Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiköltöznél külföldre ha...

Kiköltöznél külföldre ha itthon van a keresztgyereked akit ezáltal már csak évente 1-2x fogsz látni?

Figyelt kérdés

A múlt nyáron keresztszülő lettem amit boldogan el is vállaltam. A gyerekkel és a szülőkkel így is kb havonta 1,5 havonta szoktam “csak” találkozni. Azon kívül, hogy engem választottak a 4 lehetséges jelölt közül, ettől függetlenül nem érzékeltetik, hogy én vagyok a keresztanya és a többiek nem. (Persze ez nem gond)

Kaptam egy lehetőséget miszerint ez az év végén költözhetek külföldre amihez nagyon lenne is kedvem és jó pár évig ott is élnék akkor már mindenképp, aztán majd meglátjuk hogyan alakul.

Te kiköltöznél így? Vagy ezzel cserben hagyom a gyereket? Esetleg szülőként mit éreznél? Megbánnád, hogy engem választottál?

2 éves a kisgyerek jelenleg



2023. jan. 20. 18:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Két hónap múlva a gyerek a nevedre sem fog emlékezni. Nem vagy fontos tényező az életében. Szóval emiatt neked feláldozni az életed hát nem túl épeszű gondolat. Nekem is otthon volt két unokaöcsi meg egy unokahugi akikkel naponta találkoztam és szoros kapcsolatban voltunk mégis azonnal kaptam a lehetőségen amikor ki lehetett menni az USA-ba. Éld a saját életed, ne másokét, mert csak egy van belőle.
2023. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem , több lehetőségben gondolkodnék 1, elrabolnám a kölköt magammal vinnem külföldre többet látom . 2, maradnék és hitelt vennék fel a szülei közelébe vennek házat oda költöznék . 3, nem bírnám elviselni a hiányát ezért öngyilkosságot követnék el . 4, mivel teljesen felboritották az életemet mindenkit megölök utána jöhet az öngyilkosság .
2023. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem költözz ahova szeretnél, és naponta hívogasd őket videóhívással, hogy látni akarod a keresztgyereked.
2023. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%

Túl nagy feneket kerítesz ennek a keresztszülőségnek. Téged választottak, ezért azt hiszed, hogy valami hú de fontos személy lettél az életükben, holott te magad írtad, hogy a többi volt jelölttel sem bánnak másképp azóta sem, tehát nincs feléd semmilyen extra elvárásuk. A gyerek ha nem látna téged két hónapig és nem is hallana felőled, még a létezésedet is elfelejtené. Semmi olyan körülmény nincs tehát, ami miatt ne foglalkozhatnál a saját életeddel. Online tudod tartani velük a kapcsolatot külföldről is, ez ma már a világ legegyszerűbb dolga.

Nincs gyerekem, de ha lenne és a keresztszülője bejelentené, hogy azért nem akar élni egy nagyon jó külföldi tanulási- vagy munkalehetőséggel, mert jaj itt a gyerek meg jajmitszólnak, azt mondanám, elment az esze.

2023. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%

Ez komolyan vissza tudna tartani?

Keresztszülő vagyok, ráadásul abszolút hívő keresztény is, tehát nekem a keresztelés sokat jelent, és imádom a kis törpét, szeretnék vele lenni minél többet, de eszembe se jutna, hogy ezért maradjak itthon. Az a gyermek - ahogy a te keresztgyereked is - valaki más gyereke. Nem a legszűkebb családi körbe tartozik, tehát irreális figyelembe venni, hogy kevesebbet fog látni. Manapság azért lehet videóhívásozni stb, és ha akarsz, tudsz vele törődni kintről is.

2023. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%
Simán, nehogy már ezért told el a sajat életed és hagyd a elhetőséget úszni.
2023. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van, csak mikor a szülők + család előtt mestéltem ezt a lehetőséget elég érdekesen reagáltak. De lehet csak én gondolom túl. Meg amúgy is két “jelölt” állandóan a gyereken “lóg” nehogy én legyen a szem***láda akit viálasztottak aztán nem becsülöm meg, pedig aki itthon fog élni továbbra is ő is hogy örült volna a lehetőségnek.. de mindegy, valószínűleg csak túlgondolom és igazatok van:)
2023. jan. 20. 22:51
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
Figyu a üres fantázia hogy ki mit reagál , ezt az az buta kategoria hogy pl hogy kínai csajjal élsz de attól tartasz mit szóltak a rokonok haverok . Egyrészt magánügyed megaztán mit is szóltak ?
2023. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

Nagy ívben szrnék a keresztgyerekre és költöznék :)


Az én életem, nem fogok beleragadni egy helyzetbe, mert az valakinek nem tetszik.

2023. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

" két “jelölt” állandóan a gyereken “lóg”"

Az csak jó a gyereknek, ha többen foglalkoznak vele. Egyáltalán nem fogja cserbenhagyottnak érezni magát, ha kiköltözöl. Majd látogathatod és látogathatnak.

2023. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!