Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim isznak. Én pedig...

Szüleim isznak. Én pedig szorongok! Mikor lesz jobb?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Amióta édesanyámnak új élettársa van azóta vannak alkoholproblémái. Mindennap isznak, emellett dolgoznak , elvégzik a mindennapi teendőket , nem balhésak , semmi, csak van ez a szokás . Amitől készen vagyok. Most 1 hete konkrétan szorongasom van, nem alszom / eszem, egyfolytában ezen jár az agyam, hogy mi lesz később??? Van egy húgom , O már nem el otthon egyetemista és van egy öcsém aki meg otthon van és végig nézi ezt az egészet. Öt sajnalom a legjobban , ezért is vagyok ennyire ki. Nem akarom, hogy rá menjen az életem , már voltam pszichologusnal és megyek is meg , bejelentkeztem kineziológushoz , hátha jobb lesz a felfogásom. Egyfolytában ezen jár az agyam , aminek az oka , hogy húgomat is zavarja ez az egész és ez faj nekem. Eddig soha nem beszéltünk róla , pedig ez máé tart vagy 10 éve . Ha nem több. Egy hete beszéltünk erről , azóta vagyok ilyen.

Felek mi lesz az öcsémmel mi lesz később anyamekkal.

Akik hasonló helyzetben voltak , tőlük várom a lelki segítséget , hogy egyszer vége lesz ennek a melypontomnak és el fogom

Tudni engedni ezt az egészet ?!

Valószínű össze vissza írtam mindent , ne hatagudjatok . Van egy párom , aki mellettem van. Anyukámmal már próbáltam erről beszélni, de mint minden függő tagad és nem gondolja súlyosnak a helyzetet holott, de az!



2021. okt. 8. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Anyád élete nem a te életed. A sajátoddal foglalkozz, ne rajtuk függjél. Ha velük laksz, és ők tartanak el, keress munkát, bérelj szobát másutt. Most nem a magad sorsát éled, nem válsz le róluk, ne érts félre maradhatsz így is, csak akkor minek élsz.
2021. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyád felnőtt ember és ha ez már 10 éve így megy, te sajnos nem tudsz vele mit kezdeni. Támogasd az öcséd lelkileg főként, és bármilyen más formában is, hogy mielőbb le tudjon lépni. Ha nem látogatjátok édesanyád egy ideig talán észbe kap majd. Ha pedig nem, akkor bár sokaknál ez fájdalmas, de szakítsd meg vele a kapcsolatot.

Én személy szerint ezt tettem apámmal, nem fogom hagyni, hogy az én életemet is tönkretegye a sajátja mellett. Sokkal nyugodtabb így az életem.

2021. okt. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Túl gondolod. Ha az egészségük miatt félsz, akkor engedd el - úgysem fognak leszokni, hiába szorongsz rajta. Ő életük.

Öcséddel pedig beszélgess sokat, találkozz ele többször. Inkább rá költs, mint kineziológusokra, meg egyéb "segítőkre" - ők a bajaidból élnek, nem fognak neked segíteni (tapasztalat).

Nekem apám volt alkesz nagyon durván ordibált, veszekedett minden nap, bírhatatlan volt. Mikor 17 voltam, akkor váltak el szüleim, de nem tudtam anyuval menni, mert nem akartam sulit váltani. Így apámnál maradtam még 3 évet, ami maga volt a pokol. Most itt vagyok 26 évesen, barátommal élek boldog békés párkapcsolatban. Nem cigizünk, nem iszunk stb.

A poén: apámmal azóta kibékültünk, két-három havonta találkozunk is és jókat beszélgetünk... Pedig még mindig iszik, de már nem annyit. Neki jót tett az egyedüllét. Lehet nem lesz már sok éve hátra (elég kaksin néz ki, dokihoz meg nem megy), de ő élete...

2021. okt. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy a saját életemet kell élnem és elengednem azt ami otthon van. Egyébként nem velük elek 20evesen eljöttem otthonról.

Igazatok van teljes mértékig és én is tudom, gyerekkorom miatt van ez a ragaszkodás nálam. Meg kell tanulnom elengedni , ehhez viszont nekem segítség kell, mert elég fájdalmasan elem meg.

Öcsémmel erről meg nem beszéltem , mert anyósom szerint, o most ebben el , lehet hogy az sokkal rosszabbat tenne neki, ha látná rajtam nekem mennyire faj , és jobban ki nyílna a szeme. Egyébként sokat beszélgetek vele, tudja ha baj van rám számíthat.

Vagy ti beszelnetek vele? 13 éves , elég érzékeny O is….

2021. okt. 8. 12:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoznak, isznak, nem balhéznak. Ez a jobbik eset. Nálunk apám dolgozott, anyám meg ivott. Aztán apám lerobbant és ő is kezdte. Pénz persze sehol, de balhé nem volt. Én a mai napig nem élem meg traumaként, pedig nem egyszer kellett vasárnap megalázkodva sörért mennem a közeli sörfőzdébe ami persze zárva volt de nagy morogva kaptunk a tulajtól sört. Az ő életük, egészségük ment rá, én csak tanultam a hibáikból. Az öcséd sem biztos, hogy akkora problémának látja ezt. Bár nem tudom, hogy mennyit isznak, de gondolom nem esnek kelnek hullarészegen este 6-kor, vagy anyukád nem úgy jön haza a munkából, hogy tiszta zúzódás a feje mert nekiszédült egy villanykarónak. Azt tudom javasolni, hogy ne rágd magad rajta. Felnőtt férfi vagy, éld az életedet, élvezd ki, hogy még fiatal vagy.
2021. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szüleidrol van szó, így sosem fogod elengedni ezt, hiszen látod, hogy tönkreteszik magukat. Neked nincs normális apad, anyád, a gyerekednek nem lesz normális nagyanyja, nagyapja stb. Elveszik tőled és maguktól ezeket a szerepeket. Nekem is alkoholista volt apám, 4 éve halt meg emiatt fiatalon. Nehéz a mai napig megérteni, miért ezt az életmódot választotta a családja helyett. Fáj a mai napig. Időközben megszületett a kislányom, neki nincs nagypapája, pedig milyen jó lenne! Imádnak egymást, tudom. De máshogy alakult az élet.


Milliószor beszéltünk vele, próbáltuk jobb útra téríteni. Durva veszekedések voltak mindig, és persze tagadta, hogy problema lenne az alkohol. "Bármikor le tud szokni, csak nem akar."


A családom fele alkoholista egyébként, nagyon durva életutakat ismerek. Azt látom, hogy aki belecsuszik ebbe, soha nem jön ki belőle. Egy embert ismerek, aki le tudott szokni, ez azért nem sok valljuk be. A többi vagy halott, vagy az lesz. Unokatesóm 39 eves, de úgy néz már ki, mint a saját oregapja, gyakorlatilag egész nap vedel.

2021. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért valahol normális az, hogy aggódsz anyádért, még akkor is, ha már a magad életét éled. Csak a szülőd és látod, hogy csúszik lefelé. Én nem mondanám ezt annyira helytelen érzésnek.


A piával baromira vigyázni kell. Egyszer elkezdesz rászokni, onnantól nincs visszaút. Aki alkoholista volt és mondjuk már évek óta nem iszik, abban is megmarad a sóvárgás, ezért is hívják őket száraz alkoholistának. Nagyon veszélyes szer az alkohol, az elvonási tüneteibe bele is lehet halni.

2021. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem balhésak akkor olyan gond nincs. Viszont szólj az öcsédenk ha baj van, szóljon, ennyi bőven elég.
2021. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mig tényleg enm balhéznak addig gond nincs, ez se jo, de legalább ugymond békések.
2021. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%
Igyál te is, és jobb lesz.
2021. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!