Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykeként mennyire élvezted a...

Egykeként mennyire élvezted a családi kirándulásokat, nyaralásokat?

Figyelt kérdés

Nekünk egy van (6 éves), és valahogy mindig bennem van, hogy akkor az igazi minden program, ha más gyerek is van ott. Úgy menjünk nyaralni is, hogy legyen ott társasága.

Akik egykeként átéltétek, milyen volt a szülőkkel “programozni”?

Mi négyen vagyunk tesók, szóval nehéz elképzelni.

(Amúgy rengetegszer jönnek hozzánk, meg elég élénk társasági életet élünk, úgyhogy most kifejezetten ez a része érdekel.)


2023. jún. 7. 12:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

5,5 éves a nagyobb gyerekem, egy csomó helyre visszük a kistesója nélkül, hogy élvezhetőbb legyen neki. Együtt is szeretnek részt venni ezeken a programokon, és valóban jobban megy a játék sokkal, de azért szerintem a kistesó vissza is tudja tartani néha a nagyobbat.

Nektek igazából már mindegy, mert ha lesz is testvére, nem sok gyerekprogramra tudjátok vinni őket együtt, szóval kár ezen agyalni.

2023. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
89%
Mi nem úgy választunk helyet hogy sok gyerek legyen hanem medence a szállodában és hegyek tavak szép kirándulo helyek környéken. Mivel nyaraláskor mi kirándulni felfedezni szeretünk. lányomnak vannak nagyobb bátyai de ők már nem velünk nyaralnak így mi 3 megyünk nyaralni.
2023. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltak programok.
2023. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Bár mi ketten vagyunk tesók, 3 év van köztünk, minden nyaralásnál szereztünk új barátnőket. 2 hotel volt egymás mellett, egy stranddal, egy ebédlővel, így könnyebben ment. Minden évben ide mentünk Balcsipartra, anyu munkahelyi nyaralói, de az ország minden pontjáról.

Sokái tartottuk a kapcsolatot, ugye akkor még a levelezés volt a divat, meg levélpapír, képeslapcsere. Régi szép idők.

2023. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%
Egykeként mindig is utáltam a gyerekeket. A szüleimmel szerettem programot csinálni, utáltam, amikor találkoztak valami ismerősükkel, akinek szintén volt gyereke, nekem még kötelező volt azzal a gyerekkel tölteni az időt, miközben nem is ismertem, akkor találkoztam vele először és egyben utóljára. Szóval én kifejezetten örültem, ha a szüleimmel egyedül csináltunk programokat és nem kellett valami random gyereket szórakoztatnom.
2023. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyke voltam, viszont sose mentünk sehova, így ez nem volt releváns.


Amit viszont tudok tanácsolni a magam esete alapján, hogy erősítsétek benne a barátság fontosságát. Engedjétek hogy a barátok átjöjjenek, hogy ő átmenjen, pizsiparti, stb. Nekem ez se volt meg és utólag visszagondolva nagyon magányos gyerek voltam.

2023. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%
Egyke vagyok, de kezdetektől folyton vittek a szüleim mindenhova. Emiatt nagyon könnyen tudtam mindig kapcsolatokat teremteni, sose voltam magányos. Egykeként megtanultam lekötni magam, ha egyedül voltam,rengeteget olvastam, játszottam, az unalmat nem ismertem, mai napig nem ismerem (pedig már jócskán hatvanon túli vagyok.)
2023. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%

Nekem van testvérem de mivel 7 évvel idősebb nálam gyerektársaságot nem jelentett.

Ha hosszabb időre mentünk akkor azonnal elkezdtem velem egykorú lányok társaságát keresni a parton vagy a játszótéren hogy ne unjam magamat halálra. Később lett egy kis nyaralónk (egy társasházban) amit imádtam mert mindig volt gyerektársaság. Igazából csak enni meg aludni jártam haza. Talán 12-18 éves korom között

2023. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy belegondolok, egyetlen alkalommal voltam a szüleimmel hármasban. Akkor még léteztek ún. SZOT üdülők, és ott voltak más gyerekes családok is. Néhány más családi nyaralásra elvittük az unokatesóimat. Többnyire pedig abba a gyerektáborba mentem, amit a szüleim szerveztek ( tanárok voltak) Nem tudom mit csináltam volna egyedüli gyerekként.Odavoltam a társaságért.
2023. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%
Én szerettem, jó kis családi programok voltak így is.
2023. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!