Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Onnan lehet tudni, hogy egy...

Onnan lehet tudni, hogy egy szülő nem szereti a gyerekét, hogy a gyerek létezik?

Figyelt kérdés
A szülők többsége azt állítja magáról, hogy szereti a gyerekét, pedig elég nyilvánvaló, hogy nem. Ha nem vállaltak volna a szülők gyereket, akkor a gyereknek semmilyen baja/problémája/boldogtalansága nem lenne.
2021. nov. 6. 11:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyon hulye kerdes! Amugy meg pont forditva: a legtobb szulo szereti a gyereket.
2021. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés értelmetlen.


Engem sosem szerettek a szüleim. Na jó, talán baba koromban még igen. Aztán elkezdtem hasonlítani az egyik nagyszülőre akit nem szeretnek....

Sokszor megkaptam, hogy örüljek, mert fedél van a fejem felett, van kenyér (csak az volt szinte). Másnak ennyi sincs. Sokat vertek.

A környezetemtől folyton azt hallottam, hogy a szülőket szeretni KELL! Mert ők adtak életet. Ilyenkor mindig forrt bennem a düh és a felháborodottság, hogy ÉN EZT NEM KÉRTEM! Nem kértem hogy szülessek meg! Sőt, esténként a halált kívántam. Sulykolták belám hogy életképtelen vagyok, így a szökésről, világgá menésről egy idő után letettem.


Én nem leszek ilyen az biztos!

2021. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
85%
Mi van?
2021. nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
67%

Vannak olyanok, akik csak szaporodnak és nem törődnek a gyerekkel, hanem cselédként tartják, vannak akik a pénzért szaporodnak, vannak akiknek becsúszik egy egy éjszakás kalandkor , van aki spermabankból választ gyereket csak mert kell a gyerek,mert hát pasi láthatáron nincs, de azért szül, mert hát mégis milyen hogy a bakancslistájában nincs gyerek, vannak akiknek becsúszik egy szexkapcsolatban, van aki nem tehet róla, mert erőszak áldozata volt pláne egy elrabolt, fogva tartott, nem tud még csak orvosi abortuszt sem kérni míg ki nem szabadítják, bár az lehet hogy már késő, ezt megértem ha nem szereti, de van aki épp ésszel tudja, hogy a gyereknek is ugyanúgy szar lesz felnőtt korába, mert ez úgyis ki fog derülni, vagy örökbe adja, ha nem tudja feldolgozni a traumát, amit nem is lehet feldolgozni szerintem, vagy becsülettel felneveli anélkül, hogy éreztetné, hogy nem szerelem gyerek, de ez nagyon-nagyon ritka, szerintem ilyenre nagyon kevesen képesek, és pszihologiailag szerintem nem is ajánlatos, mert mindig azokat a borzalmakat látná maga előtt.


És van egy igazi opció, azok akik szerelemből vállaltak gyereket és szeretik a gyereküket. Illetve van akiknek nehezebben megy, ők mesterséges megtermékenyítéssel vállalnak saját gyereket, de ők is szeretik a gyereküket vagy gyerekeiket,mert gyakran ilyen mesterséges megtermékenyítéskor van mikor ikrek, van mikor többes ikrek szoktak születni, és van aki nem tud szülni mert meddő, ők örökbe fogadnak gyereket vagy gyerekeket, de ők is szeretik a gyerekeiket.

2021. nov. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

#4

Jól leképzed az átlagos szülő gondolkodását. Még a kérdést se képes felfogni, mert tudja hogy az magára nézve terhelő.

2021. nov. 6. 12:27
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a kérdést, bár kicsit más megfogalmazásban arra utal, hogy a gyerekvállalás is önzésből történik, mert a szülő akar gyereket, a gyereknek meg lehet rossz élete, ha kérte, ha nem kérte, viselje.

Ezt én így látom, nem is állítom piedesztálra, azt aki szül, és nem bírálom, aki nem, mert mindenki a saját akaratából teszi, vagy nem teszi.

De a kérdezőt sajnálom, mert meglehetősen elkeseredett lehet. Sok ember élete nem problémákból, bajokból és szenvedésből áll, hanem örömből, szeretetből, jókedvből és örülnek, hogy élhetnek. Sajnos én sem tartozom közéjük, de az ismerőseim többsége szeret élni. Az én anyám se szeret engem (ő erről másképp nyilatkozna) de ettől még azt gondolom a szülők többsége szereti a gyerekét.

2021. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
25%

6-os egy átlagos szülő nem azért csinál gyereket, mert utálja, magyarán nem önzőségből. Én kifejtettem, hogy a kérdésed alapján azok az opciók vannak amiket fentebb olvastál, és vannak necces extrém esetek is sajnos.


Aki utálja a gyerekét, ahhoz előbb utóbb a gyámhatóság is bekopog.


És egyetértek az előttem szólókkal, értelmetlen így a kérdés, ha csak egy átlagos szülőre gondoltál, mert az átlagos szülő szereti a gyerekét, bár lehetnek viták, pl. ha fáradt a szülő, vagy magne-b6 hiánya van, de nem az jellemző egy szülőre, hogy csak azért van a gyerek, hogy utálja, aki csak ezért szült, az nem is szülő. De írtam olyan opciót, amikor nem tehet róla, hogy nem szereti, de vagy örökbe adja, vagy nem érezteti vele, mert nem a gyerek tehet róla, hogy ezt tették vele, az már csak a következménye.


4-es voltam.

2021. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

"Ezt én így látom, nem is állítom piedesztálra, azt aki szül, és nem bírálom, aki nem, mert mindenki a saját akaratából teszi, vagy nem teszi."


Ez így van, csak annyi a különbség, hogy aki nem akar szülni, annak az akarata találkozik a gyerek akaratával, és mindenki jól jár.

2021. nov. 6. 12:55
 9/36 anonim ***** válasza:

Ja és 5-ös ne vetíts ki rám a frusztrációdat!


4-es voltam, és nem debil.

2021. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Ó és nem vagyok szülő, sem átlagos szülő sem. Csak hogy a tippjeidet tisztázzam.


4-es vagyok

2021. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!