arról nem is beszélve hogy igencsak indokolnia kellene, miért tagad kj az örökségből és ennek bizony meg vannak a hivatalos, törvény előírta feltételei, amit neki kell bizonyitania. A nevedet megintcsak nem tudja megvaltoztatni. Ennek megkomolyabb feltételei vannnak, amiket gyerekre nem is alkalmazhatnak, csak volt házastársra, de arra is csak nagyon ritkán.

2021. aug. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
74%
És az ugyan senkinek nem tűnt fel, hogy egy alig 16 éves kiskorú lányka terhes egy 55 éves hapsitól? Nem büntetendő ez egyébként?
2021. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
60%

33!


Ugyanmár, kamu az egész. Amúgy meg nem, nem büntetendő.m

2021. aug. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Hiába "vesz ki" a végrendeletéből, köteles rész akkor is megilletne. Tényleg fogalmad sincs semmiről. Névváltoztatásra kényszeríteni meg senkit nem lehet, ha a feje tetejére áll, akkor sem.


Egyre gázabb a sztorid...

2021. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
5%
Anyukád mennyi idős terhes, hány éves:Gratulálok könnyü szülést
2021. aug. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Apukád pedofil..főleg hogy egy nálad fiatalabb lánnyal lefeküdt. Én nem tudnék apám szemébe nézni ezek után.
2021. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
84%

Nálam is ez volt. Eleinte mentem, de csak megaláztatás volt. Az új gyereket alapból jobban szerette mint engem, csak csicskázni kellettem. Nem is jártam többet, megutáltam az egész "bandát".

Kitagadott, papíron a barátnője megvette tőle a házat hogy ne örököljek. Ez van. Én nem bánom.

Ha mentem volna akkor is tuti kitagadott volba. Általában ez így szokott lenni. A régi gyerek le van tojva, az új család az egyedüli ami számít.

2021. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Nálunk eleve a mostani felesége nevén van a ház. Meg a végrendeletében (amennyit mondott róla) az van, higy az ékszereit örökölhetem (vagy két nyaklánc és pár fülbevaló, a gyűrű a feleségéé lesz). Vagyont nem is tudom, hogy örökölhetnék e. Közös számlájuk van, ami fölött a feleség rendelkezik. Ingatlan vagyona nincs is. A többi ingó tárgy pedig a többieké
2021. aug. 17. 22:27
 40/42 anonim ***** válasza:
83%
Hát erről a nagy örökségről megérte végrendeletet írni.
2021. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!