Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülőként mennyit...

Keresztszülőként mennyit illik foglalkozni a keresztgyerekkel mondjuk havi szinten?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a kérdés elég hülyén van megfogalmazva. Újdonsűlt keresztszülő vagyok, a testvérem első babája, a közeli családban az első baba, szóval elég tapasztalatlan vagyok.


Például nem jártunk a baba előtt úgy kifejezetten egymáshoz. Leginkább a szülői házban találkoztunk, ott töltöttünk együtt időt, elmentünk közös társasággal bulizni, de semmi extra.


Később majd ha nagyobb lesz a keresztgyerekem, szeretném elvinni nyaralni és ilyesmik. De fogalmam sincs, hogy ilyen téren mit kezdjek egy kisbabával. Nem szeretném, hogy az jöjjön le, hogy nem foglalkozok vele, de nincs túl sok pénzem, hogy ajándékokkal halmozzam el stb. Meg a nyakukon sem akarok folyton ülni (sőt, nem is lakunk közel egymáshoz).


Leginkább tanácsokra lennék kíváncsi, hogy hogy érdemes belerázódni a keresztszülőségbe és hogyan legyen ott a babának már most (főleg úgy, ha nem tudom túl gyakran látogatni munkaidő és távolság miatt). :)


2023. ápr. 7. 22:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Nincs olyan, hogy mennyit illik, sokszor csak formaiság az egész, aztán ennyi, nem feltétlen kell bármi kapcsolatot tartani a továbbiakban, ez rajtatok áll hogy nektek mennyi a jó.
2023. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 varadiur válasza:
40%
Szia! Énis kezdő keresztapuka vagyok, és hasonló cipőben járok mint te, tehát a kérdésedre pontos választ nem tudok adni. Egyrészt, engem is érdekelnek erre a kérdésre a válaszok, mert ha tudok valamit javítani ezen a dolgon, akkor javítok, de szerintem amíg pici nem feltétlen kell sokat járjunk hozzájuk. Egyrészt a kicsik nem is emlékeznek majd arra, hogy egyáltalán ottvoltunk, nem fognak kötődni hozzánk azért, mert baba korukban sokat foglalkoztunk velük, másrészt pedig az ajándék elhalmozással is ráérünk majd később törődni, mert amit most veszünk neki, legyen bármi is, hamar kinövi, elhasználja, összetöri, stb. De lehet hogy csak hülyén állok hozzá.. És már most elkellene kezdeni keresztapukának lenni. Én úgy terveztem ezt az egészet, hogy ha olyan nehézsége lesz majd az életben, amikor szüksége lesz valakire, aki nem az apukája vagy az anyukája, akkor jövök a képbe én. Egy kis plusz zsebpénz majd a hétvégi bulira.. Kölcsönadni a kocsit amíg nem lesz sajátja.. Olyan dolgok megvitatása, amiket a szüleiddel nem szívesen beszélnél meg.. Természetesen sok sok nyaralás.. Meg hasonló dolgok. :D
2023. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%
Ha jól tudom, a kereszteléskor feltesznek egy kérdést, hogy ígéritek-e, hogy úgy nevelitek és neveltetitek, hogy ha majd felnő, akkor blablabla. Ha erre igent mondasz, akkor illene úgy is nevelni. Ha nemet mondasz rá, nem tudom, mi van, akkor meg se keresztelik a gyereket. De akkor miért mondasz rá igent, ha nem úgy teszed. Vagy minek kell egyáltalán keresztszülő? De miért nem mondják el keresztelés előtt, hogy miről szól ez az egész? AZ egyház is kitalál minden hülyeséget, és még ők se tudják, hogy miért, mert ha tudnák, elmondanák.
2023. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy az időd engedi. Ez nem illik-nem illik kategória. Ha távol vagytok egymástól, úgyis neten, telefonon lesz a kapcsolattartás, érdeklődés a gyerek felől elsősorban.
2023. ápr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Hasonlóan gondolkozunk mi is a keresztszülőségről. Akár a saját gyerekkoromban tapasztaltakat nézem, akár azt, ahogy mi is igyekszünk jó keresztszülők lenni, a lényeg a rendszeresség. Fel-felbukkanni a gyerek életében. Fontos, hogy a szülők is emlegessenek mint "Zsolti keresztaput", vagy ahogy felétek szokás, említsék meg, hogy majd jössz, ezt és ezt te küldted neki, majd együtt elmentek fagyizni stb. Tehát már kis korban fel kell építeni a jó kapcsolatot, és ebben a szülőknek is partnernek kell lenniük.

Épp itt vannak a keresztgyerekeink az apukájukkal, a kedvencüket főztem, kreatívkodtunk együtt ma a rossz időben, megmutatták a kedvenc videósaikat, holnap visszük őket kirándulni stb. De meg kellett azért dolgozni, hogy szívesen jöjjenek. Mondjuk egy csecsemővel még nehéz, de szerintem a szülőkkel kell beszélni az elképzeléseidről, kérd őket, hogy támogassák a kapcsolattartást. A Skype sem rossz ötlet, ha messze vagytok.

A vallási részével hadilábon állok, a szülők itt nem értenek egyet a kérdésben, konfliktust pedig nem akarok. Megkérdeztem a gyerekeket, hogy mit tudnak a nagypéntekről, és tudták, örültem. Ha nem tudták volna, elmondtam volna, de ebben kimerül a vallási életre való nevelés sajnos.

2023. ápr. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%
Amíg pici a baba és nem tudsz mit "kezdeni" vele, addig a szülőket segítsd, ahogy tudod. Beszéld meg a tesóddal - csak vagytok olyan kapcsolatban, ha titeket kért fel. Kérdezd meg, mivel tudnál a legjobban segíteni, míg pici a baba. Mondd meg neki, hogy "De őszintén mondd meg, ne udvariaskodj." A legtöbbször ilyenkor az időddel tudsz segíteni, meg hogy nekik időt spórolsz meg. Vigyél főtt kaját, akár több adagot lefagyasztva, ajánld fel, hogy főzöl vagy takarítasz vagy kiteregetsz náluk. A pici babát megtanulhatod átpelenkázni, fürdetni - ha később tényleg akarsz rá vigyázni, akkor alakuljon ki kötődés, és tudj vele mit kezdeni. Ahogy nő a pici nagy segítség lesz ha elviszed sétálni vagy csak figyelsz rá amíg alszik, hogy anyuka nyugodtan lezuhanyozzon, hajat mosson, aludjon egyet anélkül, hogy fél füllel a gyereksírásra kelljen figyelnie. Én ezzel tudtam segíteni öcséméknek, bár nálunk nincs keresztelés, "csak" az unokahúgaim. Később egy-egy gyerekfelvigyázás lesz a legtöbb, amit tehetsz, hidd el! :-)
2023. ápr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Közben látom, hogy messze laktok, akkor sajnos ezeket ritkábban tudod csinálni, de leginkább ezzel tudsz segíteni egy babás, kisgyerekes családnak. Később ha nagyobb lesz tud majd nálad aludni, nyaralni, de ehhez kell az, hogy időnként vigyázz rá kicsiként is.
2023. ápr. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
39%
Én a keresztlányomat 4 éve nem láttam, mert én se tudok mit kezdeni a gyerekekkel, kifejezetten idegesítenek. Én ezt formaságnak fogom fel; amikor a testvérem felkért rá, tudta hogy végképp nem vagyok vallásos. A sógornőm szokott mindig picsogni, hogy még ajándékot se kapott tőlem meg nem is látogatom(külföldön élek évek óta), majd lesz más a keresztapja stb. Tőlem aztán legyen, pont annyira fog izgatni, mint eddig.
2023. ápr. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%
Akkor nem kellett volna vállani... minek ha szarsz a gyerekre?
2023. ápr. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
54%
Én se láttam a keresztapámat 20 éve, mert a mi tágabb családunkban ez csak formalitásként van jelen. Nem tudtam, hogy a sógornőm vallásos és komolyan gondolja ezt. Ha tudom , nyilván nem vállalom.
2023. ápr. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!