Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülőként mennyit...

Keresztszülőként mennyit illik foglalkozni a keresztgyerekkel mondjuk havi szinten?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a kérdés elég hülyén van megfogalmazva. Újdonsűlt keresztszülő vagyok, a testvérem első babája, a közeli családban az első baba, szóval elég tapasztalatlan vagyok.


Például nem jártunk a baba előtt úgy kifejezetten egymáshoz. Leginkább a szülői házban találkoztunk, ott töltöttünk együtt időt, elmentünk közös társasággal bulizni, de semmi extra.


Később majd ha nagyobb lesz a keresztgyerekem, szeretném elvinni nyaralni és ilyesmik. De fogalmam sincs, hogy ilyen téren mit kezdjek egy kisbabával. Nem szeretném, hogy az jöjjön le, hogy nem foglalkozok vele, de nincs túl sok pénzem, hogy ajándékokkal halmozzam el stb. Meg a nyakukon sem akarok folyton ülni (sőt, nem is lakunk közel egymáshoz).


Leginkább tanácsokra lennék kíváncsi, hogy hogy érdemes belerázódni a keresztszülőségbe és hogyan legyen ott a babának már most (főleg úgy, ha nem tudom túl gyakran látogatni munkaidő és távolság miatt). :)


2023. ápr. 7. 22:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyéni, ahogy nektek kényelmes. Úgyis lesz, akinek nem felel meg.

Én is hasonló helyzetben vagyok, csak én kéretlenül kaptam meg ezt a "kitüntetést", a gyerekek nem bírnak, én sem őket. Így távolságtartó a kapcsolat. A szüleimnél, családi összejöveteleken találkozunk csak pár hetente, nyilván ajándékozás, meg kényszeredett jópofizás, gügyögés van, ami roppan kellemetlen és kínos. De szerencsére a gyerek is érzi és nem erőlteti. A felnőttek inkább.

2023. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
48%
17es vagyok. Aki lepontozott nêzze meg mi a keresztszülő feladata. Elhiszem hogy a mai világban az ajándékok, nyaralás, meg pénzszórás az elvárt, de egyébként pedig nem ezt kell nyújtania!!!! Jó lenne tisztázni a fogalmakat. Jah gondolom csak divat keresztelés történt, a gyerek meg azt se tudja ki a Krisztus
2023. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
33%
#22: Talán mert a többség tényleg nem tudja. De vajon miért? Azért, mert amit a templomban, mint keresztény életút előadnak, a mai világban alkalmatlan az előrejutásra
2023. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
38%

Hát nem is az anyagi világ a lényege Jézus tanításainak, hanem a lélek építése.


Most meg úgy választanak keresztszülőt hogy ki költi rá a több pénzt, hát no komment 21. század...

2023. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
49%
#24: Dehogy, pont az a lényege, hogy maradj birka
2023. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
58%
Három keresztgyerekünk van. Kb olyan gyakorisággal látjuk őket, ahogy korábban a szüleikkel is összejártunk. Ahol az anya a rokonom, barátnőm ott a babakort jobban lekövettük ( az enyémek nagyobbak) Ahol az apuka a barát, ott a picihez nem járkáltunk annyira, később meg messzire költöztek, szóval képküldözés telefon a kapcsolat leginkább. Ilyen az élet.Ja lett még két nem hivatalos kereszgyerekem is. Úgy adódott, hogy mivel nekik nem volt, vagy nem tartotta a kapcsolatot,a sajátja , mi lettünk a programos, nyaraltatós, lelki gondletevős rokonai.
2023. ápr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
48%
Én nem tartom helyesnek a csecsemők keresztelését. Belekényszerítik a gyereket egy vallásba, amit lehet, hogy nem is akar követni felnőttként. Nem lehet enélkül a rituálé nélkül megmutatni a vallást, hogy felnőttként önként válassza, ha akarja? Én csalódtam a vallásban, vallásos emberekben, és teljesen el is zárkózok minden ilyentől. Van kollégám, aki meg már felnőttként keresztelkedett meg, nem megszokásból.
2023. ápr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
50%
25, nagyon sajnállak téged! Nem is értem hogy akkor te miért mész birkáskodni a templomba egy keresztelőre. :D
2023. ápr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
61%

#28: Nem kell sajnálnod, nem birkáskodok...


#27: Alapvetően nincs belekényszerítve a kereszteléssel, bármikor dönthet úgy, hogy nem gyakorolja tovább azt a vallást és kész. Nem ezen múlik. sokkal inkább azon, hogy mit kap utána vallás terén

2023. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Szép dolog ez a spiritualitás a keresztszülőség körül, de egy csomó embernek az is nehéz, hogy egyáltalán találjon keresztszülőt a gyerekének. Bármilyet, névlegeset. Nekünk testvéreink nincsenek, közeli barátaink sincsenek, a rokonság sem túl népes. Aki lehetne, annak túl sok ilyesmi kötelezettsége van. Még szerencse, hogy nem vagyunk vallásosak, csak némelyik nagyszülő forszírozza időnként.
2023. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!