Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülőként mennyit...

Keresztszülőként mennyit illik foglalkozni a keresztgyerekkel mondjuk havi szinten?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a kérdés elég hülyén van megfogalmazva. Újdonsűlt keresztszülő vagyok, a testvérem első babája, a közeli családban az első baba, szóval elég tapasztalatlan vagyok.


Például nem jártunk a baba előtt úgy kifejezetten egymáshoz. Leginkább a szülői házban találkoztunk, ott töltöttünk együtt időt, elmentünk közös társasággal bulizni, de semmi extra.


Később majd ha nagyobb lesz a keresztgyerekem, szeretném elvinni nyaralni és ilyesmik. De fogalmam sincs, hogy ilyen téren mit kezdjek egy kisbabával. Nem szeretném, hogy az jöjjön le, hogy nem foglalkozok vele, de nincs túl sok pénzem, hogy ajándékokkal halmozzam el stb. Meg a nyakukon sem akarok folyton ülni (sőt, nem is lakunk közel egymáshoz).


Leginkább tanácsokra lennék kíváncsi, hogy hogy érdemes belerázódni a keresztszülőségbe és hogyan legyen ott a babának már most (főleg úgy, ha nem tudom túl gyakran látogatni munkaidő és távolság miatt). :)


2023. ápr. 7. 22:13
1 2 3
 11/30 NTBS ***** válasza:
Amennyi időt tudsz.
2023. ápr. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
63%

Ez csak formalitás, nem KELL vele foglalkozni. ami nektek belefér, hogyha külföldön éltek, akkor évi 2 látogatás, ha 2 km-en belül akkor értelemszerűen sokkal több.


Én is keresztszülő vagyok, tök jó. 23 voltam, mikor vállaltam és 28 évesen kaptam egy lehetőséget, hogy külföldre költözzek.

Egy pillanatig nem hezitáltam, hanem mentem. Nem egy gyerek vagy "tiszt" dönti el, itthon maradok-e vagy megyek.


8 éve kinn élek, ez van. Akinek nem tetszik, így járt.

2023. ápr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

"Például nem jártunk a baba előtt úgy kifejezetten egymáshoz. Leginkább a szülői házban találkoztunk, ott töltöttünk együtt időt, elmentünk közös társasággal bulizni, de semmi extra."


Nyilván a tesódnak sem újdonság ez, ennél többet aligha várnak. Ha a szülőknél találkoztok, akkor ajándék, játssz a gyerekkel, stb, egyszer-egyszer önállóan is meg lehet látogatni, születésnapra, egyéb ünnepre...

Nagyobbrészt a szülőktől függ, ha ők emlegetni fognak "keriként", akkor a gyerek is így fog rád tekinteni

2023. ápr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is csak formalitás.

A nővéremmel kölcsönösen egymás gyerekeinek a keresztszülei vagyunk. Kellett a keresztelő - most őszinte leszek - a dédszülők miatt, a keresztelőhöz meg kellett egy keresztszülő. Alkalmakra ajándékot veszünk a gyerekeknek, illetve ha szükség van rá, vigyázunk rájuk, de ilyenkor eszünkbe sem jut, hogy keresztszülők vagyunk, ezt inkább nagynéni minőségünkben tesszük.


Egyébként tényleg vallási dolog lenne a keresztszülőség, csak sokan átformálták ilyen pótanyasággá, pótapasággá, anyagiaskodássá (adj a gyereknek a többieknél nagyobb ajándékot, több pénzt, szervezz neki bulit, vidd helyekre). Sajnálom, hogy az egyház egyáltalán elvállalja nem hívő szülőkkel/keresztszülőkkel a gyerekek keresztelését (beleértve a mieinkét is), és nem hívő párok esketését, mert hazugság és póz az egész.


Hogy a te testvéred mit vár a keresztszülőségtől, az csak ő tudja. Legegyszerűbb ha megkérdezed. Mondd, hogy szeretnél olyan keresztszüjője lenni a gyereknek, amilyet szeretnének, de hallottad, hogy sokan sokféleképpen csinálják a keresztszülőséget, és nem tudod, hogy személy szerint ők hogyan képzelik el a dolgot. Nem akarsz a ló egyik oldalára sem esni.

2023. ápr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok megkeresztelve szóval nem tudom,de viszont anyukám még így 46 évesen is ha meglátja a keresztapját nagyon megörül neki ,az utóbbi 15 évben ritkán látják egymást,mert elköltöztünk abból a faluból ahol anyum nevelkedett.
2023. ápr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó vagyok,annyit hozzátennék hogy pl nálunk az a szokás hogy ha valaki meghal akkor a temetésén a keresztgyereke viszi a keresztet,szerintem elég annyira ápolni a kapcsolatot,ha meghal az ember,legalább legyen aki vigye a keresztet,a hagyomány szerint..
2023. ápr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
52%
A keresztszülő feladata a gyermek keresztény életútjának kísérése. Miért vállatad el ezt egyáltalán? Nem volt elég hogy a nagynénje vagy??
2023. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatot ebben az esetben sem lehet kilóra mérni.

Nálunk is a nagynéném volt a keresztanyám, és kb. heti-kétheti szinten találkozott az egész rokonság, de külön program csak 2-3 alkalommal volt egész életemben. Abból kiindulva, hogy azok milyen maradandó, szép élménye voltak számomra, sajnálom, hogy nem volt belőlük több.

Amíg pici, addig max. a szülőknek tudsz segíteni, de nem ilyen "takarítósdival-főzösdivel" (az legyen az ő dolga, nem vagy se a szakácsa, se a takarítónője), de ha elmentek hozzájuk, azt tényleg felajánlhatod, hogy vigyázol akár csak 2-3 órát a gyerekre, mert kisgyerekes szülőnek a pici énidő is nagy kincs.

2023. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%
Én is az unokaöcsém keresztapja vagyok. Évente 3-4 alkalommal találkozunk. Igaz 4000 kilométerre élünk egymástól. Ha majd nagyobb lesz (most 4 éves) akkor persze elvisszük nyaralni meg ilyenek, de most ennél többre nincs kapacitás.
2023. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Velem nem foglalkoztak a keresztszülők, még úgy sem, hogy nagynéni és nagybácsi (anyukám testvérei) lettek felkérve. Csak jelképes dolog volt számukra, én sem maradtam vallásos felnőtt koromra.
2023. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!