Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljük meg a párom...

Hogyan beszéljük meg a párom exével és a gyerekeikkel (9 és 11 évesek), hogy idén biztos, de lehet még akár pár évig is kimarad a nyaralás és úgy összeségében minden extra és csak az ingyenes programok jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
Sajnos, olyan élethelyzetbe kerültünk, hogy máshogy nem tudjuk megoldani. Párom anyukáját otthonba kellett adni. Próbáltunk mindent úgy szervezni, hogy a gyerekek a legkevesbé érezzék meg, de nem lehetett. Eddig hozzászoktak, hogy ha nálunk voltak, akkor voltak programok, állatkert, fagyizás, strand, pár napos nyaralás, stb. Ezek sajnos most bizonytalan ideig nem fognak beleférni, mert a párom megmaradó fizujából (60E) igy is alig jut a közös dolgainkra. Eddig sem éltünk nagy lábon, mégis gyakran megkaptuk, hogy biztos rám és a gyerekeimre költi a pénzt, pedig külön kasszán vagyunk és tényleg minden Forintját a saját gyerekeire költötte. Most bele se merek gondolni, hogy mi lesz. Itt a nyár és pont most kell ezt bevezetni.
2023. jún. 29. 21:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%

Kb. így, ahogy leírtad. A reakciót nem tudjátok befolyásolni.

De azt azért ne engedd, hogy a te zsebedben matassanak, ha külön kasszán vagytok, ahhoz semmi közük nincs.

2023. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
Próbáljátok elterelni a gyerekek figyelmét más programokkal. Otthon társasozás, filmes maraton, közös főzés, szabadstrand, kirándulás valahol a hegyekben, vannak ingyenes lehetőségek is ami tök jó móka. Én biztos ilyenekkel nyomnám tele a nyarat.
2023. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Elmondjátok hogy ez van, nem nagyon tehetnek mást mint beletörődnek
2023. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Ötlet: [link]
2023. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Annyira már nem kicsik, hogy ne értenék meg ezt az élethelyzetet. Én is egy halom ingyenes programot szerveznék. Ha van biciklijük és nektek is, akkor lehet biciklitúrát szervezni. Vagy bármi más sport, ami szóbajöhet, görkorcsolya, roller, foci, tollas stb. Lehet nagyokat kirándulni a természetben, fényképezni, növényeket/állatokat határozni. Szabadstrand még sokszor jobb is, mint a zsúfolt fizetős. Bentre társas, kreatív játékok, kézműveskedés, beszélgetős esték.
2023. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Ezt mindenképp úgy kellene, hogy mellé egy rakás ingyenes programmal feltöltitek a nyarat.
2023. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
30%

Mivel a gyerekek saját nagymamájáról van szó, így simán megérthetik.

Én először a gyerekekkel beszélném meg, szerintem úgy könnyebb dolgotok lesz.

Nem lesz népszerű, de akkor ti se menjetek fizetős, drága helyre. Értem én, hogy külön kassza, de ha amúgy neked futná elmenni, és amúgy vinnéd a párodat is, akkor inkább kevesebbszer menjetek, de vigyétek el a párod gyerekeit is. Nyilván mikor megismerted, és összejöttél és összeköltöztél vele, számoltál az ő két gyermekével is. Fordított esetben is ezt írnám, gondolj bele, h neked hogy esne, ha a te jovedelmedből esne ki annyi, h a te gyermekeiddel nem tudnál menni. Rendben lenne, ha a párod ugyanannyit vinné az övéit, és ti otthon maradnátok, mert külön kassza?

Menjetek kevesebbszer fizetős helyre, de mindannyian, és menjetek ingyenes programokra, de oda is mindannyian. Vagy ha ezt te nem tudod/nem akarod felvállalni, akkor el kell gondolkodnod, h egyáltalán szeretnéd e ezt a kapcsolatot jóban-rosszban?

2023. jún. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

"Még akár pár évig is"-igy akartok élni? És nem a programokra gondolok, hanem hogy azt írod kajára alig futja.

Akkor miért nem vállal a párod másodállást, másik munkahelyet?

2023. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Én eddig sem engedhettem meg magunknak a fizetős programokat, de a párom gyerekei nagyon hozzá vannak szokva, talán túlságosan is.

A nyár elején itthon meghívtam őket jégkrémre (nagyobb kiszerelésű dobozos és fagyitölcsérbe teszem + öntetek), de azt mondták, hogy ilyet csak a csórók esznek. Meg sem voltak hajlandóak kóstolni, el kellett őket vinnie a páromnak fagyizni. Az itthoni programokra is nagyjából ez a lesajnálás volt a reakció. Még régebben meghívtuk őket az egyik fiam szülinapjára, de mivel nem cukrászdai volt a torta és nem volt semmi extra pl. ugrálóvár, a nagyobb besértődőt és haza kellett őket vinni. A szabadidős programjaink sem ütötték meg a szintjüket.

Másodálláson már ő is gondolkodott, de nem tudja hogyan hozza össze. 4 óra ingázás, 9-10 óra munka + túlóra, ha van. Már így is maximumon pörög folyamatosan, ami túlóra van azt elvállalja. Eredeti szakmajában nem tud dolgozni, mert a fizikai munka sajnos kizárt, már többször műtötték a gerincét (nem emelhet és huzamosabb ideig nem tud állni) ráadásul mióta megnőtt a körülötte lévő feszültség, a vérnyomasa ismét szórakozik, pedig alig egy éve állították be neki de most megint 160 körüli nyugalmi értékeket mér gyógyszer mellett is. Végzettség nélkül sajnos máshol még ennyit sem kapna, akkor meg minden bukna. Az anyagi részét majd megoldjuk valahogy, az jobban zavar, hogy ő egészségileg rámegy erre az egészre.

A nagymamával nem igazán tartották a kapcsolatot a gyerekek. Az anyjuk többször összeveszett vele, így előbb tiltva voltak, majd már nem is akartak hozzá menni, a párom meg rájuk hagyta, nehogy ezért ne akarjanak jönni láthatásra. Most meg már jobb is, ha nem találkoznak.

2023. jún. 29. 23:38
 10/34 anonim ***** válasza:
96%
Na kentem volna a fejükre a fagyit ilyen beszólás után! A szülinapi durcázásról nem is beszélve! Elkényeztetett mindkettő!
2023. jún. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!