Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két özveggyé vált embernek...

Két özveggyé vált embernek joga lehet az összeköltözéshez, ha kamasz gyerekeik vannak, akik nem rajonganak azért, hogy alkalmazkodniuk kelljen az új feltételekhez, vagy meg kell várni azt az 5- 10 évet míg a gyerekek kirepültek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 12. 16:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
Így, felnőtt fejjel is fura érzés lenne vissza gondolva ha az egyik szülőm haza hozna egy "idegent",hogy költözzön oda. Nyilvánvalóan nehéz volt mindenkinek az a bizonyos időszak de szerintem egy idő után elfogadják a helyzetet.
2023. jan. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%

Joga van, persze, aztán nem kell csodálkozni, hogyha a gyerek - akit meg sem kérdeztek, hogy mit akar, mondván alkalmazkodsz és kész - esetleg a továbbiakban, felnőttként feléjük sem néz.


Engem meg a mostohatesómat sem kérdeztek meg, egyáltalán akarunk-e egy- számunkra kvázi idegen emberekkel élni, apa meg az ő anyja eldöntötték, hogy összeköltöznek és pont.


Nem kevés konfliktus lett belőle (ráadásul elég durvák), aminek az lett a vége, hogy 5 év után szó szerint menekültem onnan, és majd' tíz éven keresztül feléjük sem néztem.

2023. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
24%
Persze hogy joguk van, 2 felnött ember azt csinál amit akar. Az más kérdés hogy ki mennyire veszi figyelembe a gyerekeinek a jólétét, ami egy ilyen nehez helyzetben a legfontosabb kéne legyen. Egy szülő elvesztése fiatal korbab elég sok következményekkel jár. Számomra a legfontosabb az lenne hogy a gyerekeim érzelmi biztonságban legyenek, és hogy ki tudja alakítani egy nagyjából kiegyensúlyozott életet az apjuk nélkül. Valaki hamar túljut egy haláleseten valaki később, de minimum néhány évet várnék ha lenne egy új kapcsopatok akkor is. De ez csak en vagyok.
2023. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
20%
13-as: miböl gondolod, hogy a két ember MOST LETT özvegy és nem évekkel ezelött????
2023. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%

9 éves voltam, amikor anyukám megözvegyült. Volt nem egy vasárnap, amikor végig sirtuk az ebédet, mert véletlenül kitettem a 3. tányért is terítéskor. Szomorú időszak volt ez az életünkben és én kisgyerekként is fel tudtam fogni, egy fiatal nő nem élheti le az életét egyedül csak azért, mert nekem majd nehéz lesz megszokni új "apukát". A legjobb döntés volt, hogy még féltestvérem is született 12 éves koromban. Nagyon jó testvérek lettünk, a nevelőapám pedig apám helyett apámként bánik velem a mai napig, pedig már unokái is vannak. Nem tesz különbséget a vér szerinti és az én gyerekeim között. Ha anyukám egyedül maradt volna, akkor sokkal nehezebb lenne most az életem, mert ő egyedül nem képes élni. Én viszont így huszonéves koromban minden gond nélkül elköltözhettem, saját családot alapítottam, ő pedig boldogan élt a 2. férjével, testvéremmel. Most, amikor már gondozásra szorul, elmondhatatlanul nagy segítség, hogy még mindig vele van a szerető társa.


Amikor gyerekként önző módon csak azért nem tetszik, hogy az özvegy szüleitek társat találjanak és összeköltözzenek, mert nektek az kényelmetlen, abba is gondoljatok bele, hogyha magányra kényszerítitek a szüleiteket, akkor majd ha Ti szeretnétek önállósodni, ugyanolyan érzelmi zsarolásra számíthattok, mint amit most Ti csináltok.

2023. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!